crosssearch

Gurmánské putování Srbskem s turistikou

Poznávací zájezdy, Srbsko

Obrázek není k dispozici

Chcete-li si v letních měsících odpočinout od narvaných pláží, měst přeplněných zahraničními návštěvníky a hor, které spíše než místo pro aktivní odpočinek a meditaci v klidu připomínají hlučnou promenádu, tak nehledejte kompromis. Vydejte se s námi do Srbska - země...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (pá): Cesta přes Maďarsko do Srbska.

2.den (so): Ráno příjezd do centrálního Srbska. Na břehu Dunaje si prohlédneme římský vojenský tábor VIMINACIUM, dále nejmalebnější srbskou hradní zříceninu GOLUBAC a posléze následuje LEPENSKI VIR s etnografickým parkem a světově jedinečným mezolitickým nalezištěm. Celou scenérii uzavírá KAZANSKÁ SOUTĚSKA v blízkosti majestátní přehradní hráze Železných vrat. Nocleh v hotelu s výhledem do Evropy.

3.den (ne): Dopolední túra v kaňonu řeky VRATNA se souborem tří kamenných bran (skalních mostů) a stejnojmenným monastýrem. Odpolední návštěva proslulých RAJACKÝCH VINNÝCH SKLÍPKŮ, při dostatku sil v podvečer procházka v jedné z největších a nejlépe zachovaných památek římské palácové architektury v Evropě, v GAMZIGRADU (UNESCO). Nocleh v hotelu v Zaječaru.

4.den (po): Přesuneme se do lázeňského střediska SOKO BANJA, kde nás čeká turistika v pohoří OZREN. Po výstupu na pevnost SOKO GRAD si vyšlápneme na vrcholek hor s jeskyní, kamenem lásky a nejvyšším srbským vodopádem Ripaljka. V podvečer se ještě projdeme po pamětihodnostech samotných lázní Soko Banja, kde budeme rovněž nocovat.

5.den (út): Většinu dne strávíme celodenní turistikou v pohoří STARA PLANINA na hranicích s Bulharskem. Vydáme se na nejvyšší horu současného Srbska MIDŽOR (2169 m), odpoledne si zameditujeme v kouzelné atmosféře pravoslavného monastýru sv. Jiří ve vsi TEMSKA a po silnici lemující antickou vojenskou cestu směřující do Cařihradu se přesuneme do PIROTU, slavného střediska výroby koberců s dominantou Momčilova hradu.

6.den (st): Po ranní zastávce v klášteře POGANOVO se vydáme na turistiku do pohoří SUVA PLANINA a vystoupíme na její vrchol TREM (1808 m). Podvečer strávíme v NIŠI, metropolí jižního Srbska s pevností, muzeum Ćele kula vytvořeného z lebek srbských bojovníků a s římskými vykopávkami Mediana. Nocovat budeme v lázeňském městě NIŠKA BANJA.

7.den (čt): Dopoledne návštěva tajemné DJAVOLJA VAROŠE (Ďáblova města) s unikátními zemními pyramidami. Odpoledne turistika v NP v pohoří KOPAONIK zvaném „Střecha Srbska“. Nejprve zdoláme žulové MARKOVY STĚNY a vydáme se na výstup na nejvyšší horu pohoří - PANČIĆEV VRH (2017 m) s Nebeskou stolicí - zbytky starého pravoslavného chrámu. Večer přesun do gurmánského hotelu, kde na nás kromě noclehu a odpočinku budou čekat místní speciality z divočiny.

8.den (pá): Dopoledne procházka v pohoří GOLIJA. Po návštěvě orientálního města NOVI PAZAR s několika památkami z turecké epochy a KOSTELEM SV. PETRA (UNESCO), nejstarší zachovalou církevní stavbou v Srbsku, se přemístíme do pohoří ZLATAR. Nocleh v hotelu v pohoří Zlatar.

9.den (so): Tento den budeme věnovat scenériím pohoří TARA a ZLATIBOR. Dopoledne projížďka slavnou historickou úzkokolejkou po ŠARGANSKÉ OSMICI do skanzenu DRVENGRAD vystavěném slavným režisérem Emirem Kusturicou. Odpoledne SIROGOJNO se skanzenem zlatiborské vesnice, výbornou rakijí a věhlasnými zlatiborskými specialitami, posléze si prohlédneme jeskyni STOPIĆA PEĆINA, menší sestru tureckého Pamukkale s říčkou Ponor tvořící přehrazené kaskádovité stupně. Nocleh v hotelu ve Zlatiboru.

10.den (ne): Ráno přejezd do klimatických lázní DIVČIBARE obklopených ze všech stran pohořím MALJEN. Celodenní turistika v pohoří Maljen s možností konzumace místních specialit. Večer odjezd směrem k maďarským hranicím.

11.den (po): Návrat přes Maďarsko a Slovensko do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000