crosssearch

Severní a jižní Španělsko, Portugalsko - 1 nebo obě cesty letecky

Poznávací zájezdy, Španělsko

Na našem zájezdu navštívíte historická města severního Španělska (Burgos, Leon), cíl svatojakubské cesty Santiago de Compostela s monumentální katedrálou. V Portugalsku pak projedete všemi významnými místy počínaje Portem na severu až po romantické skalnaté pobřeží Algarve. Ve...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Na našem zájezdu navštívíte historická města severního Španělska (Burgos, Leon), cíl svatojakubské cesty Santiago de Compostela s monumentální katedrálou. V Portugalsku pak projedete všemi významnými místy počínaje Portem na severu až po romantické skalnaté pobřeží Algarve. Ve Španělsku vás pak ještě čekají nejslavnější místa v Andalusii - Sevilla, Granada a Gibraltar a odpočinek na plážích Costa del Maresme.

Program zájezdu

1.den (st):Přílet do Madridu.
2.den (čt):BURGOS - významné historické město na svatojakubské cestě, skvostná gotická katedrála. Nocleh.
3.den (pá):LEÓN - starobylé město s náměstím Plaza Mayor ze 17. stol. a katedrálou, označovanou „leónská kráska“, z 12. stol., která má nejkrásnější gotická okna ze všech kostelů na svatojakubské cestě. Přejezd po Svato¬jakubské cestě do Santiago de Compostela na nocleh.
4.den (so):SANTIAGO DE COMPOSTELA - ve stře¬dověku nejnavštěvovanější poutní místo po Římu, zdejší katedrála je architektonickým skvostem, posta¬vená nad hrobem apoštola Jakuba Většího. Přejezd do Portugalska. PORTO (UNESCO) - přístavní město rozložené na sva¬zích nad řekou Douro proslulo bohatou dlaždicovou výzdobou azulejos a hlavně portským vínem - návště¬va sklepů. Příjezd pozdě večer na nocleh.
5.den (ne):TOMAR (UNESCO) - majestátní templářský hrad z 12. stol. se slavnou templářskou rotundovou s barevnou freskovou výzdobou a proslulým manuelským oknem. Klášter BATALHA (UNESCO) - skvost gotické architektury. ALCOBACA (UNESCO) - starobylé městečko s románským klášterem Panny Marie. Navečer slavné poutní místo FÁTIMA. Nocleh.
6.den (po):SINTRA (UNESCO) - královské město, jedno z nejstar¬ších v Portugalsku, opěvované pro svoji krásu mnoha básníky. Nejzápadnější mys Evropy CABO DA ROCA. Začátek prohlídky LISABONU - historické centrum města s rozlehlými náměstími, vyhlídka na starobylou čtvrť Alfama, středověký hrad, který byl síd¬lem portugalských králů. Nocleh.
7.den (út):Dokončení prohlídky LISABONU - historický BELÉM (UNESCO) se starobylým klášterem Jeronýmů, Belémskou věží a Památníkem objevitelů. ÉVORA - město pod patronací UNESCO je muzeem portugalské architektury. Nocleh.
8.den (st):Pobřeží ALGARVE - jedno z nejkrásněj¬ších pobřeží Evropy s písečnými plážemi zasazenými mezi rozeklanými skalisky. CABO DE SAO VICENTE - nejjihozápadnější výběžek Evropy, kde končí pevni¬na a začíná jen nekonečný oceán. LAGOS - centrum objevitelských plaveb ve středověku, zde se konal i historicky první trh s černými otroky. Návrat na ubytování, odpoledne volno na Algarve, možnost koupání.
9.den (čt):Přejezd do SEVILLY (UNESCO) - prohlídka starobylé perly Andalusie s třetí největší katedrálou na světě, romantickým maurským Alcazárem. Nocleh.
10.den (pá):Odpočinek u moře. Pro zájemce výlet na slavný GIBRALTAR – obrovská, strategicky položená Gibraltarská skála v úžině mezi Heraklovými sloupy, zajímavá krápníková jeskyně, botanická zahrada. Nocleh.
11.den (so):Perla Andalusie – GRANADA (UNESCO) – kde se také dochovaly nádherné památky na slavné muslimské období – rozlehlý palácový komplex ALHAMBRA s letním palácovým sídlem a zahradami Generalife. Pozdě večer odjezd a noční přejezd.
12.den (ne):PEŇISCOLA – malebné letovisko s hradem na ostrohu vybíhajícím do moře. Dojezd na ubytování.
13.den (po):Odpočinek na POBŘEŽÍ COSTA MARESME. Odpoledne odjezd ze Španělska. Noční přejezd.
14.den (út):Příjezd do Prahy v dopoledních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000