crosssearch

Kouzelná Arábie SAE - Omán

Poznávací zájezdy, Spojené Arabské Emiráty

Trasa zájezdu: Dubaj o Sharjah o Ajman o Omán o Muscat o Nizwa o Abu Dhabi

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu: Dubaj o Sharjah o Ajman o Omán o Muscat o Nizwa o Abu Dhabi

Program: 1. den: odlet z Prahy do Dubaje, transfer do hotelu, nocleh.

2. den: snídaně. Dubaj - prohlídka města, zastávka na focení u hotelu Burj Al Arab, návštěva Jumeirah mešity, Dubajského muzea s výstavou exemplářů moderní architektury, následuje prohlídka nejstarší čtvrti Bostakia, přejezd vodním taxi, návštěva Zlaté uličky a trhu s kořením. V odpoledních hodinách odjezd na jeep safari do pouště, projížďka na dunách, návštěva velbloudí farmy s možností projížďky na velbloudech, bohatá večeře v beduínském stanu, ukázka bříšního tance, kresby hennou na kůži, návrat do hotelu v Dubaji, nocleh.

3. den: snídaně, odjezd do emirátů Sharjah a Ajman, cestou uvidíte "nejstarší" mešitu v Emirátech a další památky. Cestou krátké zastavení na trhu, kde si můžete koupit tradiční výrobky, přejezd do Dibby. Další zastávka je v nejstarší mešitě Emirátů s unikátním designem v Badiyah, odjezd do Fujairah, oběd v hotelu na pláži, přestávka ke koupání. Po přestávce pokračujeme podél pobřeží do oázy Bitnah, ubytování v Hatta, nocleh.

4. den: snídaně. Odjezd do Ománu s místním průvodcem, po celních formalitách následuje cesta podél pobřeží k městečku Rustaq (cca 90 min.) - prohlídka pevnosti, cesta pokračuje k vesničce s horskými prameny Nakhl - prohlídka pevnosti, osvěžení u horských pramenů, studený oběd. Po obědě odjezd do Sawadi, ubytování, nocleh.

5. den: snídaně. Odjezd do Muscatu, prohlídka města s místním průvodcem, návštěva Velké mešity (největší na světě, koberec určený k modlitbě o velikosti 4300 m2 je zapsaný i v Guinnesově knize rekordů), zastávka na focení Al Alam Palace, přejezd na velké náměstí Muttrah, jedno z nejstarších v Ománu, na celém náměstí je typická vůně santalového dřeva a kadidla. Oběd v místní restauraci, po obědě návrat do hotelu v Sawadi, nocleh.

6. den: snídaně. Odjezd do městečka v oáze Nizwa, prohlídka impozantní historické budovy ze 17. st., prohlídka interiéru, výstup po úzkém točitém schodišti až na její vrchol, odkud se vám z ptačí perspektivy naskytne nádherný pohled na celé městečko Nizwa s jeho ohromným náměstím, které má úžasnou atmosféru hlavně v pátek, kdy se na něm tradičně koná trh s dobytkem. Po obědě v místní restauraci navštívíme pevnost Jabrin a hrad, kde vás uchvátí nástěnné malby s islámskými motivy, následuje krátká přestávka na fotografování u pevnosti Bahla (světové kulturní naleziště). V pozdních odpoledních hodinách odjezd do hotelu v Sawadi, nocleh.

7. den: snídaně. Odjezd do Al Ain, po cestě zastávka na oběd (není v ceně), nocleh v Al Ain.

8. den: snídaně. Odjezd do Abu Dhabi, ultramoderního hlavního města emirátů. Naskytne se vám pohled na mrakodrapy s dokonalým designem a nablýskanou fasádou, paradoxně tyčící se uprostřed obrovské zeleně a nádherných parků a nebude se vám chtít uvěřit, že před 50 lety to byla jenom malá vesnice s domy postavenými z palem. Oběd v místní restauraci, odjezd do Dubaje na letiště, odlet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000