crosssearch

Na cestě po Kastilii a Leonu

Poznávací zájezdy, Španělsko

SEGOVIA - LA GRANJA DE SAN ILDEFONSO - BURGOS - FRÓMISTA - SAHAGÚN - LEÓN - BENAVENTE - ZAMORA - TORO - SALAMANCA - ALBA DE TORMES - ÁVILA

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

SEGOVIA - LA GRANJA DE SAN ILDEFONSO - BURGOS - FRÓMISTA - SAHAGÚN - LEÓN - BENAVENTE - ZAMORA - TORO - SALAMANCA - ALBA DE TORMES - ÁVILA

1. den:

Odlet z Prahy do Madridu (za příplatek svoz z Brna). Po příletu transfer do Segovie, města proslaveného římským akvaduktem, jehož majestátní oblouky dominují náměstí Azoguejo, pevností Alcázar začleněnou do městského opevnění z 12. st., a elegantní pozdně gotickou katedrálou. Ve volném čase možnost navštívit románský kostel Veracruz, který založili Maltézští rytíři. Ubytování v Segovii.

2. den:

Po snídani odjezd do La Granja de San Ildefonso, tzv. španělských Versailles. Procházka zahradami s 26 fontánami, kaskádami a umělým jezírkem. Po prohlídce odjezd do Burgosu, Cidova města s nádhernou gotickou katedrálou a řadou působivých renesančních památek, ať už je to Puerta de S. María, Casa del Cordón nebo Plaza Mayor. Procházka starým městem. Ubytování v Burgosu.

3. den:

Po snídani odjezd do Frómisty, kde nás čeká jeden z nejčistších příkladů románské architektury kostel San Martin, o kousek dál je další městečko Carrión de los Condes, s benediktýnským klášterem San Zoilo z 9. st. Po pár kilometrech nás čeká španělské Cluny, město Sahagún, se skvostnými památkami v mudejárském stylu. Ubytování v Leónu.

4. den:

Den věnovaný Leónu, jednoho z hlavních měst středověkého Španělska, které nabízí vrcholná malířská, sochařská a architektonická díla v kostele San Isidoro, v gotické katedrále, která je proslulá skvostnými vitrážemi, a v bývalém špitále poutníků San Marcos, dnes jedinečně rekonstruovaném na luxusní hotel parador. Ubytování v Leónu.

5. den:

Po snídani zastávka v Benavente, kde byla sepsána smlouva, kterou se definitivně potvrdilo spojení Leónu a Kastilie v roce 1230 pod jednu korunu. Ve středověku to bylo živé obchodní město, obchod se tu odráží i ve jménech dvou románských kostelů S. María del Azogue (z arabského zoco trh, s pěti apsidami a dvěma průčelími v místním románském stylu) a San Juan del Mercado z roku 1182 s nádhernou sochařskou výzdobou. Přejezd do Zamory, prohlídka města s jedinečnými románskými kostely a památkami, impozantním hradem. Fakultativně ruta de las tapas lehký oběd formou chuťovek v místních barech. Ubytování v Zamoře.

6. den:

Po snídani přejezd do Salamanky, se zastávkou v městečku Toro, které je vyhlášené nejsilnějším červeným vínem a kvalitními sýry. Po příjezdu do Salamanky procházka starým městem od Plaza Mayor, jednoho z nejhezčích náměstí ve Španělsku, k Mušlovému domu Casa de las Conchas a k baroknímu kostelu Clerecía. Dále kolem Nové katedrály a románské Staré katedrály se dostaneme k historickým budovám University a jeho muzea. Poslední zastávkou bude Casa Lis s vyhlídkou na řeku Tormes a románský most. Ubytování v Salamance.

7. den:

Ráno odjezd do Alba de Tormes, města vévodů z Alby, kde v kostele karmelitánského kláštera odpočívají ostatky sv. Terezy z Ávily. Odpoledne prohlídka Ávily, města, které je pod ochranou UNESCO díky svým mohutným dobře dochovaným hradbám. Díky dalším středověkým budovám, hlavně románským kostelům a gotickým palácům je Ávila jedno z nejzajímavějších měst ve Španělsku. Ubytování v Ávile.

8. den:

Ráno odjezd na letiště v Madridu, odbavení a odlet

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000