crosssearch

Půldenní prohlídka hlavního města Muscat - Velká mešita, stará část Muscatu Muttrah, návštěva tradičního tržiště Muttrah Souk, muzeum Bait Al Zubair (muzeum ománské kultury a tradic). Odpoledne volno, nocleh.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den PRAHA - Muscat

2. den PŘÍLET DO MUSCATU

Přílet do Muscatu. Transfer a ubytování v hotelu. Volný program, nocleh.

3. den KRÁSY MUSCATU

Snídaně. Půldenní prohlídka hlavního města Muscat - Velká mešita, stará část Muscatu Muttrah, návštěva tradičního tržiště Muttrah Souk, muzeum Bait Al Zubair (muzeum ománské kultury a tradic). Odpoledne volno, nocleh.

4. den NIZWA/JABRIN/BAHLA

Snídaně. Jízda majestátním pohořím Hajar až do Nizwy - dřívějšího hlavního města. Zde je návštěva trhu. Poté přesun přes město Bahla (zastávka u pevnosti, která je zapsaná na seznamu UNESCO) do Jabrinu, bývalého sídla královských Imamů. Z paláce Jabrin pokračování přes region Al Sharqiyah do oblasti písečných dun Wahiba Sands. Večeře a nocleh v poušti.

5. den POUŠŤ WAHIBA A OÁZA

Snídaně. Projížďka v písečných dunách Wahiba Sands, s následnou zastávkou u jedné z nejkrásnějších severních ománských Wadí, oáza Bani Khalid s přírodními bazénky a vodopády. Po procházce v této krásné zahradě odjezd do města Sur, známého výrobou tradičních dřevěných lodí Dhow. Dále jízda horskými stezkami do malebných oáz Arbieen a Dayqat. Návrat do Muscatu a nocleh.

6. den SETKÁNÍ S DELFÍNY

Po snídani odjezd na nezapomenutelný výlet lodí podél pobřeží Muscatu. Téměř vždy se podaří sledovat delfíny v jejich přirozeném prostředí. Občas se také objeví velryby a jiná fascinující stvoření. Odpoledne volný program a nocleh.

7. den OBLAST AL BATINAH 

Snídaně. Odjezd do města Barka přes nejzelenější část Ománu, ve které se pěstuje ovoce a zelenina. V Barce návštěva tradičního rybího trhu. Poté pokračování do Bait Na´aman, krásného malého kostelíku. Další zastávkou jsou oázy u města Nakhl a významná pevnost ze 17. století. Následují teplé prameny ve Wadí Hamam, kde se také servíruje oběd formou pikniku. Návrat do Muscatu, nocleh.

8. den SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY

Snídaně a odjezd z hotelu. Následuje transfer ománskou krajinou do Spojených arabských emirátů. Příjezd do hotelu v Dubaji, ubytování, volný program. Fakultativně možnost pouštního safari s barbeque obědem nebo plavbu v tradičních lodích Dhow s večeří. Nocleh.

9. den DUBAJ

Snídaně. Prohlídka Dubaje. Zastávka u hotelu Burj Al Arab. Pokračování po Jumeirah Road - nejluxusnější dubajské oblasti s návštěvou muzea, bývalé pevnosti Al Fahidi. Převoz na druhou stranu zálivu Dubai Creek minitrajektem Abrana, návštěva zlatého trhu a trhu s kořením. Oběd a volný program, nocleh.

10. den ABU DHABÍ

Po snídani odjezd do emirátu Abú Dhábí. Cestou zastávka u mešity  Sheikh Zayed (jedna z největších mešit na světě). Po příjezdu zastávka v Al Hosn Fort - nejstarší budova ve městě a původní sídlo vládnoucí rodiny. Dále jízda podél pláže Corniche. Zastávka s panoramatickým výhledem na město. Návštěva Heritage Village a dále zastávka u nejluxusnějšího hotelu Emirates Palace v Abú Dhábí. Návštěva velkého obchodního domu a volný čas na nákupy. Transfer zpět do Dubaje, večeře a nocleh.

11. den SHARJAH/AJMAN

Snídaně. Poznávání dvou odlišných emirátů začíná ve staré pevnosti přebudované na muzeum Ajmanu. Následuje jízda kolem největší mešity v emirátu Sharjah, Faisal Mosque a zastávka 150 let starého domu Al Nabooda. Dále pak návštěva dvou známých tržišť Al Arsah Souk a Blue Souk, kde se nachází 600 obchůdků se zlatem,  koberci,  parfémy, starožitnostmi a dalšími věcmi. Odpoledne návrat do Dubaje, oběd v hotelu a volný čas. Nocleh.

12. den OBLAST AL AIN

Snídaně. V dávných dobách byla tato pouštní oáza Al Ain důležitou obchodní křižovatkou, v dnešní době je to ale krásné zelené město. První zastávkou je archeologické naleziště, osada Hili, která je stará přibližně 5000 let. Následuje návštěva muzea v Al Ain a pevnosti Al Jahili. Po té procházka oázou, kde lze spatřit starý zavlažovací systém. Po obědě zastávka v muzeu Al Ain Palace, které bylo domovem šej-ka Zayed bin Sultan Al Nahyann. Poslední zastávkou před návratem do Dubaje je velbloudí trh (nejstarší velbloudí trh v regionu). Návrat do Dubaje, večeře v hotelu. Nocleh.

13. den ODLET DO PRAHY

Snídaně. Odhlášení z hotelu a transfer na mezinárodní letiště v Dubaji. Odlet do Prahy.

14. den PŘÍLET DO PRAHY

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou přepravu Praha - Muscat  - Dubaj - Praha s přestupy
letištní taxy
transfery, vstupy dle programu a služby místního průvodce
průvodce pořádající CK (min. 16 osob)
11 noclehů se snídaní v hotelech   4* na okruhu
1x noc v kempu v poušti s polopenzí
5x oběd nebo piknik, 3x večeře

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

pojištění léčebných výloh a storna  zájezdu
fakultativní prohlídky a výlety
vízum do Emirátů (1.500,- Kč)
vízum do Ománu (18,-USD, platba  na místě)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000