crosssearch

Mallorca s turistikou

Poznávací zájezdy, Španělsko

FORMENTOR - POLLENSA - PORT POLLENSA - VALLDEMOSSA - SOLLER - SA DRAGONERA - PALMA

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

FORMENTOR - POLLENSA - PORT POLLENSA - VALLDEMOSSA - SOLLER - SA DRAGONERA - PALMA

1. den:

Odlet z Brna a Prahy do Palma de Mallorca. Po příletu transfer na ubytování na západní část ostrova (Paguera, Sant Elm).

2. den:

Volný den k odpočinku a koupání.

3. den:

Dopoledne návštěva hlavního města Palmy de Mallorca. Procházka historickým centrem s gotickou katedrálou ze 13. stol., nazývanou katedrálou světla, s renesančními městskými hradbami, s parkem Parc del Mar, palácem Almudeina a s gotickou čtvrtí. Odpoledne návštěva nejhezčí vesnice ostrova,Valldemossy, kde si užijete procházku po úzkých kamenných uličkách s malebnými průčelími domů pokrytých kvetoucími květinami nebo můžete posedět v některé typické kavárně. Nejznámější památkou Valldemossy je bývalý kartuziánský klášter La Cartuja, kde strávil zimu roku 1838 extravagantní pár, Frederik Chopin a George Sandová. Možnost návštěvy kláštera (vstupné není v ceně výletu).

4. den:

Po snídani odjezd autobusem k poloostrovu Formentor, jednomu z nejkrásnějších míst ostrova, který je součástí pohoří Tramuntana. Pěší túra vás zavede od pláže legendárního hotelu Formentor po lesní pěšině kolem vrcholu El Fumat k zátoce Cala Murta, odkud je možné dojít na vyhlídku Castellet, a následně na druhou stranu šíje k zátoce Cala Figuera. (cca 10 km, 3-3,5 hod.). Po túře vás autobus odveze do Pollensy, půvabného městečka ve vnitrozemí s původní mallorskou atmosférou. Po prohlídce návrat autobusem na ubytování.

5. den:

Po snídani odjezd lodí ze Sant Elm na ostrov Sa Dragonera, který je chráněnou přírodní rezervací. Pěší túra od informačního centra se zajímavou výstavkou o ostrově k majáku Llebeig s nádhernými výhledy na útesy, srázy a nedaleké pobřeží a při troše štěstí i sokoly z rodu Leonor. Možnost návštěvy věže Llebeig ze 16. stol. nedávno zrestaurované. (cca 9 km, 3 hod.). V případě větších vln, kdy nebude možné vyplout, pěší túra z Port Andratx přes sedlo Pas Vermell s krásnou vyhlídkou na Sa Dragoneru do Sant Elmu.(cca 8 km 2,5-3 hod.). Volné odpoledne.

6. den:

Ráno odjezd autobusem do Palmy, odsud pojedete historickým vlakem do Solleru. Na této trase projedete 13 tunely a zdoláte řadu akvaduktů a mostů. Prohlídka centra Solleru. Pěší túra povede ze Solleru směrem na vesnici Dei kolem zahrad a teras s olivovníky, u Son Bleda, bývalého kláštera ze 12. stol., dnes boutique hotelu, se stočíte k majáku v Puerto de Soller po cestě krásné výhledy, od majáku budete pokračovat k pláži Repic v Puerto de Soller. (cca 10 km, 3,5- 4 hod). Návrat na ubytování.

7. den:

Volný den k odpočinku a koupání.

8. den:

Volný den, večer transfer na letiště a odlet do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000