crosssearch

Až na konec světa - To nejlepší ze Srí Lanky

Poznávací zájezdy, Srí Lanka

Praha - Colombo - Anuradhapura - Habarana - Sigiriya - Polonnaruwa - Dambulla - Matale - Kandy - Paradeniya - Nuwara Eliya - Yala

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Praha - Colombo - Anuradhapura - Habarana - Sigiriya - Polonnaruwa - Dambulla - Matale - Kandy - Paradeniya - Nuwara Eliya - Yala

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy - 2. den: přílet do ColombaPřílet, transfer z letiště do Colomba. V odpoledních hodinách prohlídka města Colombo. Stejně jako mnoho jiných měst v rozvojových zemích, i toto město rychle mění svou tvář. Téměř přes noc zde vyrostly mrakodrapy a to na místech, kde kdysi stály staré typické budovy. Přesto v některých částech zůstalo kouzlo starého města zachováno. Za zmínku jistě stojí 100 let stará věž s hodinami a několik koloniálních budov. Dalším zajímavým místem je rušné tržiště Pétta, kde je možné nakupovat za velmi výhodné ceny. Kromě toho ve městě také najdete i řadu dalších památek - buddhistický chrám (Gangatrama), mešity, kostely, zámky nebo muzea. Večeře, nocleh v hotelu.

3. den: Colombo-Anuradhapura-HabaranaPo snídani odjezd do Anuradhapury. Anuradhapura byla prvním hlavním městem Srí Lanky. Uvidíte zde památky, jako jsou Thuparama, Lankarama, Jetawana Dagaba, a také nejposvátnější strom - Ficus Religious, který je zde střežený od chvíle, kdy byl objeven. Je zde mnoho soch, zbytků paláců, rybníky, chrámy, svatyně, krásné zahrady a mnoho dalších památek, které jistě stojí za shlédnutí. Večeře, nocleh v hotelu.

4. den: Habarana-Sigiriya-Polonnaruwa-HabaranaPo snídani odjezd k legendárnímu místu Sigiria Rock s pevností na vrcholu, která je známá jako "Lví skála". Je to jeden z nejlépe uchovaných příkladů starověkého městského plánování. Jedná se o nejnavštěvovanější historické místo na Srí Lance. Král Kassapa (477-495 n. l.), který přesunul hlavní město z Anuradhapury do Sirigiye, nechal vybudovat pevnost na vrcholku 500 ft vysoké skály s potřebným vybavením. Historie této pevnosti je opředená mnoha legendami. Z jejího vrcholu můžete obdivovat zbytky komplexu Sigiria Rock s vodními nádržemi a zahradami. Odpoledne se přesunete do města Polonnaruwa, které bylo ve středověku hlavním městem Srí Lanky od 11.-13. stol. n. l. bylo v zemi dosaženo velkého obrození politického, ekonomického a sociálního v průběhu vlády králů Vijayabahu, Parakramabahu a Nissankamalla v období Polonnaruwa. Starobylé město bylo prohlášeno za světové dědictví UNESCO. Večeře, nocleh v hotelu.

5. den: Habarana-Dambula-Matale-Kandy Po snídani odjezd do Dambully, kde navštívíte jeskynní chrámy Dambulla Rock Temple. Na stropech a stěnách je mnoho buddhistických maleb, vidět můžete i přes 130 soch buddhů, byly zde nalezeny i další sochy bohů a králů. Poté navšítvíte Spice Garden v Matale, kde uvidíte čerstvé koření jako např. skořici, kardamon, pepř apod. a můžete si je zde zakoupit. Odpoledne se přesunete se do města Kandy, které bylo hlavním městem sinhálského království, jež podlehlo Britům v roce 1815. Kandy je příkladem vlivu buddhismu na Srí Lance. Čeká Vás zde prohlídka města, včetně a Chrámu Buddhova zubu, který byl prohlášen za světové dědictví UNESCO a skrývá jednu z nejposvátnějších relikvií, tj. Buddhův zub. Večeře, nocleh.

6. den: Kandy - Paradeniya - Nuwara EliyaPo snídani návštěva Královské botanické zahrady (The Royal Botanical Gardens Paradeniya) Která je díky své rozloze 147 akrů (60 ha) největší botanickou zahradou Srí Lanky. Byla založena v roce 1374 původně jako rekreační zahrada králů Kandy. Naleznete zde 5000 různých vzácných původních druhů rostlin a stromů, dále reprezentativní druhy rostlin z celého tropického světa. Spice Garden a Orchid House jsou velmi turisticky oblíbené. Poté přesun do Nuwara Eliya, návštěva čajové plantáže a výrobny čaje. Nuwara Eliya neboli "Malá Anglie" je vzdálena 180 kilometrů od Colomba, leží mezi kulisami krásných hor, údolí, vodopádů a čajových plantáží. V roce 1828 byla britskými důstojníky postavena silnice přes hřeben Ramboda a byla založena ozdravná stanice vojáků, kterou založil sir Samuel Baker. Večeře, nocleh v hotelu.

7. den: Nuwara Eliya - YalaPo snídani odjezd do Yala. Při odjedu z Nuwara Eliya se naskytuje jedinečná možnost užívat si jízdy směrem na jih přes Ella a Ella Gap, které umožňuji fascinující výhled přes pláně jižní Srí Lanky při průjezdu přes Rawana Ella Falls se nabízí scénická podívaná. V odpoledních hodinách návštěva národního parku formou projížďky na džípech. Tento národní park je důležitý prvek v provincii jižní Srí Lanky. Můžete zde vidět více než 400 divokých slonů indických, pokud budete mít štěstí také leopardy, krokodýly a další vzácné druhy exotických zvířat a ptáků. Večeře, nocleh v hotelu.

8. den: YalaPo snídani přesun do vybraného hotelu u moře.

8./9./10. denPobyt ve vybraném hotelu u moře.

11./12. denUkončení pobytu, transfer na letiště k odletu do Prahy. Přistání v Praze.

Upozornění: Změna programu vyhrazena.Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 6 osob.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000