crosssearch

Svatojakubská pouť 2 - severní cestou přes Asturii a Kantábrii do Santiaga

Poznávací zájezdy, Španělsko

BILBAO - SANTANDER - SANTILLANA - COMILLAS - LLANES - OVIEDO - CANGAS DE ONÍS - NÁRODNÍ PARK PICOS DE EUROPA - COVADONGA

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

BILBAO - SANTANDER - SANTILLANA - COMILLAS - LLANES - OVIEDO - CANGAS DE ONÍS - NÁRODNÍ PARK PICOS DE EUROPA - COVADONGA

1. den:

Odlet z Prahy do Bilbaa, transfer na ubytování.

2. den:

Den věnovaný Bilbau, po snídani procházka po historické části města s jeho proslulými Siete Calles, klikatými velmi živými uličkami. Zastávka v Portugalete, bývalém výletním místě šlechty a bohaté španělské a anglické buržoazie. Město je známé také produkcí výborného vína txakolí. Fakultativně návštěva Muzea Guggenheim, stánku současného umění, jehož tvůrcem je proslulý architekt Frank O. Gehry. Odpoledne odjezd na ubytování do Lareda.

3. den:

Po snídani zastávka v Santoňa, městečku, které je půvabně obklopené téměř ze všech stran Kantáberským mořem. Oblast je od pradávna proslulá ančovičkami, které se odtud vyvážely do celé Evropy. Návštěva továrničky na výrobu ančoviček. Pokračování cesty do Santanderu, hlavního města Kantábrie. Prohlídka města, které proslulo na přelomu 19. a 20. stol. především jako lázeňské město vyšší společnosti. Z té doby pochází i nádherná architektura ve stylu Belle Epoque. Vznikl zde celý lázeňský komplex El Sardinero u stejnojmenné pláže. Velmi populární je i pláž u výběžku Magdalena, kde se nachází stejnojmenný palác postavený na začátku 20. století pro krále Alfonse XIII. Ubytování v Santanderu.

4. den:

Po snídani cesta podél pobřeží směrem do Santillana del Mar s atraktivním architektonickým souborem z 12.-16. stol., který zůstal dodnes prakticky nezměněn. Městečko vzniklo kolem středověkého kláštera Sta. Juliana. Vedlejší městečko Comillas je proslulé především palácem Capricho, jehož autorem je A. Gaudí, ale ve městě můžete obdivovat i hrázděné domy, starobylé paláce a v neposlední řadě uličky vydlážděné "kočičími hlavami". Další zastávka bude u cisterciáckého kláštera San Salvador de Valdediós s raně románským kostelem z 9. stol.Ubytování v Oviedu.

5. den:

Po snídani procházka po historické části Ovieda, hlavního města Asturie, bývalého rezidenčního města asturských králů. Staré město kolem katedrály je zapsáno na seznamu UNESCO. Prohlídka dvou prerománských staveb z 9. stol. na Monte Naranco, rovněž pod ochranou UNESCO.

6. den:

Den věnovaný přírodě národního parku Picos de Europa, ráno se vydáte k ledovcovým jezerům Lago Enol a Lago de la Encina ve výšce 1100 m nad mořem. Cesta k nim vede kolem poutního místa Covadonga, kolébky reconquisty. Tady r. 718 zvítězil vizigotský Pelayo nad Maury. Fakultativně procházka kolem jezer (závislá na počasí). Odpoledne zastávka v Cangas de Onís, starém král. městě a centru národního parku. Ubytování v Llanes.

7. den:

Ráno procházka po Llanes, typickém asturském rybářském přístavu s památkově chráněným historickým centrem. Kdysi bývalo Llanes přístavem velrybářských lodí. Zbytek dne věnovaný přírodě národního parku. Dopoledne se vydáte údolím řeky Deva do Fuente De k lanovce, která vede do výšky 1834 m k vyhlídce del Cable. Volný čas v Potes a odjezd na ubytování.

8. den:

Transfer na letiště, odbavení a let do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000