crosssearch

Za vínem a kulturou severního Španělska - letecky

Poznávací zájezdy, Španělsko

Program zájezdu 1. den Odlet z Prahy do Španělska. Transfer do hotelu. Večeře. Nocleh. 2. den Snídaně. Odjezd do světově proslulé vinařské oblasti La Rioja se zastávkou v druhém největším městě autonomní oblasti Navarra, v Tudela, patřící mezi jedno z nejdůležitějších měst...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den
Odlet z Prahy do Španělska. Transfer do hotelu. Večeře. Nocleh.

2. den
Snídaně. Odjezd do světově proslulé vinařské oblasti La Rioja se zastávkou v druhém největším městě autonomní oblasti Navarra, v Tudela, patřící mezi jedno z nejdůležitějších měst islámského původu nejen ve Španělsku, ale také v Evropě. Jeho historické jádro je směsí křesťanské, arabské a židovské kultury. Mezi nejzajímavější patří náměstí s arkádami Plaza de los Fueros a portál katedrály z 13. století. Přejezd na ubytování do hotelu v Logroňo. Večer zažijeme na vlastní kůži atmosféru rušné ulice calle Laurel, plné typických „tapas“ barů. Večeře. Nocleh.

3. den
Snídaně. Dopoledne návštěva vinařské oblasti Rioja Alavesa, spadající do sousedního Baskicka, s více než 12.000 hektary a 200 vinnými sklepy. Ve středověkém, hradbami obklopeném městečku Laguardia v jehož pozadí se týčí pohoří Sierra Cantábrica chránící místní vinice před studenými a vlhkými větry z Biskajského zálivu navštívíme starobylé podzemní sklepy a budeme obdivovat unikátní gotický portál kostela Santa María de los Reyes. V blízkém Elciego budeme fascinováni futuristickou stavbou vinných sklepů a luxusního hotelu Marques de Riscal, dílo světoznámého architekta Franka O´Ghery, autora avantgardní budovy Muzea Guggenheim v Bilbao. Odpoledne přejezd do oblasti Castilla Leon. Prastaré poutní městečko Santo Domingo de la Calzada je hluboce spjaté se Svatojakubskou cestou. Propleteme se středověkými uličkami a poznáme věhlasnou katedrálu s poutním špitálem, dnes luxusním hotelem. Poslední dnešní cíl je slavné poutní město Burgos, spjaté z legendou El Cid a úchvatnou gotickou katedrálou, prohlášenou UNESCO za světové dědictví. Přejezd na ubytování v okolí Miranda de Ebro. Večeře. Nocleh.

4. den
Snídaně a přejezd do více než milionové metropole autonomní oblasti Baskicka, Bilbao, dnes moderního města Biskajského zálivu. Puente Colgante, most prohlášený Unesco za světové dědictví a jedinečná avantgardní budova slavného Guggenheimova muzea patří k zajímavějším památkám. Přes starobylý a dodnes důležitý rybářský přístav Bermeo přejedeme do světově proslulého městečka Gernika, symbolu národní identity hrdých basků, v roce 1937 kompletně zničeného německým nacistickým letectvem. Tato skutečnost inspirovala slavného španělského malíře Picassa ke stejnojmennému obrazu. Návštěva baskitského parlamentu „Casa de Juntas del Seňorío de Vizcaya. Návrat na ubytování. Večeře. Nocleh.

5. den
Snídaně. Odjezd přes zelené baskické pobřeží s nádhernými plážemi městečka Zarautz do elegantního letoviska původní španělské aristokracie San Sebastian se známou promenádou a pláží La Concha. Dnes je San Sebastian mimo jiné místem významného světového filmového festivalu. Během volného programu je možnost ochutnat baskické tapas „pinxos“ či mladé bílé aromatické víno „txacoli. Odpoledne odjezd do Pamplony, hlavního města autonomní oblasti a další významné vinařské oblasti Navarra, proslulé býčími slavnosti „San Fermines“, kterých se pravidelně účastnil spisovatel Ernst Hemingway. Jeho oblíbená restaurace „Café Iruňa“ z roku 1888 je dodnes populárním místem. Ubytování. Večeře. Nocleh.

6. den
Snídaně. Prohlídka okouzlujícího historického jádra Pamplony s procházkou po trase býčích slavností San Fermines. Středověké městečko Olite je proslulé tisíciletou tradicí pěstování vína sahající až do období římské nadvlády. Městu vévodí stejnojmenný impozantní královský hrad Palacio Real de Olite, sídlo navarských králů z 13. století. Přejezd do Zaragozy, hlavního města autonomní oblasti Aragon. Zaragoza je proslulá především díky své impozantní Bazilice svaté Pilar, patronky Španělska, katedrále La Seo a maurském paláci Aljafería. Ubytování v okolí Zaragozy. Večeře. Nocleh.

7. den
Snídaně. Přejezd na katalánské pobřeží Costa Brava. Cestou zastávka ve slavném klášteře Montserrat. Ubytování u v hotelu u more. Večeře. Nocleh.

8. den
Snídaně. Volno s ohledem na čas odletu. Transfer na letiště. Odlet do ČR.

Cena zahrnuje

7 nocí s polopenzí v hotelu (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím), zpáteční letenku Praha – Barcelona, letištní taxy (2500 Kč), transfery, dopravu autobusem ve Španělsku, průvodce, komplexní pojištění.

Minimální výměna na vstupy

70 EUR
 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000