crosssearch
myway.cz
Na našem Facebooku denně zveřejňujeme zlevněné zájezdy

Přírodní krásy a kultura Mallorcy

Poznávací zájezdy, Španělsko

České cestovní kanceláře nemají často Mallorcu v nabídce jako cíl poznávacích zájezdů a přitom tento ostrov patří bezesporu k nejkrásněj&ím a nejzajímavěj&ím ve Středozemním moři. Mallorca je jako stvořená pro poznávání jak přírodních krás (divoké pohoří Serra de Tramutana...

Konečná cena za osobu od: 27 490 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

České cestovní kanceláře nemají často Mallorcu v nabídce jako cíl poznávacích zájezdů a přitom tento ostrov patří bezesporu k nejkrásnějším a nejzajímavějším ve Středozemním moři. Mallorca je jako stvořená pro poznávání jak přírodních krás (divoké pohoří Serra de Tramutana dosahující výšky přes 1400m n.m., rozeklané pobřeží s útesy, úchvatné soutěsky, krasové jeskyně) tak i kulturních památek. Svou rozmanitostí zaujme a příjemně překvapí každého návštěvníka.

Program zájezdu:
1.den (pá): Odjezd z ČR v dopoledních hodinách.


2.den (so): Příjezd do BARCELONY, návštěva nejzajímavějších památek, noční trajekt na Mallorcu (4 lůžkové kabiny).


3.den (ne): Výlet do jihozápadní části ostrova. Přejezd přes jižní část pohoří SERRA DE TRAMUNTANA do městečka Valldemosa. Městečko VALLDEMOSA malebné městečko s kartuziánským klášterem, které se zalíbilo i F.Chopinovi a G. Sandové. ESTELLENCS starobylá obec na strmých horských svazích s nádhernými výhledy. Přejezd přes vyhlídku MIRADOR DE RIVHARD ROSA (výhledy na temně modré moře a příkrá skaliska) do původního rybářského přístavu PORT D´ANDRATX. Na závěr dne koupání na plážích jižní části ostrova.


4.den (po): Výlet do severní části Mallorcy k mysu CAP DE FORMENTOR poloostrov s mohutnými skalnatými útesy. Cestou návštěva kláštera LLUC hlavní poutní místo na ostrově proslulé již ve středověku díky tmavé sošce Panny Marie (La Moreneta). PORT DE POLLENCA – pěkný přístav, východisko výletních lodí. Kouzelné městečko ALCÚDIA připomínající ve svém středu barcelonskou gotickou čtvrť a s památkami na římskou část dějin. Koupání na některém ze zdejších pěkných pláží. Cestou zpět zastávka v městečku INCA – centrum kožedělného průmyslu.


5.den (út): Dopoledne podrobná prohlídka města PALMA DE MALLORCA – hlavní město ostrova s významnými památkami připomínajícími jeho pohnutou minulost. Monumentální gotická katedrála La Seu postavená na zbytcích mešity, palác de l´Almudaina )původně arabský Alcazer), kostel sv. Eulanie, klášter sv. Františka, Arabské lázně aj. Odpoledne koupání a odpočinek na pláži.


6.den (st): Průjezd přes divoké pohoří SERRA DE TRAMUNTANA na západní pobřeží do romantické zátoky SA CALOBRA. Odtud procházka přes několik tunelů k ústí soutěsky TORRENT DE PAREIS a dále do nitra druhé největší evropské erozní soutěsky nebo koupání na romantické pláži. Cestou do Wolkeru mezi nejvyššími vrcholky Paig Major a Macanella, zastávka v centru pohoří Tramuntana u jezera DE CUBER. Návštěva romantických městeček SOLLER a PORT DE SOLLER. Zájemci mohou mezi městečky projet historickou tramvají.


7.den (čt): Výlet na východní část ostrova. Návštěva proslulých jeskyní COVES DEL DRACH (Dračí jeskyně), ve kterých je jedna z největších podzemních vodních ploch na světě. Romantickou atmosféru divadla stalaktitů dokresluje krátký koncert klasické hudby se světelnými efekty. Zastávka ve městečku PORTOCRISTO. Cestou zpět návštěva města MANACOR, který je proslavené manufakturou na výrobu perel Majorica.


8.den (pá): Pobyt u moře.


9.den (so): Trajekt na katalánské pobřeží. Odjezd do ČR.


10.den (ne): Příjezd do ČR. Pozn: Zátoka Sa Calobra není garantována z důvodu horší průjezdnosti autobusu.

Cena zahrnuje:

* doprava autobusem
* trajekt na Mallorcu
* 7x ubytování (6x v hotelu, 1x 4 lůžk. kabiny na trajektu)
* 6x polopenzi
* průvodce
* pojištění léčebných výloh a storna

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000