crosssearch

Madrid a vánoční trhy na Plaza Mayor

Poznávací zájezdy, Španělsko

Navštivte s námi jedny z největších a nejoblíbenějších vánočních trhů ve Španělsku, a to v Madridu, na slavném náměstí Plaza Mayor. Zde zažijete jednu z nejpopulárnějších akcí ve vánočním kalendáři Madridu. Slavnostní atmosféra města, betlémy, vánoční ozdoby, španělské...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Madrid a vánoční trhy na Plaza Mayor

1.den zájezdu Dle letového řádu odlet s českým průvodcem z Prahy, přílet do královského města MADRID. Transfer na ubytování do hotelu. Dle časových možností podvečerní procházka osvětlenou španělskou metropolí.


2.den zájezdu Po snídani nás čeká prohlídka historického Madridu. Podíváme se na náměstí SLUNEČNÍ BRÁNY (Puerta del Sol), které je opravdovým srdcem celého Španělska. Odtud budeme pokračovat ke Královskému divadlu a na Východní náměstí (Plaza Oriente). Navštívíme přepychový KRÁLOVSKÝ PALÁC (Palacio Real), stavbu, jež se řadí mezi nejrozsáhlejší svého druhu v Evropě. Velkolepost palácového komplexu podtrhuje přilehlá katedrála Almudena. Odpoledne navštívíme ulice starého Madridu. Po Calle Mayor k půvabné Plaza de la Villa až na impozantní PLAZA MAYOR, hlavní madridské náměstí. Do obdélníku uzavřené domy tmavě rudé barvy, jejich balkony, ozdobné věžičky, mansardová okna i jezdecká socha Filipa III. vytvářejí úchvatnou prostoru. V minulosti náměstí sloužilo jako aréna pro býčí zápasy nebo jako místo inkvizičních procesů. My sem zavítáme na krásné vánoční trhy, které znásobují ojedinělou atmosféru a podtrhují neobyčejný genius loci.

3.den zájezdu Dopoledne je pro zájemce připraven fakult. výlet za hranice města. Společně místní dopravou odjedeme k prohlídce monumentálního paláce a kláštera Filipa II. EL ESCORIAL, který leží na severozápad od Madridu na úpatí pohoří Sierra de Guadarrama. Stavba odráží královu oddanost katolické víře, k níž se přidává nespočet uměleckých děl, Královská knihovna, mramorový Královský panteon atd. Po návratu do metropole nás čeká prohlídka další části Madridu. Vydáme se na Paseo del Prado, třídu umění světového věhlasu. Na pár set metrech zde stojí trojice skvostných uměleckých sbírek, jíž dominuje skvělé MUSEO DEL PRADO. Tato galerie v sobě soustřeďuje největší kolekci španělských mistrů na světě. Na stěnách visí mj. obrazy Velázqueze, Goyi, El Greka, Zurbarána, Ribery či Murilla. Na své si však přijdou také milovníci děl italských, francouzských nebo vlámských malířů. Především 20. století je pak zastoupeno v Museo Reina Sofía, jehož nejznámějším exponátem je přeslavná Picassova Guernica. Pozadu rozhodně nezůstává ani Museo Thyssen-Bornemisza, na jehož stěnách je dokumentováno osm století výtvarného umění.

4.den zájezdu Po snídani dokončíme prohlídku města. Projdeme se po okázalé Calle Alcalá, dále po rušné Gran Vía, zamíříme na PLAZA CIBELES a přijdeme až k Parku Retiro. Individuální volno a dle letového řádu transfer na letiště a odlet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000