crosssearch

Slunečná Andalusie

Poznávací zájezdy, Španělsko

MARBELLA - RONDA - CÁDIZ - JÉREZ - ARCOS DE LA FRONTERA - PUERTO DE S. MARÍA - SANLÚCAR de BARRAMEDA - SEVILLA - CÓRDOBA - GRANADA - LANJARÓN - ALPUJARRAS - MÁLAGA

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

MARBELLA - RONDA - CÁDIZ - JÉREZ - ARCOS DE LA FRONTERA - PUERTO DE S. MARÍA - SANLÚCAR de BARRAMEDA - SEVILLA - CÓRDOBA - GRANADA - LANJARÓN - ALPUJARRAS - MÁLAGA

1. den:

Odlet z Bratislavy (za příplatek transfer z Brna) do Málagy, transfer na ubytování, po cestě dle časových možností, zastávka v Marbelle, mondénním centru Costa del Sol nazývaném někdy španělské Saint Tropez, ubytování v Rondě.

2. den:

Po snídani prohlídka Rondy, kolébky novodobých býčích zápasů, města rozkládajícího se na skalnatém ochozu rozděleném hlubokou strží. Po prohlídce historického centra odjezd doJérezu, města proslulého vínem sherry, flamenkem, chovem koní, andaluskou jezdeckou školou a motocyklovými závody. Po cestě zastávka v Arcos de la Frontera, typické bílé vesnici, považované za jednu nejkrásnějších ve Španělsku. Po příjezdu do Jérezu prohlídka města, ubytování v Jérezu.

3. den:

Dopoledne prohlídka Cádizu, nejstaršího města Španělska, spojeného s pevninou jen úzkou šíjí a mostem. Pěší procházka ke katedrále, ke kostelu Santa Cruz, tržnici a věži Tavira s unikátní temnou komorou. Odpoledne odjezd přes malebné městečko Puerto de Santa María do přístavu v ústí řeky Guadalquivir Sanlúcaru de Barrameda s příjemnou pobřežní promenádou a výhledy na národní park Doňana a s řadou vinných sklepů, které produkují vyhlášené víno manzanilla. Večer návrat na ubytování.

4. den:

Brzy ráno odjezd do Sevilly. Den věnovaný Seville, hlavnímu městu Andalusie. Pěší procházka kolem parku Marie Luisy, kde se konala hispano-americká výstava a kde zůstaly nádherné pavilony uprostřed bujné subtropické vegetace, do bývalé židovské čtvrti Santa Cruz s veselými náměstíčky a typickými hospůdkami. Návštěva hlavních skvostů Sevilly, gotické katedrály s proslulou věží Giralda a královského paláce Reales Alcazares, sídla maurských i křesťanských panovníků. Ubytování v Seville.

5. den:

Snídaně, odjezd do Córdoby, návštěva bývalého hlavního města kalifátu. Návštěva královského paláce s nádhernými zahradami a prohlídka mešity-katedrály. Procházka židovskou čtvrtí kolem synagogy, hradeb k římskému mostu. Odpoledne odjezd do Granady, města lemovaného pohořím Sierra Nevada, které patřilo v době arabské nadvlády k nejbohatším na iberském poloostrově. Ubytování v Granadě.

6. den:

Den věnovaný Granadě. Ráno návštěva paláce Alhambra a letního sídla Generalife, nádherně zachovalé poslední rezidence arabských panovníků ve Španělsku. Odpoledne prohlídka historického jádra města katedrála, hrobka katolických králů, Bibarrambla, Alcaicería - bývalá arabská tržnice, popř. Albaicín, typická maurská čtvrť. Ubytování v Granadě. Fakultativně možnost návštěvy vystoupení flamenca.

7. den:

Po snídani přejezd směrem na jih, dopoledne zastávka v jižním podhůří Sierry Nevady, v Alpujarras, které bylo posledním útočištěm Arabů po vyhnání z Granady. Po pobřeží pokračování do Málagy, proslavené zdejším rodákem, malířem Pablem Picassem, ale i stejnojmenným velmi lahodným vínem. Procházka historickým jádrem města. Večer odjezd na ubytování.

8. den:

Transfer na letiště. Odlet z Málagy do Bratislavy (za příplatek transfer do Brna).

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000