crosssearch

Pyreneje a Svatojakubská cesta s pěšími výlety

Poznávací zájezdy, Španělsko

Obrázek není k dispozici

Náš zájezd kopíruje trasu slavné poutní cesty od Pyrenejí až do Santiaga de Compostela a dále až na tzv. konec světa k Atlantickému oceánu. Cestou navštívíme slavná historická města krajů Galicie, Kastilie, Asturie a dalších. Zároveň jsme pro Vás vybrali zajímavé části...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (ne): Odjezd z Prahy, noční přejez do Francie.

2.den (po): Příjezd do Lurd. LURDY – věhlasné poutní místo římskokatolických věřících s léčivou vodou.

3.den (út): Přejezd úchvatného pohoří PYRENEJE z francouzské na španělskou stranu, kde začíná španělská aragonská varianta Svatojakubské cesty. JACA - čilé městečko pod Pyrenejemi, které se jako první vymanilo z maurské nadvlády a má jednu z nejstarších katedrál ve Španělsku. Výlet na Svatojakubské cestě z Las Batiellas k hotelu Aragón v ÚDOLÍ RÍO ARAGÓN. Přejezd podle přehrady EMBALSE DE YESA na nocleh u Pamplony.

4.den (st): Výlet do Pyrenejí na začátek francouzské varianty do RONCESVALLES, kde se konala významná bitva, ve středověku opěvovaná v Písni o Rolandovi. Odpoledne prohlídka města PAMPLONA - baskicky Iruńa, staré opevněné město, hlavní město oblasti Navarra.

5.den (čt): PUENTE LA REINA - městečko s významným mostem královny pro pěší poutníky. ESTELLA - středověké romantické městečko, ve 12. století hlavní město navarrských králů. LOGRONO – metropole vinařského kraje La Rioja, má široké moderní bulváry i malebnou starou čtvrť.Dojezd k Burgosu.

6.den (pá): BURGOS - významné historické město se skvostnou gotickou katedrálou a dalšími nádhernými památkami. Výlet z obce CASTROJERIZ směrem ke stolové hoře ALTO DE MOSTELARES na náhorní plošinu, z níž je pěkný výhled zpět na Castrojeriz a stolové hory naproti. Sestup do vesnice ITERO DE LA VEGA.

7.den (so): Přejezd na západ. LEÓN - starobylé město s náměstím Plaza Mayor ze 17. stol. a katedrálou, označovanou „leónská kráska“, z 12. stol., která má nejkrásnější gotická okna ze všech kostelů na Svatojakubské cestě. ASTORGA - město se středověkými hradbami i gotickou katedrálou.

8.den (ne): PONFERRADA - stará čtvrť s majestátním templářským hradem. Výlet na jeden z nejvyšších, ale i nejzajímavějších bodů na Svatojakubské cestě O CEBREIRO v autonomní oblasti Galicie, místa, které je opředeno řadou legend. Za výstup jsou poutníci odměněni pěkným výhledem na rozmanitou krajinu.

9.den (po): Pěší výlet z vesničky FERREIROS, kde se o chvilku později z řídce porostlé náhorní planiny naskýtají krásné výhledy na PORTOMARIN – půvabné městečko rozkládající se po obou stranách řeky Mińo spojené římským mostem.

10.den (út): SANTIAGO DE COMPOSTELA – ve středověku nejnavštěvovanější poutní místo po Římu, zdejší katedrála je architektonickým skvostem, postavená nad hrobem apoštola Jakuba Většího. Výlet na MYS FINISTERRE - malebnou nejzápadnější část, kam někteří poutníci dochází i ze symbolického hlediska („konec světa - dál už to nejde“).

11.den (st): Přejezd na východ. OVIEDO – universitní město, kulturní a obchodní metropole Asturie. Středověké jádro s katedrálou ve stylu vrcholné gotiky, impozantní náměstí Plaza Alfonso II. obklopené krásnými starými paláci.

12.den (čt): Zastávka v PICOS DE EUROPA – rozmanité překrásné pohoří, největší národní park ve Španělsku táhnoucí se přes několik krajů (Asturii, Kantabrii, Kastilii a León). Střídají se zde hluboké rokle se skalnatými hřebeny ale také svěží zelená údolí a působivé kamenné vesnice.

13.den (pá): SAN SEBASTIAN – město filmových festivalů a nejkrásnějších pláží ve Španělsku. Srdce starého města Plaza de la Constitución s mnoha podloubími, zřícenina hradu Santa Cruz de la Mota nad starým městem, odtud pěkné panorama pobřeží a města obklopeného kopci. Nocleh ve Francii.

14.den (so): Odjezd do Čech. Průjezd Francií a Německem.

15.den (ne): Příjezd do Čech v dopoledních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000