crosssearch

Na vlnách Perského a Ománského Zálivu

Poznávací zájezdy, Spojené Arabské Emiráty

Program zájezdu 1. den: odlet z Prahy do Dubaje, po příletu transfer do hotelu v Dubaji, ubytování a nocleh. 2. den: po snídani dopolední individuální volno k odpočinku či volnému programu v Dubaji. Odpoledne prohlídka města včetně zastávky...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

odlet z Prahy do Dubaje, po příletu transfer do hotelu v Dubaji, ubytování a nocleh.

2. den:

po snídani dopolední individuální volno k odpočinku či volnému programu v Dubaji. Odpoledne prohlídka města včetně zastávky na fotografování Burj Al Arab, následuje cesta podél pláže Jumeirah až k uměle vybudovaným ostrovům Palm Jumeirah. Podél přístavu Dubaj Marina až do oblasti Burj Dubaj, kde budete moci obdivovat architekturu nejvyšší stavby světa Burj Khalifa včetně působivé vodní show. Návrat zpět do hotelu na nocleh.

3. den:

po snídani si prohlédnete exteriér mešity Jumeirah se dvěma minarety, projedete okolo palácového komplexu Zabeel a dostanete se až do oblasti Bastakiya, kde jsou staré domy obchodníků. Navštívíte dubajské muzeum, které se nachází ve 200 let staré pevnosti Al Fahidi. Následně nastoupíte na Abru, tradiční loďku, která Vás dopraví na druhý břeh starého města, zvaného Deira. Zde navštívíte trh s orientálním kořením a též největší trh se zlatem na světě. Transfer do hotelu. Individuální volno k odpočinku, případně možnost fakultativního výletu na pouštní safari. Půldenní odpolední výlet spojuje poznání pouště zábavnou formou s gurmánským zážitkem z grilované večeře doprovázené kulturním vystoupením. Výlet na pouštní safari směrem na Hatta a Omán terénními jeepy 4x4 je jedinečnou příležitostí vidět zlaté písečné duny Arábie, zažít jízdu jako na horské dráze a pozorovat západ slunce. Dalším úžasným místem k návštěvě je beduínský tábor uprostřed nekonečné pouště. Můžete zde vyzkoušet zdobení Hennou, místní šaty, vodní dýmku a kávu, jízdu na velbloudech a vidět umění okouzlující břišní tanečnice či tanura tanečníka. Návrat na nocleh do hotelu v Dubaji.

4. den:

po snídani cesta z Dubaje přes známou průmyslovou oblast Jebel Ali do hlavního města Spojených arabských emirátů, Abu Dhabi. Prohlídka města začne u majestátní mešity Sheikh Zayed, jedné z největších mešit světa. Následovat bude cesta do oblasti jednoho z nejluxusnějších hotelů světa Emirates Palace. Pokračovat budete až do oblasti Heritage Village, speciálně navržené tak, aby připomínala historii této oblasti. Dále navštívíte ostrov Saadiyat, kde v budoucnu vyroste Louvre Abu Dhabi, Guggenheimovo muzeum a další kulturní instituce. Cesta Vás dále zavede na ostrov Yas, kde se nachází krytý zábavní park Ferrari World s horskou dráhou a také známý závodní okruh Formule 1. Návrat do hotelu v Dubaji. Individuální volno s možností speciální fakultativní večeře na lodi. Není lepší způsob jak poznat starou Dubaj než z paluby tradiční loďky během plavby Dhow Cruise (Dubaj Creek nebo Dubaj Marina) včetně bufetové večeře a nápojů za doprovodu tanura tanečníka předvádějícího své umění.

5. den:

po snídani cesta do Sharjah, nejmenšího emirátu Spojených arabských emirátů. Zastávka v centru města s pevností Al Hasin. Dále návštěva Al Arsah, nejstaršího trhu ve městě a celých Spojených arabských emirátech. Následuje procházka největším a nejnavštěvovanějším trhem Blue Souq. Zastávka na fotografování mešity Krále Faisala, největší mešity ve městě. Ze Sharjah odjezd na ubytování a nocleh do hotelu ve Fujairah nebo Dibba.

6. den:

snídaně, celodenní individuální volno k odpočinku. Možnost lodního fakultativního výletu podél pobřeží Musandam na lodi zvané Omani Dhow. Odpočinek na lodi včetně tradičního oběda a nápojů s pravou chutí Arábie, pozorování pouštní, přesto však krásné krajiny, možnost šnorchlování, plavba kolem vesničky Haffa a pláže Ziggy, možnost plavání. Večeře a nocleh ve Fujairah nebo Dibba.

7. den:

v časných ranních hodinách odjezd do Ománu. Po přechodu hranic bude Vaše cesta pokračovat kolem města Sohar do Muscatu. Pokud to čas dovolí, je možná návštěva pevnosti a pramenů Nakhl a Nakhl Fort, a následně příjezd do Muscatu. Ubytování a nocleh.

8. den:

po snídani se nejprve vydáte na prohlídku architektonicky velmi pěkně zpracované Velké Mešity. Následuje cesta na rybí a zeleninový trh a dále do centra starého města. Zastávka na fotografování u Sultánova paláce, pevností Jalali a Mirani. Dále pak návštěva muzea Bait Al Zubair ve starém městě. Cesta Vás dále zavede do po generace nezměněné oblasti Muttrah. Návštěva orientálního trhu. Po prohlídce starého města se přesunete do městského centra Qurun na případné nákupy. Návrat do hotelu na nocleh v Muscatu.

9. den:

snídaně v hotelu, dle letového řádu transfer na letiště v Muscatu a návrat zpět do Prahy.

Minimální obsazení

Minimální počet účastníků: 15.

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu Praha-Dubaj-Muscat-Praha (může být let s mezipřistáním např. v Istanbulu) • transfery a dopravu autokarem v destinaci • 8 nocí ve 2lůžkovém pokoji ve 3* hotelích • 8 snídaní • vstupné dle programu • služby česky hovořícího průvodce • zákonné pojištění ve znění zákona 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

• 1lůžkový pokoj na 8 nocí (11 490 Kč) • 8 večeří (5 590 Kč) • vstup na vyhlídkovou terasu mrakodrapu Burj Al Khalifa (cena bude upřesněna dle aktuálního ceníku) • plavba Dhow Cruise Creek v Dubaji (1 490 Kč) • plavba Dhow Cruise Marina v Dubaji (1 990 Kč) • plavba Musandam Dibba Cruise (2 490 Kč) • nápoj v Burj Al Arab (cena bude upřesněna dle aktuálního ceníku) • pouštní safari včetně barbecue večeře (1 890 Kč) • pojištění léčebných výloh • komplexní pojištění

Povinné příplatky

• odjezdová taxa ze Spojených arabských emirátů (cca 10 USD, platba přímo na hraničním přechodu) • vstupní vízum do Ománu (cca 15 USD, platba přímo na hraničním přechodu) • pobytová taxa v Dubaji (cca 3 USD/pokoj/noc splatná v hotovosti v hotelové recepci)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000