crosssearch

Turistika na Mallorce

Poznávací zájezdy, Španělsko

FORMENTOR - POLLENSA - ALCUDIA - SIERRA TRAMUNTANA - PORT POLLENSA - VALLDEMOSSA - SOLLER - FORNALUTX - PALMA

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

FORMENTOR - POLLENSA - ALCUDIA - SIERRA TRAMUNTANA - PORT POLLENSA - VALLDEMOSSA - SOLLER - FORNALUTX - PALMA Náročnost tras: lehká až středně lehká

1. den:

Odlet z Bratislavy do Palma de Mallorca (za příplatek transfer z Brna). Po příletu transfer na ubytování na severní část ostrova do střediska Port Pollensa.

2. den:

Po snídani odjezd linkovým autobusem do Alcudie, návštěva města obehnaného hradbami ze 14. stol., za nimiž si některé uličky dochovaly středověký ráz a renesanční výzdobu. Pěší túra podél pobřeží přes poklidné rybářské vesnice Es Barcares a Manresa dále Mal Pas zpět do Alcudie (cca 10 km 3-3,5 hod.). Návrat na ubytování do Port Pollensa.

3. den:

Po snídani odjezd linkovým autobusem k poloostrovu Formentor, jednomu z nejkrásnějších míst ostrova, který je součástí pohoří Tramuntana. Pěší túra vás zavede od pláže legendárního hotelu Formentor po lesní pěšině kolem El Fumat s nádhernými vyhlídkami k zátoce Cala Figuera a následně na druhou stranu šíje k zátoce Cala Murta, odkud je možné dojít na vyhlídku Castellet. (cca 10 km, 3-3,5 hod.) Po túře vás privátní autobus odveze přes působivou vyhlídku Es Colomer do Pollensy, půvabného městečka ve vnitrozemí s původní mallorskou atmosférou. Po prohlídce návrat linkovým autobusem do Port Pollensa.

4. den:

Dopoledne odjezd linkovým autobusem ke klášteru Lluc, prohlídka kláštera, nejvýznamnějšího poutního místa obyvatel Mallorky. Pěší okružní túra kolem Llucu vedená dubinami a kolem skalních útvarů s občasnými vyhlídkami na klášter a okolní hory (cca 12 km, 3,5-4 hod.). Návrat na ubytování do Port Pollensa.

5. den:

Dopoledne privátní transfer do Palmy, po ubytování pěší prohlídka hlavního města Palma de Mallorca - gotická čtvrť, katedrála, renesanční hradby, park del Mar, palác Almudaina.

6. den:

Ráno odjezd linkovým autobusem do Solleru. Pěší túra povede ze Solleru do osady Biniaraix a dále do vesnice Fornalutx s kamennými okrovými domy a zelenými okenicemi a roklí Barranco de Biniaraix zpět do Solleru. Baranc de Biniaraix patří k přírodním zázrakům pohoří Tramuntana. (cca 10 km, 3,5-4 hod.). Návrat na ubytování historickým vlakem, jedinečný zážitek, kde na trase projedete 13 tunely a zdoláte řadu akvaduktů a mostů.

7. den:

Po snídani odjezd linkovým autobusem na kruhovou túru kolem Valldemossy, jedné z nejpěknějších vesnic na Mallorce proslavené svým klášterem, kde pobývali svého času George Sandová a Féderic Chopin. Pěší túra povede z Valldemossy kolem ohromných dubů po čarokrásné stezce arcivévody L. Salvadora Habsburského zpět do Valldemossy (cca 12 km, 4-4,5 hod.) Volný čas ve Valldemosse k individuální návštěvě kláštera, k procházkám malebnými uličkami nebo k posezení v jedné z mnoha kaváren či cukráren. Návrat na ubytování linkovým autobusem.

8. den:

Ve velmi brzkých ranních hodinách transfer na letiště a odlet do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000