crosssearch

Esence: To nejlepší

Poznávací zájezdy, Srí Lanka

Pokud si můžeme dovolit subjektivní názor, má tento hotel nejkrásnější a nejpůsobivější genius loci z celé Srí Lanky. Vynikající výchozí bod pro poznávání (Annuradhapura celý den, Sigiriya nebo Polonnaruwa půl dne, Dambulla za humny). Klid, pohoda, pozorování ptáků a další...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

AMAYA LAKE 4* (hotel):

OSOBNĚ PROVĚŘENO CCA 15x (naposledy JUL´11)

Naše mínění:
Pokud si můžeme dovolit subjektivní názor, má tento hotel nejkrásnější a nejpůsobivější genius loci z celé Srí Lanky. Vynikající výchozí bod pro poznávání (Annuradhapura celý den, Sigiriya nebo Polonnaruwa půl dne, Dambulla za humny). Klid, pohoda, pozorování ptáků a další fauny, projížďky po jezeře, a špičková Ayurveda to je Amaya Lake! TENTO HOTEL SE NAŠÍ CK VELMI OSVĚDČIL PŘI POBYTU STOČLENNÉ INCENTIVNÍ SKUPINY V BŘEZNU 2010.

Poloha:
Cca 160 km severovýchodně od Colomba zhruba napůl cesty do Trincomalee na východním pobřeží v srdci tzv. Kulturního trojúhelníku, blízko Dambully, v rozlehlém areálu lesoparku přímo na břehu vodní nádrže Kandalama (pozor v jezeře se nekoupe!).

Spojení:
Cca 3-4 hodiny jízdy z mezinárodního letiště.

Hotel:
Tradiční (bývalý název Culture Club Resort) a velmi přírodně koncipovaný hotel nabízí velkou vzdušnou recepci/lobby s přístupem na internet, otevřený bar, otevřený restaurant s výhledem směrem k jezeru, velkým bazénem (rekonstruován 2008) s pool barem, lehátky, slunečníky a osuškami (vše v ceně) a několika obchůdky. Pro hromadné akce je určena menší klimatizovaná konferenční místnost.

Pokoje:
92 téměř výhradně v jednotlivých bungalovech (vyjímečně 2 spojené) je rovnoměrně roztroušeno pod stromy. Všechny jsou velmi citlivě zařízeny obývací částí a několika schůdky oddělenou ložnicí, klima, koupelnou se separátní vanou a sprchou, WC, telefonem, sejfem, Sat-TV, minibarem, varnou konvicí a krytou terasou.

Aktivity:
Badminton, stolní tenis, volejbal. Platí se tenis a jóga. Některé večery lokální hudební produkce. Pravým klenotem je vyhlášené ayurvedické centrum můžete si na místě zaplatit jednotlivé procedury, nebo si předem objednat kompletní léčebný pobyt (doporučujeme aspoň 2 týdny).

Stravování:
Polopenze (snídaně buffet, večeře buffet nebo výběr z menu). Pro ayurvedické pobyty plná penze se specielní nabídkou jídel.

Vybavení:
24-hod.servis

Sport v místě:
volejbal, tenis, rybaření


AMAYA HILLS 4* (hotel):

OSOBNĚ PROVĚŘENO CCA 10x (naposledy FEB´11)

Naše mínění:
Naší CK tradičně využívané zařízení dříve jako Le Kandyan bývá ne neprávem označováno Palácem v oblacích. Velmi vysoký standard služeb umocňuje vynikající lokalita jednak jako základna pro poznávání regionu (město Kandy, Královská botanická zahrada, výchozí bod pro cestu do hor), ale i krásná atmosféra: Například rána jsou zde neopakovatelná... Jen nezapomeňte lehký svetřík, u večeře se může hodit!

Poloha:
V kopcích nad Kandy (cca 600 m n.m.) v oblasti Peradenyia, ve stráni s monumentálním výhledem na hory v centrální části ostrova, uprostřed bohaté vegetace.

Spojení:
Cca 3 hodiny z letiště, dvě a půl z Colomba, 10-15 minut do města Kandy. K hotelu stoupá úzká křivolaká silnička znemožňující příjezd velkých autobusů (v takovém případě klienti přestoupí do minivanů).

Hotel:
Ve starosrílanském palácovém stylu postavená budova o několikadvoupatrových křídlech má centrální část se vzdušnou lobby/recepcí a sluneční terasou s bazénem, pool barem, lehátky, slunečníky a osuškami (vše v ceně). 2 restauranty, 2 bary, obchůdky, velké konferenční centrum, unikátní noční klub Garage (otevřen o víkendech). V pěším dosahu od hotelu se nachází čajová plantáž a původní továrna na zpracování čaje.

Pokoje:
Rovná stovka kvalitních pokojů (všechny s výhledem do údolí) majících koupelnu/WC, klimatizaci, telefon, sejf, Sat-TV, minibar a varnou konvici (káva/čaj). Balkon či terasa.

Aktivity:
Výborné ayurvedické centrum, squash, biliár (vše za úhradu). Bezplatně fitness, stolní tenis.

Stravování
Polopenze (snídaně buffet, večeře buffet nebo výběr z menu).

