crosssearch

Svatojakubská Pouť - Cesta Do Santiaga De Compostela

Poznávací zájezdy, Španělsko (zobrazit na mapě) mapa

8-denní poznávací zájezd s turistikou. Odlet z Prahy do Madridu. Odjezd z letiště do Leónu, jednoho z hlavních měst středověkého Španělska, které nabízí vrcholná malířská, sochařská a architektonická díla v kostele San Isidoro a v gotické katedrále, která je proslulá...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

8-denní poznávací zájezd s turistikou

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy do Madridu. Odjezd z letiště do Leónu, jednoho z hlavních měst středověkého Španělska, které nabízí vrcholná malířská, sochařská a architektonická díla v kostele San Isidoro a v gotické katedrále, která je proslulá skvostnými vitrážemi. Zastávka u bývalého špitálu poutníků San Marcos, dnes jedinečně rekonstruovaného na luxusní hotel - Parador. Ubytování v Leonu. Nocleh.
2. den
Snídaně. Dopoledne prohlídka leonské katedrály a baziliky San Isidro s královským panteonem v románském stylu. Poté se již vydáte kastilskou mesetou na svatojakubskou cestu. Pěší túra z Hospital de Orbigo do San Justo de la Vega (cca 13 km), trasa vede po nejdelším původně románském mostu na caminu, kolem vinic a obilných polí a kříže sv. Toribia. Po túře přejezd autobusem do Astorgy s nádhernými románskými a středověkými hradbami i gotickou katedrálou. Ubytování v Astorze. Nocleh.
3. den
Snídaně. Ráno prohlídka katedrály a biskupského paláce přestavěného podle slavného katalánského architekta Antonia Gaudího, kde je dnes muzeum jakubské cesty. Následně se projíždí nejautentičtějším a zcela venkovským úsekem jakubské cesty. Připojení k poutníkům u Cruz de Hierro, cesta vás dovede až do Aceba (cca 10 km), jedná se o jeden z nejhezčích úseků jakubské cesty s nádhernými vyhlídkami. Zastávka v Molinaseca, malebné vesnici na březích řeky Meruelo s dobře dochovanými šlechtickými domy. Přejezd autobusem do Ponferrady, která je proslulá svým templářským hradem z 11. století, ale i kostelem sv. Ondřeje a bazilikou Nuestra Senora de la Encina. Ubytování u Ponferrady. Nocleh.
4. den
Snídaně. Dopoledne zastávka ve Villafranca, bývalém hlavním městě oblasti el Bierzo, s románským kostelem de Santiago. Přejezd autobusem k další části pěší pouti, do Ruitelánu. Pěší túra z Ruitelán do O Cebreiro (cca 10 km) - trasa s velmi rozmanitou krajinou, ale i stoupáním. Po ukončení túry si prohlédnete O Cebreiro, vesnici opředenou řadou legend, vstupní bránu do Galicie. Zastávka u kláštera Samos, benediktýnského kláštera, jednoho z nejstarších klášterů ve Španělsku, symbolu kulturnosti Galicie. Odjezd na ubytování. Nocleh.
5. den

Snídaně. Ráno přejezd autobusem do Ferreiros a pokračování cesty s poutníky. Pěší túra z Ferreiros do Portomarín (cca 9 km), procházka zelenou galicijskou krajinou s původní florou až k řece Miňo. Po zastávce v Portomarínu, městečku rozkládajícím se po obou stranách řeky Miňo, kterí je spojené římským mostem. Přejezd k vrcholu Monte de Gozo, odkud poprvé z výšky spatříte vytoužené město, Santiago de Compostela – vjezd do města a pěší procházka úzkými uličkami a malebnými náměstíčky do katedrály, pradávného cíle všech poutníků na náměstí Plaza del Obradoiro. Po návštěvě katedrály procházka centrem města s řadou paláců, klášterů a kostelů. Ubytování v Santiagu. Nocleh.

6. den

Snídaně. Dopoledne volno v Santiagu de Compostela, možnost návštěvy polední poutnické mše. Poté odjezd autobusem do Finisterre, západního výběžku Galicie u Atlantického oceánu, nejnavštěvovanějšího místa Galicie po Santiagu de Compostela, s poutním kostelem Santa María das Areas ze 12. stol. Večer návrat do Santiaga na ubytování. Nocleh.

7. den

Snídaně. Ráno odjezd do slavného univerzitního města Salamanca na břehu řeky Tormes. Odpoledne, po příjezdu do Salamancy, procházka starým městem od Plaza Mayor, jednoho z nejhezčích náměstí ve Španělsku, k Mušlovému domu Casa de las Conchas a k baroknímu kostelu Clerecía. Dále kolem Nové katedrály a románské Staré katedrály se dostanete k historickým budovám University a jeho muzea. Poslední zastávkou bude Casa Lis s vyhlídkou na řeku Tormes a románský most. Ubytování v Salamance. Nocleh.

8. den

Snídaně. Ráno odjezd do Madridu, odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

7 nocí se snídaní v hotelech 3* (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím), zpáteční letenku Praha - Madrid, letištní a bezpečnostní taxy (2500 Kč), transfer z letiště na hotel a zpět, dopravu autobusem ve Španělsku, průvodce.

Cena nezahrnuje

Večeře 2150 Kč, komplexní pojištění 240 Kč.
Minimální výměna na vstupy

70 EUR.

Poznámka

Zájezd ve spolupráci s partnerskou CK.

 

Poloha

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000