crosssearch

Grand tour Cejlonem

Poznávací zájezdy, Srí Lanka

Trasa zájezdu: Colombo, Negombo, Pinnawela, Dambulla, Sigiriya, Pollonaruwa, Anuradhapura, Matale, Peradeniya, Kandy, Nuwara Eliya, Yala, Galle, prodloužení v hotelu na pláži, Colombo

Konečná cena za osobu od: 36 791 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu:
Colombo o Negombo o Pinnawela o Dambulla o Sigiriya o Pollonaruwa o Anuradhapura o Matale o Peradeniya o Kandy o Nuwara Eliya o Yala o Galle o prodloužení v hotelu na pláži o Colombo

1. den: Dle letového řádu odlet z Prahy.

2. den: Přílet do Colomba, po vstupních formalitách transfer do Negomba, původně malé rybářské vesničky na sever od hlavního města. Ubytování a individuální volno na aklimatizaci, večeře a nocleh.

3. den: Po snídani odjezd k návštěvě slavného útulku pro osiřelé slony v Pinnawela. Založen byl v r. 1975 s pouhými 7 slony. V dnešní době může část z nich pozorovat narození svých pravnoučat. Původně toto místo sloužilo k ochraně slonů zraněných v důsledku pytláctví, dnes je však spíše výukovým centrem pro místní i zahraniční odborníky a rovněž velkou turistickou atrací. Okouzlí vás krmení slůňat z lahví, koupání stáda v řece i samotné pozorování těchto milých obrů. Následuje přejezd do Dambulla, místa zapsaného na prestižním seznamu UNESCO. Zdejší chrám ve skále byl zbudován králem Walagambahu v 1. st. př. n. l. Komplex 5 jeskyní na zhruba 2000 m2 ukrývá překrásné malby (nejrozsáhlejší na světě) a sochy Buddy, vytesané ze skály (největší měří 14 m). Transfer do nedalekého hotelu, ubytování, večeře a nocleh.

4. den: Po snídani transfer a návštěva "paláce v oblacích" Sigiriye. Pevnost se tyčí do výšky zhruba 200 m (výstup po schodištích) a byla vystavena králem Kashyapou v 5. st. Dnes se honosí zapsáním na seznam UNESCO. Výstupem na skalní věž se vám naskytne fantastický výhled do krajiny – okolní hustou džungli i vodní nádrže. Cestou si prohlédnete nádherné fresky tzv. "nebeských panen". Přejezd do dalšího města králů – Polonnaruwy (2. hlavní město Srí Lanky). Založeno bylo koncem 10. st. jihoindickou dynastií Chola. Když sinhálský král Vijjayabahu I. vytlačil Choly z ostrova, ponechal Polonnaruwu jako své hlavní město. To bylo pozdviženo za krále Parakramabahu I., který zde nechal vystavět královský palác, naplánoval nádherné parky a své dílo korunoval stavbou obrovské nádrže. Návrat do hotelu na večeři a nocleh.

5. den: Snídaně a odjezd na návštěvu Anuradhapury. Prohlídka původního 1. hlavního města Srí Lanky, dodnes s velkou řadou archeologicky a historicky cenných pozůstatků a právem zapsaného na seznamu UNESCO. K vidění je zde i veliká atrakce – 2200 let starý posvátný strom Sri Maha Bodhi, údajně nejstarší na světě a samozřejmě řada starobylých stúp, dagob, zbytků chrámů a rituálních lázní. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

6. den: Po snídani odjezd směrem do vysočiny a města Kandy. Cestou zajímavá zastávka v Matale. Ve zdejší zahradě s kořením uvidíte pěstování i zpracování mnoha druhů zdejších exotických rostlin, dozvíte se řadu zajímavých informací o jejich využití a léčebných účincích. Uvidíte představení srílanské kuchyně a tu svou budete moci zásobit nepřebernými druhy koření za výhodné ceny v místním obchůdku. Přejezd do královské botanické zahrady v Peradeniya. Zde je na ploše 147 akrů k vidění nepřeberné množství tropických rostlin, květin i stromů. Zbudována byla pro potěchu sinhálských králů a zvelebena později Brity. Poté odjezd do Kandy – tzv. "hlavního města vysočiny". Nezapomeňte si vzít teplejší oblečení, místní klima je chladnější a vlhčí než to na pobřeží. V Kady se v minulosti vystřídali u moci Portugalci, Holaďané a nakonec Britové a stopy kolonizace jsou patrné na místní architektuře a celkovém vzezření města. Nejznámějším místem je Chrám Buddhova zubu Dalada Maligawa, který uchovává nejposvátnější buddhistickou relikvii. Projedete kolem jezera, navštívíte městský bazar, centrum umění a řemesel, muzeum drahokamů a v podvečer se zúčastníte působivé kulturní show s ukázkami tradičních srílanských tanců a chození po žhavém uhlí. Nocleh v hotelu v Kandy.

7. den: Po snídani odjezd půvabnou krajinou vysočiny do nejpopulárnějšího resortu vysočiny – Nuwara Eliya. Město bylo vybudováno v nadmořské výšce 1889 m n. m. Dodnes je zde patrný britský vliv, projevující se na podobě kulturní krajiny i v architektuře. Město je nazýváno též "malá Anglie" a kromě venkovských sídel anglického typu je zde i 18jamkové golfové hřiště a dostihová dráha. Především je ale Nuwara Eliya srdcem oblasti, kde se pěstuje světoznámý cejlonský čaj. Zavítáte na plantáž a v továrně na zpracování čaje uvidíte proces jeho zpracování. Nezbytnou součástí zdejší návštěvy je i ochutnávka jedinečného cejlonského čaje. Ubytování a nocleh v hotelu v Nuwara Eliya.

8. den: Snídaně a přejezd z vysočiny na jih ostrova do největšího národního parku v Yala. Safari v jeepech, kdy budete moci spatřit slony, kance, buvoly, levhardy, hady či krokodýly v divoké přírodě. Kromě zmíněných budete moct pozorovat celou řadu dalších živočišných druhů vč. vzácného ptactva. Přejezd do hotelu na ubytování, večeři a nocleh.

9. den: Po snídani se vydáte na poslední výpravu putování ostrovem, cesta povede na jižní pobřeží do města Galle. Jde o významný přístav a město je vyhlášeno i díky zdejším zručným krajkářkám. Nachází se zde rozsáhlé opevnění se známou pevností, místo založené za dob kolonizace Portugalci, dále zvelebované Holanďany a dnes zapsané na seznamu UNESCO. Po prohlídce transfer na jihozápadní pobřeží, do hotelu dle vašeho výběru. Ubytování, večeře a nocleh.

10.-14. den: Individuální volno v hotelu na pláži dle vlastního výběru.

15. den: Snídaně, dle letového řádu transfer na letiště v Colombu a odlet zpět do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Termín Počet dní Doprava Strava Cena 08.11. - 17.11.2019   7 nocí Praha polopenze 36 791

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000