crosssearch

Malý okruh Srí Lankou a pobyt Maledivách

Poznávací zájezdy, Srí Lanka

Srí Lanka je úžasná země, která má nádhernou přírodu a řadu památek zapsaných na seznamu organizace UNESCO. Proto jsme pro vás připravili poznávací okruh, které vám pomohou tuto nádhernou zemi poznat a po ukončení okruhu stávíte své pobytové dny na nádherných Maledivách v...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Srí Lanka je úžasná země, která má nádhernou přírodu a řadu památek zapsaných na seznamu organizace UNESCO. Proto jsme pro vás připravili poznávací okruh, které vám pomohou tuto nádhernou zemi poznat a po ukončení okruhu stávíte své pobytové dny na nádherných Maledivách v hotelu se službami all inclusive.

Program kombinovaného zájezdu Srí Lanka a Maledivy:

1. den - Praha - Kolombo
Odlet z Prahy do Kolomba přímým charterovým letem.

2. den Kolombo - Sigiriya
V ranních hodinách přílet do Kolomba, přivítání na letišti. Cesta přes město Dambulla do Sigiriye. Dambulla - leží uprostřed kulturního trojúhelníku a její výjimečné jeskynní chrámy byly v roce 1991 zapsány do Seznamu světového dědictví UNESCO. Památky jsou vytesány do žulových skalisek na vrcholku vysokého kopce. Jedná se o nejrozsáhlejší a nejlépe zachovalý jeskynní chrám na Srí Lance. Zdokumentováno je 80 jeskyní se sochami a malbami, převážně buddhistickými. Nejstarší pocházejí z 1. st. př. n. l., později byly ale přetvořeny a částečně změněny. Základní prohlídka nabízí pět jeskyní. Nejznámější z jeskyní je Maharaja Vihar - ,,Chrám velkého krále". O výzdobu této skalní katedrály se z velké části postaral kandyjský král Kuráti Sri Rajasinhy. Překrásné nástěnné malby zdobí strop i stěny. V objektu jeskyně je nespočet Buddhových soch. Řada obrazů znázorňuje dlouhou historii ostrova. Cesta pokračuje do místa Sigiriya, ubytování ve 3* hotelu s polopenzí, večeře a nocleh.

3. den - Sigiriya - Minneriya
Po snídani se vydáte k legendárnímu místu Sigiriya Rock na vrcholu s pevností, která je známá jako ,,Lví skála". V 5. st. ji nechal postavit král Kassapa a její historie je opředena mnoha legendami. Království přetrvalo 18 let a poté byla pevnost stržena a zničena. Z jejího vrcholu můžete obdivovat zbytky komplexu Sigiriya Rock s vodními nádržemi a zahradami. Panoramatický výhled je z tohoto místa překrásný. Na počátku poslední části výstupu jsou dvě obrovské kamenné tlapy, zbytek sochy lva, která střežila vchod ke královskému paláci. Poté budete pokračovat do národního parku Minneriya, kde budete sledovat stáda slonů. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

4. den - Sigiriya - Matale - Kandy
Po snídani odjezd do Kandy. Cestou navštívíte velmi známou zahradu, kde se pěstuje různé koření a bylinky. Dostanete také 15minutovou ajurvédickou masáž hlavy a ramen. Kandy je centrem tradiční kultury na Srí Lance. Město leží na břehu jezera a jeho původ se datuje do 13. st. I během různých kolonizačních snah si vždy udrželo svoji nezávislost. Dnes je město strážcem kultury a náboženství na Srí Lance a můžete zde obdivovat chrám Dalada Maligawa, archeologické muzeum, národní muzeum, univerzitu Peradeniya, různé botanické zahrady a řemeslné trhy. Večer návštěva Chrámu Buddhova zubu. Zub je uložen ve svatyni ve zlatém relikviáři. Uvidíte také národní taneční představení. Večeře a nocleh v hotelu v Kandy.

5. den - Kandy - Pinnawalla - Kolombo - Maledivy
Po snídani odjezd do Pinnewala Elephant Orphanage. Jedná se o sloní sirotčinec, který je největší atrakcí tohoto typu na Srí Lance a kde se pečuje o sloní mláďata, jež osiřela nebo byla opuštěna matkami. Během prohlídky zhlédnete také koupání sloních mláďat. Historie sirotčince se začala psát v roce 1975, kdy byl založen pro sedm osiřelých slůňat. Dnes už tam žije více jak šedesát těchto tlustokožců všech generací. Velkou zajímavostí je zde i produkce tzv. sloního papíru, k jehož výrobě se využívá sloní trus. Papír ze zajímavou strukturou se nejdříve suší, vaří a následně lisuje. Cesta pokračuje do hlavního města Srí Lanky - Kolomba. Mezi důležité pamětihodnosti patří Pevnost, a jedná se o její skutečný název již od doby portugalské a holandské okupace od 16. do 18. st. V blízkosti Pevnosti leží rušné území bazarů - Pettah - kde si můžete zakoupit produkty od ovoce, zeleniny, čaje, koření, až po výrobky ze zlata, stříbra nebo mosazi. Transfer na letiště v Kolombo, místní přelet na ostov Gan, transfer do hotelu Equator Village.

6./8./9./10./11. den - Maledivy
Pobyt v hotelu Equator Village ***+

9./10./11./12. den - Can - Praha
Ukončení pobytu, transfer na letiště k odletu do Prahy.

10./11./12./13. den - Praha
Přistání v Praze

Změna programu vyhrazena.
Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 6 osob.

V ceně zájezdu je zahrnuto

Cena zahrnuje: letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, přelet místní linkou Srí Lanka-Gan, ubytování (v případě 10denního zájezdu 7 nocí, v případě 11denního zájezdu 8 nocí, v případě 12denního zájezdu 9 nocí, v případě 13denního zájezdu 10 nocí), popsaný program během poznávací části, stravování formou polopenze během okruhu, stravování formou all inclusive v hotelu Equator Village, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce během okruhu, služby česky nebo slovensky hovořícího delegáta na ostrově Gan, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č.159/99 Sb.

V ceně není zahrnuto

Doporučený příplatek za cestovní pojištění, vízum do země 1 000 Kč, odletová taxa 10 USD/osoba, splatná při odletu z Gan na letišti, jiné fakultativní služby a spropitné.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000