crosssearch

HISTORICKÉ A PŘÍRODNÍ KRÁSY SRÍ LANKY

Poznávací zájezdy, Srí Lanka

Obrázek není k dispozici

1.DEN: ODLET Z PRAHY NEBO VÍDNĚ

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

1.DEN: ODLET Z PRAHY NEBO VÍDNĚ
Odlet z Prahy nebo Vídně, let na trase na Srí Lanku

2.DEN: COLOMBO - NEGOMBO
V ranních hodinách přílet do Colomba, transfer do hotelu v Negombu. Odpočinek u moře.

3.DEN: NEGOMBO ANURADHAPURA - HABARANA
Odjezd do oblasti Anuradhapury, cestou zastávka u 12 metrové sochy stojícího Buddhy v Aukaně. Anuradhapuře, nejrozlehlejšímu a nejvýznamnějšímu městu ze starobylých měst Srí Lanky kde vládli sinhálští králové a občasní vetřelci z jižní Indie téměř 1400 let. Zanechali po sobě královské paláce, buddhistické stavby. Tak jako oni i my si dnes můžeme odpočinout v záhradách na břehu velkých vodních nádrží. Ubytováni v Habaraně.

4.DEN: HABARANA MINNNERIYA POLONNARUWA
v brzkých ranních hodinách fakultativní safari v Národním parku Minneriya vněmž dominuje nádrž Minneriya, kde loví hejna ptáku, křoviny a les poskytují útulek makakům bandarům, jelenům sambarům a leopardům. Za potravou a koupelí sem přichází až 150 slonů. Po návratu se vydáme na prohlídku Polonnaruwy, historicky druhého hlavního města, kterého slávu v 12.století pozdvihl král Parakramabahu I. Postavil velké budovy, vybudoval nádherné parky a své dílo korunoval výstavbou nádrže tak velké, že dostala název Parakamovo moře. Archeologickému komplexu dominuje kamenný chrám se čtyřmi sochami Buddhy vytesaného z jednoho kusu kamene. Odpoledne fakultativně Elephant safari, projížďka na slonovy v okolí Habarany. Ubytováni v Habaraně.

5.DEN: HABARANA SIGIRIA DAMBULLA MATALA - KANDY
Ráno odjezd do Sigiriye. Skalní pevnost Sigirya postavil na vrcholku 200 m vysoké skály (377m n.m.) král Kasyapa v 5.století. Pevnost patří mezi největší zajímavostí na Srí Lance a je pokládaná za osmý div světa. Na této pevnosti, se odehrál příběh zrady a boje o moc, který můžete číst ze zbytku královského paláce a fresek dívčích postav, které patří mezi nejstarší nástěnné malby ostrova. A jak praví jedno z grafity na skále ze 7.století: Vábí mne dámy, které nosí na prsou zlaté řetězy. Když jsem ty dámy v plném lesku spatřil, ani nebe se mi nezdálo být dost dobré. Naši další zastávkou bude Dambulla, komplex jeskynních chrámů, u kterých historie sahá až do 1.století př.n.l. V jeskyních je kolem 150 zpodobnění Buddhu. Cestu do Kandy, okoření návštěva dědiny Matala plné záhrad s kořením a místním ovocem a ve zdejší manufaktuře se podíváme na výrobu voskové batiky. Večer prožijeme na břehu Mahaweli Gangy, nejdelší řeky Srí Lanky, v Královské botanické zahradě Peradeniya, která byla založená v 13. století. Ubytováni v Kandy.

6.DEN: KANDY PINNAWALA - RAMBODA KANDAPOLA
Náš okruh kulturným trojúhelníkem uzavřeme návštěvou posledního sinhálského hlavního města Kandy, nad kterým se ční obrovská socha Buddhy. Město na vysočině, obklopené svěží horskou zelení, v posvátném chrámu Budhova zubu ukrývá jeden ze čtyř zubů, které se našly po spálení ostatků Buddhy. Posvátné místo láká tisíce návštěvníků svou magickou atmosférou buddhistických symbolu a procesí, během kterých město voní sandálovým dřevem, zdobí ho lotosové květy a zní rituální bubny. Z Kandy se vydáme na vysočinu, do krajiny divokých lesů, zvířat a čajových plantáží. Zastavíme se ve sloním sirotčinci Pinnawala, při úpatí vodopádu Ramboda si dáme šálek kávy, kterou porovnáme s čajem z továrny Mackwood, která je dodavatelem čaje pro anglickou královnu Alžbětu I. Tajemství čajových lístku nás dostane až do nadmořské výšky přes 2000 m, kde v bývalé čajové továrně, v dnes luxusním hotelu strávíme noc

7.DEN: KANDAPOLA NP HORTON PLAINS NUWARA ELIYA - COLOMBO
V brzkých ranních hodinách se vydáme na konec světa v nadmořské výšce přes 2000 m, na místo nazvané End of the World v Národním parku Horton Plains. Pěší túra (9 km) nás zavede k vodopádům Baker a ke skalní roklině, kde terén prudce klesá téměř o 700 m a skýtá unikátní výhled na okolní hory a panenskou přírodu. Pobyt v horách ukončíme ve Městě světla - Nuwara Eliya, s typickými staroanglickými koloniálními budovami ve stylu britských vesnic, které budeme obdivovat na břehu jezera Gregory v blízkosti centrálního parku a golfového hřiště (říká se, že jedno z nejlepších v Asii). Do ruchu hlavního města Colomba se dostaneme před západem slunce. V spleti ulic se projedeme koloniální, ale taky současnou historií kosmopolitního velkoměsta. Ubytováni v Colombu.

8.DEN :COLOMBO
V ranních hodinách transfer na letiště odlet do Prahy či Vídně nebo pokračování v pobytu na Srí Lance či Maledivách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000