crosssearch

Středověké Srbsko

Poznávací zájezdy, Srbsko

Obrázek není k dispozici

Tento poznávací zájezd nás seznámí s nejvýznamnějšími pamětihodnostmi středověkého Srbska a zavede nás do úchvatných horských scenérií středního a jižního Srbska, které si vybrali srbští panovníci pro stavbu svých sídel, hradů a klášterů. Poznáme mnohá z měst, která sloužila...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (út): Brzy ráno odjezd do srbské Vojvodiny. Odpoledne procházka po secesní SUBOTICI, města se středoevropskou atmosférou doby Marie Terezie.

2.den (st): NOVI SAD, prohlídka starého centra a rakouské pevnosti PETROVARADIN, přesuneme se do vinařského střediska SREMSKÝCH KARLOVCŮ, kdysi sídla srbských patriarchů, s mnoha barokními stavbami, kaplí míru a vynikajícími víny. Národním parkem Fruška Gora do bývalé antické metropole SIRMIUM s císařskými paláci doby římské ve městě SREMSKA MITROVICA.

3.den (čt): Prohlídka BĚLEHRADU - pevnost Kalemegdan, katedrála, zámeček kněžny Ljubice, kostel sv. Marka a monumentální chrám sv. Sávy, vrchol AVALA s památníkem a restaurací. SMEDEREVO - nejrozsáhlejší středověká pevnost na území střední Evropy.

4.den (pá): Přesun do oblasti Šumadije, do městečka TOPOLA, místa spjatého s prvním srbským protitureckým povstáním z roku 1804. Prohlédneme si KARADJORDJŮV ZÁMEČEK a vystoupíme na vrchol OPLENAC s monumentálním mauzoleum královské rodiny Karadjordjevićů. Prohlídka opevněných klášterů MANASIJA a RAVANICA. V oblasti Srbského krasu prohlídka jeskyně RESAVSKA PEĆINA.

5.den (so): Výšlap k ruinám Todorovy věže na hradě STALAĆ nad soutokem Jižní a Západní Moravy. Pod svahy pohoří Veliki Jastrebac nasajeme atmosféru středověké metropole Srbska, města KRUŠEVAC se slavnými moravskými stavbami NAUPARA a LAZARICA. Klášterní areály pocházející z doby bitvy na Kosově poli, do kláštera KALENIĆ představujícího vrchol malířství 15. století, a LJUBOSTINJA, jednu z nejkrásnějších staveb moravské školy. Odpoledne relaxace v termálních lázních VRNJAČKA BANJA.

6.den (ne): Cesta magickým kaňonem řeky IBAR s dominantou pohoří Kopaonik a Golija, prohlídka korunovačního chrámu srbských králů v ŽIČI, výstup na majestátní hrad MAGLIČ. Zastávka v areálu STUDENICA (UNESCO), jednom z nejhodnotnějších klášterních komplexů na Balkáně. Odpoledne seznámení s orientálním městem NOVI PAZAR a památkami jeho okolí (zbytky hradu Ras, kostel sv. Petra, kláštery Djurdjevi Stubovi, Sopoćani – vše UNESCO).

7.den (po): Přejezd do KOSOVA, přes středověkou lokalitu Banjska se přesuneme k památníku slavné bitvy na KOSOVĚ POLI (1389), která měla fatální následky pro srbský národ a výrazně ovlivnila celou střední Evropu. Hlavní město PRIŠTINA s mnoha mešitami, tureckými lázněmi aj. Zastávka v impozantním klášteře GRAČANICA (UNESCO) s freskami.

8.den (út): Prohlídka PRIZRENU, jednoho z nejkrásnějších a nejorientálnějších měst Balkánu. Kromě mešit a pevnosti uvidíme slovutný chrám BOGORODICA LJEVIŠKA (UNESCO). Přejezd do oblasti Metohije ke klášteru VISOKI DEČANI (UNESCO) s nejrozsáhlejším freskovým cyklem na Balkáně. Poslední zastávka bude v Prokletých horách v areálu PEĆSKÉHO PATRIARCHÁTU (UNESCO), sídle hlavy srbské pravoslavné církve v úžasné RUGOVSKÉ SOUTĚSCE.

9.den (st): Seznámíme se s oblastí Polimí. V městečku BERANE navštívíme muzeum Polimí a klášter DJURDJEVI STUPOVI ze 13. století. Přes městečko BIJELO POLJE s kostelíkem Sv. Petra ze 13. stol., odkud pochází nejstarší a nejkrásnější památka srbského písemnictví – MIROSLAVOVO EVANGELIUM, přejedeme do srbského Sandžaku. Zastávka v klášteře MILEŠEVO, světově známém díky FRESCE BÍLÉHO ANDĚLA.

10.den (čt): Po ranní zastávce v ARILJE s chrámem s proslulou realistickou freskovou výzdobou se přesuneme do OVČARSKO-KABLARSKÉ SOUTĚSKY. Zbytek dne strávíme procházkou mezi vrcholky OVČAR a KABLAR v oblasti meandru kolem řeky Západní Morava, s osmi malými kláštery ukrytými hluboko ve skalách, několika hospůdkami a lázeňským městem OVČAR BANJA. Noční přejezd.

11.den (pá): Dojezd do ČR večer.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Termín Počet dní Doprava Strava Cena
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000