crosssearch

Okruh Starobylou Andalusii

Poznávací zájezdy, Španělsko

Andalusie není jen 300 km písečných pláží, ale taky místo, mnohdy velmi bouřlivého, střetávání křesťanské, maurské a židovské kultury. Navštívíte s námi nejvýznamější památky španělské historie, budete obdivovat díla místního rodáka Pabla Picassa, ochutnáte andaluskou kuchyni...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis zájezdu

Andalusie není jen 300 km písečných pláží, ale taky místo, mnohdy velmi bouřlivého, střetávání křesťanské, maurské a židovské kultury. Navštívíte s námi nejvýznamější památky španělské historie, budete obdivovat díla místního rodáka Pabla Picassa, ochutnáte andaluskou kuchyni a na závěr si odpočinete na pláži Costa del Sol.

Málaga - Grenada - Córdoba - Sevilla - Ronda - Torremolinos

Program zájezdu

1. den - Malaga
Přílet na mezinárodní letiště v Malaze, transfer do hotelu, ubytování v 3* hotelu, večeře a nocleh.

2. den - Málaga - Granada
Po snídani prohlídka Malagy, šestého největšího města Španělska, které je díky svému příjemnému podnebí jedním z nejoblíbenějších letovisek Iberijského poloostrova. Ve městě se narodil známý malíř Pablo Picasso a herec Antonio Banderas. Návštěva katedrály, muzea Pabla Picassa a hradu Gibralfaro. Poté odjezd do Granady, ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

3. den - Granada
Po snídani prohlídka města Granada - historického hlavního města Granadského království. Rozkládá se na úpatí Sierry Nevady a na soutoku řek Genil, Darro a Beiro. Nejznámějšími pamětihodnostmi Granady jsou komplex Alhambra, palác Generalife, čtvrť Albayzín či katedrála. Dopolední návštěva Alhambry, paláce a zahrad Generalife a paláce Karla V. Odpoledne volné s možností návštěvy katedrály. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

4. den - Granada - Córdoba - Sevilla
Po snídani odjezd do Córdoby - kdysi jednoho z center muslimské kultury a jednoho z největších a nejbohatších měst světa. Ve městě jsou důležité římské, maurské, židovské i křesťanské památky - katedrály, kostely, mosty, paláce a chrámy. Prohlídka katedrály, starého židovského města se synagogou a volno na oběd. Transfer do Sevilly, ubytování v 3* hotelu, večeře a nocleh.

5. den - Sevilla
Po snídani prohlídka města Sevilla - hlavního a největšího města Andalusie a zároveň 4. největšího města Španělska. Dříve pulzující centrum obchodu s Novým světem s vlastním královským palácem, univerzitou, židovskou čtvrtí, mnoha kostely a dalšími památkami určitě stojí za návštěvu. Prohlídka katedrály, staré židovské čtvrti Santa Cruz, náměstí Plaza de Espana, odpoledne volné. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

6. den - Sevilla - Ronda - Torremolinos
Po snídani odjezd do Rondy, návštěva býčích zápasů, kostela Santa Maria La Mayor a 100 m hluboké a 50 m široké soutěsky Tajo de Ronda s pozoruhodným mostem Ponte Nuevo z roku 1759. Volno na oběd. Transfer do Torremolinos, ubytování v 3* hotelu, večeře a nocleh.

7. den - Torremolinos
Tato původně rybářská vesnice se za desítky let přeměnila na jedno z největších a nejoblíbenějších turistických středisek na Costa del Sol. Město bylo pojmenováno podle velkého množství větrných mlýnů. Celým pobřežím prochází promenáda plná obchodů, restaurací a barů. Samozřejmostí je mnoho kilometrů dlouhá písčitá pláž. Tento den je možno zakoupit fakultativní výlet do Gibraltaru nebo marockého Tangeru. Ubytování v 3* hotelu s polopenzí - den volna.

8. den - Torremolinos - Málaga
Po snídani přejezd na letiště v Malaze, odbavení a odlet do Prahy.

V ceně zájezdu je zahrnuto

Letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, ubytování a stravování dle programu (tříhvězdičkové hotely s polopenzí - vždy snídaně a večeře), služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, místní průvodce, transfery autobusem, prohlídky dle programu včetně vstupů, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně zájezdu není zahrnuto

Doporučený příplatek za cestovní pojištění, fakultativní služby, spropitné.

Změna programu vyhrazena.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000