crosssearch

Severní Španělsko, Portugalsko

Poznávací zájezdy, Španělsko

Na našem novém zájezdu navštívíte nejvýznamnější poutní místo ve Francii Lurdy historická města severního Španělska (Burgas, Leon), cíl svatojakubské cesty Santiago de Compostela s monumentální katedrálou. V Portugalsku pak projedete všemi...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Na našem novém zájezdu navštívíte nejvýznamnější poutní místo ve Francii Lurdy historická města severního Španělska (Burgas, Leon), cíl svatojakubské cesty Santiago de Compostela s monumentální katedrálou. V Portugalsku pak projedete všemi významnými místy počínaje Portem na severu až po romantické skalnaté pobřeží Algarve. Ve Španělsku vás pak ještě čeká slavná andaluská Sevilla a odpočinek na plážích Costa del Maresme.

Program zájezdu:
1.den (so): Odjezd z Prahy, noční přejezd do Francie.


2.den (ne): Příjezd do Lurd. LURDY – věhlasné poutní místo římskokatolických věřících s léčivou vodou. Nocleh.


3.den (po): SAN SEBASTIAN – město filmových festivalů a nejkrásnějších pláží ve Španělsku. BURGOS – významné historické město na svatojakubské cestě, skvostná gotická katedrála, kde je pohřben hrdina El Cid. Nocleh.


4.den (út): LEÓN – starobylé město s náměstím Plaza Mayor ze 17. stol. a katedrálou, označovanou „leónská kráska“, z 12. stol., která má nejkrásnější gotická okna ze všech kostelů na svatojakubské cestě. Přejezd po Svatojakubské cestě do Santiago de Compostela na nocleh.


5.den (st): SANTIAGO DE COMPOSTELA – ve středověku nejnavštěvovanější poutní místo po Římu, zdejší katedrála je architektonickým skvostem, postavená nad hrobem apoštola Jakuba Většího. Přejezd do Portugalska. Návštěva nádherného poutního místa BOM JESUS s rozlehlými zahradami stoupajícími strmě do svahu. Nocleh u Porta.


6.den (čt): PORTO – přístavní město rozložené na svazích nad řekou Douro proslulo bohatou dlaždicovou výzdobou azulejos a hlavně portským vínem, návštěva sklepů s portským. Univerzitní město COIMBRA – první hlavní město Portugalska, stará katedrála, kostel sv. Kříže, komplex univerzity. Nocleh ve Fátimě.


7.den (pá): TOMAR – historické město, kterému vévodí templářský hrad z 12. stol. Klášter BATALHA –skvost gotické architektury. ALCOBACA – starobylé městečko s klášterem Panny Marie. Nocleh.


8.den (so): SINTRA – královské město, jedno z nejstarších v Portugalsku, opěvované pro svoji krásu mnoha básníky. Nejzápadnější mys Evropy CABO DA ROCA. Začátek prohlídky LISABONU – historický Belém se starobylým klášterem Jeronýmů, Belémskou věží a Památníkem objevitelů. Nocleh v oblasti Lisabonu.


9.den (ne): Dokončení prohlídky LISABONU – historické centrum města s rozlehlými náměstími, vyhlídka na starobylou čtvrť Alfama, středověký hrad, který byl sídlem portugalských králů, historické dopravní prostředky (tramvaje, pozemní lanovky a výtah od žáků G. Eiffela). ÉVORA – město pod patronací UNESCO je muzeem portugalské architektury. Nocleh na pobřeží Algarve.


10.den (po): Pobřeží ALGARVE – jedno z nejkrásnějších pobřeží Evropy s písečnými plážemi zasazenými mezi rozeklanými skalisky. CABO DE SAO VICENTE – nejjihozápadnější výběžek Evropy, kde končí pevnina a začíná jen nekonečný oceán. LAGOS – centrum objevitelských plaveb ve středověku, zde se konal i historicky první trh s černými otroky. Odpoledne volno na Algarve, možnost koupání.


11.den (út): Přejezd do SEVILLY – 9 hodinová prohlídka starobylé perly Andalusie s třetí největší katedrálou na světě, romantickým maurským Alcazárem, bílou židovskou čtvrtí s křivolakými uličkami. Noční přejezd.


12.den (st): Příjezd na POBŘEŽÍ COSTA MARESME. Odpoledne volno, možnost koupání nebo procházek. Nocleh.


13.den (čt): Dopoledne odjezd ze Španělska. Noční přejezd přes Francii a Německo.


14.den (pá): Příjezd do Prahy v dopoledních hodinách.

Cena zahrnuje:

* pojištění léč. výloh a storna
* dopravu klimatizovaným autobusem
* 10x ubytování
* 10x snídani
* 3x večeře
* průvodce.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000