Vybavení:
24-hod.servis

Sport v místě:
tenis, stolní tenis, squash, půjčovna kol, biliard, bazén


GRAND HOTEL 4* (hotel):

OSOBNĚ PROVĚŘENO cca 5x (naposledy FEB´11)

Naše mínění:
Tak pokud náhodou milujete atmosféru starých dobrých časů, tady si smlsnete. Historie budovy sahá do let 1830-1850, kdy to bylo výletní sídlo britského guvernéra sira Barnese. Jako hotel funguje již více než sto let. Pokud čas dovolí, určitě se projděte do městečka za jeho typickou lokální atmosférou doplňte čajem o páté v hotelovém salonku nebo dobrým pivem v Pub baru.

Poloha:
Na okraji městečka Nuwara Eliya vysoko v horách okolo 2.000 m n.m., v krásné parkové zahradě odpovídající anglickému stylu hotelu, v těsné blízkosti vyhlášeného golfového hřiště.
Spojení: Díky zcela nové široké silnici postavené r. 2006 se cesta z Kandy zkrátila na cca 2 hodiny, z letiště cca 5 hodin. Do centra Nuwara Eliya cca 10 minut pěšky.

Hotel:
Stylový hotel kvalitou odpovídající min. 4* dělá čest svému jménu, vše i to novejší z postkoloniální éry je v pure british stylu. Centrem je recepce, salónek s krbem, 2 restauranty (stylový hlavní doplňuje Coffe Shop) plus třetí na okraji areálu (Indian restaurant), velmi stylový Pub bar, Supper Club, několik obchůdků. V hotelu je též velká konferenční místnost.

Pokoje:
156 pokojů v historickém a citlivě přistavěném Novém křídle má klasickou koupelnu/WC, telefon a elektrický radiátor nebo krb. Pokoje v Novém křídle mají navíc Sat-TV, minibar a varnou konvici (káva/čaj).

Aktivity:
Sauna, fitness, v Pub baru vynikající biliár, šipky a další stolní hry. 18-jamkové golfové hřiště (Par 70) patří opět do britské klasiky. Kromě členů klubu mohou i hoteloví hosté zaplatit jednorázově své hraní.

Stravování:
Polopenze večeře buffet, snídaně buffet nebo v případě časných odjezdů (Horton Plains ap.) se zařizuje snídaňový balíček.

Vybavení:
zahrada, sauna, salonky, restaurace, recepce, prodejna suvenýrů, parní lázně, obchůdky, masáže, lázně, krb, fitness, business centrum, biliár, bazén, bar

Sport v místě:
treking, tělocvična, kulečník, golf, fitness, bazén


CLUB HOTEL DOLPHIN 3* (hotel):

OSOBNĚ PROVĚŘENO CCA 5x (naposledy JUL´11)

Naše mínění:
Klasický poměrně kvalitní (některé katalogy hodnotí jako 4*) klubový hotel všestranně disponovaný pro bohatý relax a zábavu (pokud chcete stejnou lokalitu, ale výrazně klidnější prostředí, volte sousední Ranweli). Díky uměle vytvořeným vlnolamům je většinou možné koupání v moři i v období bouřlivějšího oceánu. V opačném případě jsou zde 2 bazény, z nichž jeden patří k největším na ostrově.

Poloha:
V oblasti zvané Waikkal severně od hlavního města Colomba, nad letoviskem Negombo (cca 10 min. taxíkem), uprostřed bohaté vegetace, na úzkém pruhu pobřeží odděleném starým holandským kanálem, podél mnohakilometrové pláže. Pro tuto oblast je charakteristická převaha katolicky orientovaného obyvatelstva (řada kostelů v okolí).

Spojení:
Cca 20-30 min. jízdy z mezinárodního letiště.

Hotel:
Rozsáhlý areál je rozdělen na rušnější část hlavních budou tvořících k moři otevřené atrium, s největším sladkovodním bazénem na Srí Lance (většinou hluboký 90cm, ale i hlubokou částí), dětským bazénem a hlavním barem, a tzv. klidovou částí oddělenou vilkami s dalším bazénem a plážovým barem. Pláž je oddělena navezenými balvany, které zamezují erozi při větším vlnobití. K dispozici komplexní recepční služby, Cyber café, kadeřnický salon, obchůdky, Miami restaurant + bar, disco bar.

Pokoje:
V dvoupatrových křídlech hlavní budovy (renovované) prostorné, s klimatizací, koupelnou/WC a vysoušečem vlasů, kabelovou TV, DVD, rádiem, telefonem. Terasy či balkony jsou orientovány k bazénu-k moři. Vilky (původní) momentálně nemáme v nabídce pro horší kvalitu.

Aktivity:
Klubový hotel znamená bohatou nabídku sportů (lodičky na říčním kanále, lukostřelba, tenis, beachvolejbal, aerobik, vodní pólo, boccia, kroket, squash, šipky, stolní hry, stolní tenis, biliár), animačních a zábavných pořadů včetně dětských, večer hudba, tanec, folklórní vystoupení. Hosté na bázi all inclusive mají většinu v ceně.

Stravování:
Na bázi polopenze nebo all inclusive. Stravování téměř výhradně buffetovou formou. Hosté s all inclusive (k rozlišení plastové náramky) mají v ceně plnou penzi, čepované pivo, vybrané míchané nápoje, nealko, a další občerstvení během dne (vyhrazené terasy).

Vybavení:
zahrada

Sport v místě:
volejbal, vodní sporty, tenis, stolní tenis, squash, fi

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000