crosssearch

Mallorca - perla Středomoří přírodní krásy, kultura a koupání

Poznávací zájezdy, Španělsko

Ostrov patří bezesporu k nejkrásnějším a nejzajímavějším ve Středozemním moři. Mallorca je jako stvořená pro poznávání jak přírodních krás (divoké pohoří Serra de Tramuntana dosahující výšky přes 1400 m n.m., rozeklané pobřeží s útesy, úchvatné soutěsky, krasové jeskyně), tak...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Mallorca - perla Středomoří
přírodní krásy, kultura a koupání

1. den zájezdu Odjezd z ČR v dopoledních hodinách.


2. den zájezdu Příjezd do BARCELONY (UNESCO), návštěva nejzajímavějších památek, noční trajekt na Mallorcu (4lůžk. kabiny).


3. den zájezdu Výlet do jihozápadní části ostrova. Přejezd přes jižní část pohoří SERRA DE TRAMUNTANA do městečka VALLDEMOSSA. Malebné městečko s kartuziánským klášterem, které se zalíbilo i F. Chopinovi a G. Sandové. ESTELLENCS sta¬robylá obec na strmých horských svazích s nádhernými výhledy. Přejezd přes vyhlídku MIRADOR DE RICARDO ROCA (výhledy na temně modré moře a příkrá skaliska) do původního rybářského přístavu PORT D’ANDRATX. Na závěr koupání na plážích jižní části ostrova.


4. den zájezdu Výlet do severní části Mallorcy k mysu CAP DE FORMENTOR, poloostrov s mohutnými skalnatými útesy. PORT DE POLLENCA, pěkný přístav, východisko výletních lodí. Kouzelné městečko ALCÚDIA, připomínající ve svém středu barcelonskou gotickou čtvrť, památky na římskou část dějin. Koupání na některé ze zdejších pláží.


5. den zájezdu Návštěva romantických městeček SÓLLER a PORT DE SÓLLER. Zájemci mohou mezi městečky projet historickou tramvají. V případě pěkného počasí možnost fakult. výletu lodí do romantické zátoky SA CALOBRA. Odtud pro¬cházka přes několik tunelů k ústí soutěsky Torrent de Pareis a dále do nitra druhé největší evropské erozní soutěsky nebo kou¬pání na romantické pláži. Cestou návštěva kláštera LLUC, hlavní poutní místo na ostrově, proslulé již ve středověku díky tmavé sošce Panny Marie (La Moreneta). Zastávka v městečku INCA – centrum kožedělného průmyslu.


6. den zájezdu Dopoledne podrobná prohlídka města PALMA DE MALLORCA – hlavní město ostrova s významnými památkami - monumentální gotická katedrála La Seu, palác de l’Almudaina (původně arabský Alcázar), kostel sv. Eulanie, klášter sv. Františka, Arabské lázně aj. Odpoledne koupání a odpočinek na pláži.


7. den zájezdu Výlet na východní část ostrova. Návštěva proslulých jeskyní CUEVAS DEL DRACH (Dračí jeskyně), ve kterých je jedna z největších podzemních vodních ploch na světě. Romantickou atmosféru divadla stalaktitů dokresluje krátký koncert klasické hudby se světelnými efekty. Zastávka v městečku PORTOCRISTO. Cestou zpět návštěva města MANACOR, které je proslavené manufakturou na výrobu perel Majorica.


8. den zájezdu Pobyt u moře.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000