crosssearch

Podzimní Bělehrad a Novi Sad

Poznávací zájezdy, Srbsko

Srbsko / Bělehrad. Bělehrad, hlavní město Srbska, je jako na míru ušitý pro víkendové poznání. V kombinaci s návštěvou historických měst Novi Sad a Sremski Karlovci máte jedinečnou příležitost k nasátí atmosféry této balkánské země.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Srbsko / Bělehrad. Bělehrad, hlavní město Srbska, je jako na míru ušitý pro víkendové poznání. V kombinaci s návštěvou historických měst Novi Sad a Sremski Karlovci máte jedinečnou příležitost k nasátí atmosféry této balkánské země. Dýchne na Vás vzrušující směs bohaté a různorodé historie, kultury, architektury a městského ducha. Se svými atraktivními památkami, Bělehradskou pevností, bohémskou čtvrtí Skadarlija, ulicí Kněze Mihailova, Starým i Novým Palácem, Parlamentem a mnoha dalšími, je Bělehrad opomíjeným a přesto známým kulturním centrem jihovýchodní Evropy. Během pobytu nezapomeňte podpořit své chutě návštěvou některé z národních restaurací připravující domácí pokrmy doplněné víny a hudbou. Soutok Sávy a Dunaje je přírodní oáza v centru moderního města, jejich břehy nikdy nespí a jsou plné kaváren a restaurací. Doporučujeme také navštívit některou z typických zeleninových tržnic, kde zakoupíte zdravé a domácí potraviny za přijatelné ceny.

Holiday Inn Express Belgrade - City ***Příjemný hotel nacházející se pouhých 10 minut chůze od historického centra města, s dobrou možností využití místní veřejné dopravy. Z hotelu je dobrá dostupnost k většině historických zajímavostí Bělehradu, jako jsou park Kalemegdan, městská pevnost, čtvrť Skadarlija či bazilika sv. Sava. Tento moderní hotel nabízí 123 pohodlných a stylových pokojů. Hoteloví hosté mají přístup k bezplatné Wi-Fi v celém hotelu. Pokoje jsou vybaveny klimatizací, TV, trezorem a zařízením na přípravu kávy nebo čaje. Snídaně je podávána v hotelové restauraci. Kdykoli během dne si můžete vychutnat oblíbený nápoj nebo občerstvení v baru Roosevelt.

Program zájezdu

1. den Praha - BělehradVe večerních hodinách odlet z Prahy do Bělehradu, po příletu přivítání na letišti anglicky hovořící asistencí. Následuje transfer do hotelu a ubytování.

2. den BělehradSnídaně a volný den pro individuální aktivity a poznání Bělehradu.

3. den Novi Sad - Sremski KarlovciPo snídani odjezd autobusem, s česky hovořícím průvodcem, z Bělehradu do cca 110km vzdáleného malebného města Novi Sad. Zde si dopřejete prohlídku významných míst tohoto druhého největšího města Srbska. Mezi dominanty centra patří široce otevřené Náměstí svobody, které je obklopeno budovami z 19.století, katolický kostel "Svatého Jména Panny Marie" postavený v novogotickém stylu nebo Národní divadlo. Město bylo kulturním centrem již v době éry Rakousko-Uherska. Projdete se také nejstaršími ulicemi města Pašićeva, Zmaj Jovina a ulicí Dunavska, které vás dovedou k oáze klidu s kusem přírody, Dunavskému parku. Dále navštívíte symbol města Novi Sad, na břehu Dunaje se tyčící Petrovaradinskou pevnost, která je díky své velikosti a poloze někdy označována za ,,dunajský Gibraltar". Z místní vyhlídky spatříte scenerii Noveho Sadu a pohoří Fruška Gora. Po prohlídce bude následovat lehký oběd v místní restauraci. Následně se přesunete do města Sremski Karlovci známého jako duchovní centrum Srbů v dobách Rakouska-Uherska. Během procházky krásným barokním centrem budete moci obdivovat architektonické skvosty jako jsou Patriarchální residence, ortodoxní kostel Saint Nicholas, prvního srbské gymnázium, římský kostel Nejsvětější Trojice, kašnu Čtyř lvů či kapli Míru. Součástí staleté vinařské tradice tohoto regionu Srbska jsou bezesporu místní vinné sklepy. Během jejich návštěvy, zpříjemněné menší degustací, si vyslechnete příběhy jejich historie. Po dni plném poznávání ve večerních hodinách návrat do Bělehradu.

4. den Bělehrad - PrahaSnídaně, volný program, v odpoledních hodinách odjezd z hotelu na letiště v doprovodu anglicky hovořící asistence a odlet zpět do Prahy.

V ceně zájezdu je zahrnuto

Letecká doprava na pravidelné lince Praha - Bělehrad - Praha v ekonomické třídě s leteckou společností Air Serbia včetně veškerých poplatků, 3 noclehy v hotelu 3* se snídaní, místní taxy, služby anglicky hovořící asistence při příletu a odletu, služby česky hovořícího průvodce během programu 3. dne, popsaný program s výjimkou fakultativních služeb, vstup do Petrovaradinské pevnosti, vstup do centra Sremski Karlovci, degustace vína (4 vzorky), transfery minibusem, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, zákonné pojištění CK, V ceně zájezdu není zahrnuto

Doporučený příplatek za cestovní pojištění ve výši 290 Kč/dospělá osoba/pobyt a 190 Kč/dítě do 18 let/pobyt, nápoje během oběda 3. den pobytu, Upozornění

Minimální počet účastníků pro realizaci tohoto zájezdu je 12 osob. Změna programu a letových časů dle aktuální situace vyhrazena. Služby česky hovořícího průvodce k dispozici pouze 3. den během výletu do města Novi Sad a Sremski Karlovci.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000