crosssearch

Královská cesta

Poznávací zájezdy, Srí Lanka

6 památek chráněných UNESCO (Anuradhapura, Polonnaruwa, Sigiriya, Dambulla, Kandy, Galle), sloní sirotčinec, Mihintale - kolébku buddhismu na ostrově, zahradu koření, továrnu na výrobu batik, čajové plantáže, vodopád, safari v národním parku mezi divokými zvířaty, koupání v...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

6 památek chráněných UNESCO (Anuradhapura, Polonnaruwa, Sigiriya, Dambulla, Kandy, Galle), sloní sirotčinec, Mihintale - kolébku buddhismu na ostrově, zahradu koření, továrnu na výrobu batik, čajové plantáže, vodopád, safari v národním parku mezi divokými zvířaty, koupání v oceánu.

Program zájezdu

1. den Odlet z Prahy/Vídně do Colomba.

2. den Po příletu návštěva sloního sirotčince v Pinnawele, který byl založen v roce 1975. Dnes zde naleznete 65 dospělých jedinců a cca 15 mláďat a shlédnete jejich koupání a krmení. Následuje cesta do Habarany cca 3,5 hod. - ubytování na 2 noci (Cinnamon Lodge/deluxe hotel, Royal Lotus v Giritale/standard h.). Odpoledne prohlídka královského města Polonnaruwa z 11.-13. století s mnoha chrámy, dagobami a překrásnými sochami Buddhy. Návrat do hotelu a večeře.

3. den Výlet do nejstaršího ostrovního královského města Anuradhapura (380 př.n.l.) s posvátným Bo stromem a mnoha vodními rezervoáry postavenými před stovkami let. Odpoledne návštěva kolébky buddhismu na ostrově - Mihintale s úchvatným výhledem do krajiny. Návrat do hotelu a večeře.

4. den Odjezd z Habarany do Sigiriye, výstup na skalní masiv se zbytky královského paláce (5. st.) a známými freskami ,,nadoblačných dívek". Pokračuje se do Dambully, jeskynních buddhistických chrámů. Dále po cestě návštěva zahrady se vzácným kořením a manufaktury na výrobu batikovaných látek. Prohlídka Kandy vč. posvátného chrámu Buddhova zubu a shlédnutí vystoupení tradičních tanců. Nocleh (Chaaya Citadel/deluxe h., Topas/standard h.) a večeře.

5. den V Kandy prohlídka překrásné a velmi rozlehlé botanické zahrady, poté cesta pokračuje do hor k čajovým plantážím. Před příjezdem do Nuwara Eliya, horského letoviska (2 000 m n.m.) s architekturou v koloniálním stylu, návštěva manufaktury na zpracování čaje s ochutnávkou a možností nákupu. Ubytování (The Grand/deluxe h., Galway Forest Lodge/standard h.) a večeře.

6. den Cesta na jih se zastávkou u vodopádu Rawana s výškou 90 m. V okolí jsou jeskyně, které dříve využívali poutníci. Dále krajinou do národního parku Udawalawe, v podvečer jeep safari se sledováním volně žijících zvířat (sloni, buvoli, vodní ptactvo, vzácně leopardi). Ubytování (Dickwella Resort v Dickwella/deluxe h., Centauria v Embilipitiya/standard h. u jezera) a večeře.

7. den Ráno cesta pokračuje do přístavního města a pevnosti z dob Holanďanů - Galle se spoustou koloniálních budov chráněných UNESCO. Před příjezdem do hotelu (Bentota Beach v Bentotě/deluxe h., Amaya Reef v Beruwela/standard h.) návštěva želví záchranné stanice v Kosgodě. Volno u moře.

8. den Odjezd do letoviska Negombo, kde se nachází barokní památky z období holandské nadvlády a starý rybářský přístav. Nenechejte si ujít prohlídku malé pevnosti, buddhistického chrámu a ochutnejte speciality moře, které jsou zde prý nejlepší na ostrově. Nocleh (Blue Oceanic/deluxe h., Camelot Beach/standard h.), odpočinek u moře.

9. den Transfer na letiště a návrat domů nebo prodloužení o pobyt u moře na Srí Lance či Maledivách.Upozornění: ubytování je zajištěno ve velmi hezkých a kvalitních hotelech. Pro náročné klienty doporučujeme deluxe hotely. Může se stát, že při rezervaci vašeho zájezdu některý hotel bude již plně obsazen, potom partnerská CK zajistí alternativní hotel stejné kvality ve stejné lokaci. Přesné názvy hotelů naleznete v odbavení na cestu. Děkujeme za pochopení.

Upozornění

Ubytování je zajištěno ve velmi hezkých a kvalitních hotelech. Pro náročné klienty doporučujeme deluxe hotely. Může se stát, že při rezervaci vašeho zájezdu některý hotel bude již plně obsazen, potom partnerská CK zajistí alternativní hotel stejné kvality ve stejné lokaci. Přesné názvy hotelů naleznete v odbavení na cestu. Děkujeme za pochopení.

V ceně programu

veškeré transfery, anglicky mluvící průvodce (řidič), 7x ubytování s polopenzí během poznávacího okruhu a 3/7x ubytování s polopenzí u moře, česky mluvící delegát na telefonu, zpáteční letenka z Prahy/Vídně vč. let. tax.

Cena nezahrnuje

vstupy cca 160 USD/os. (platí se na místě), vízum

Program může být dle žádosti klienta upraven či prodloužen. Jedná se o unikátní způsob, jak poznat ostrov, bez nutnosti skupinového autobusového zájezdu (min. účast 2 osob), přesto za jedinečnou cenu. Od 7 osob garantujeme česky mluvícího průvodce.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000