crosssearch

Svatojakubská pouť do Santiaga

Poznávací zájezdy, Španělsko

León - Hospital de Órbigo - Astorga - Villafranca - Ponferrada - O Cebreiro - Samos - Santiago de Compostela - Finisterre - Salamanca

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Nabízíme vám poutní cestu do nádherného a spirituálního Santiaga de Compostela, které už po staletí láká poutníky a cestovatele díky přírodě plné kontrastů, mystické kontinuitě a historickému bohatství po celé délce poutní cesty. Připojte se alespoň částečně k poutníkům a poznejte fenomén staleté tradice, po Jeruzalémě a Římě 3. největší poutní cesty. Vybrali jsme pro Vás některé úseky mezi Leónem a Santiagem de Compostela.

León - Hospital de Órbigo - Astorga - Villafranca - Ponferrada - O Cebreiro - Samos - Santiago de Compostela - Finisterre - Salamanca

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Madridu (za příplatek transfer z Brna). Odjezd z letiště do Leónu, jednoho z hlavních měst středověkého Španělska, které nabízí vrcholná malířská, sochařská a architektonická díla v kostele San Isidoro a v gotické katedrále, která je proslulá skvostnými vitrážemi. Zastávka u bývalého špitálu poutníků San Marcos, dnes jedinečně rekonstruovaného na luxusní hotel - parador. Ubytování v Leonu.

2. den: Dopoledne prohlídka leonské katedrály a baziliky S. Isidro s královským panteonem v románském stylu. Poté se již vydáte kastilskou mesetou na svatojakubskou cestu. Pěší túra z Hospital de Orbigo do San Justo de la Vega (cca 13 km), trasa vede po nejdelším původně románském mostu na caminu, kolem vinic a obilných polí a kříže sv. Toribia. Po túře přejezd autobusem do Astorgy s nádhernými románskými a středověkými hradbami i gotickou katedrálou. Možnost návštěvy katedrály s katedrálním muzeem a biskupského paláce postaveného podle katalánského architekta A. Gaudího, kde je dnes muzeum svatojakubských poutí. Ubytování u Astorgy.

3. den: Ráno se po snídani projíždí nejautentičtějším a zcela venkovským úsekem jakubské cesty. Připojení k poutníkům u Cruz de Hierro, cesta vás povede až do Aceba (cca 10 km), jedná se o jeden z nejhezčích úseků jakubské cesty s nádhernými vyhlídkami. Zastávka v Molinaseca, malebné vesnici na březích řeky Meruelo s dobře dochovanými šlechtickými domy. Přejezd autobusem do Ponferrady, která je proslulá svým templářským hradem z 11. stol., ale i kostelem sv. Ondřeje a bazilikou N. S. de la Encina. Ubytování v Ponferradě.

4. den: Dopoledne zastávka ve Villafranca, bývalém hlavním městě oblasti el Bierzo, s románským kostelem de Santiago. Přejezd autobusem k další části pěší pouti, do Ruitelánu. Pěší túra z Ruitelán do O Cebreiro (cca 10 km)- trasa s velmi rozmanitou krajinou, ale i stoupáním. Po ukončení túry si prohlédnete O Cebreiro, vesnici opředenou řadou legend, vstupní bránu do Galicie. Zastávka u kláštera Samos, benediktýnského kláštera, jednoho z nejstarších klášterů ve Španělsku, symbolu kulturnosti Galicie. Odjezd na ubytování.

5. den: Ráno přejezd autobusem do Ferreiros a pokračování cesty s poutníky. Pěší túra z Ferreiros do Portomarín (cca 9 km), procházka zelenou galicijskou krajinou s původní florou až k řece Miňo. Po zastávce v Portomarínu, městečku rozkládajícím se po obou stranách řeky Miňo spojené římským mostem přejezd k vrcholu Monte de Gozo, odku poprvé z výšky spatříte vytoužené město, Santiago de Compostela – vjezd do města a pěší procházka úzkými uličkami a malebnými náměstíčky do katedrály, pradávného cíle všech poutníků na náměstí Plaza del Obradoiro. Po návštěvě katedrály procházka centrem města s řadou paláců, klášterů a kostelů. Ubytování v Santiagu.

6. den: Dopoledne volno v Santiagu de Compostela, možnost návštěvy polední poutnické mše. Pak odjezd autobusem do Finisterre, západního výběžku Galicie u Atlantického oceánu, nejnavštěvovanějšího místa Galicie po Santiagu de Compostela, s poutním kostelem S. María das Areas ze 12. stol. Večer návrat do Santiaga na ubytování.

7. den: Ráno odjezd do slavného univerzitního města Salamanca na břehu řeky Tormes. Odpoledne, po příjezdu do Salamancy, procházka starým městem od Plaza Mayor, jednoho z nejhezčích náměstí ve Španělsku, k Mušlovému domu Casa de las Conchas a k baroknímu kostelu Clerecía. Dále kolem Nové katedrály a románské Staré katedrály se dostaneme k historickým budovám University a jeho muzea. Poslední zastávkou bude Casa Lis s vyhlídkou na řeku Tormes a románský most. Ubytování v Salamance.
8. den: Ráno odjezd do Madridu, odlet do Prahy (za příplatek transfer do Brna).

Ubytování: hotel ***
Ubytování je zajištěno v hotelech***, ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Strava: polopenze
Snídaně kontinentální, večeře za příplatek servírované.

Doprava: letecky

Cena obsahuje

 • 7 ubytování se snídaní
 • leteckou přepravu - Praha/Madrid/Praha
 • dopravu autokarem po Španělsku
 • letištní taxy a poplatky
 • transfer do/z hotelu
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena neobsahuje

 • vstupy do objektů při prohlídkách cca 50 EUR

Příplatky

 • cestovní pojištění a proti stornu (příplatek: 260 Kč)
 • připojištění storno nadstandard (příplatek: 310 Kč)
 • transfer Brno- letiště Praha – Brno (příplatek: 800 Kč)
 • 7 večeří (příplatek: 2150 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 4600 Kč)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000