crosssearch

Krásy Andalusie (Sevilla-Cordoba-Granada-Malaga)

Poznávací zájezdy, Španělsko

Španělsko je země kvetoucí 365 dní v roce! Turisté sem míří v letních měsících na pláže Středomořského pobřeží, na jaře a na podzim je to krásné místo pro objevování historických, poznávacích a přírodních krás nejenom ve vnitrozemí. Tolik lákavých nabídek nenajdete jinde v...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Poloha:

Španělsko je země kvetoucí 365 dní v roce! Turisté sem míří v letních měsících na pláže Středomořského pobřeží, na jaře a na podzim je to krásné místo pro objevování historických, poznávacích a přírodních krás nejenom ve vnitrozemí. Tolik lákavých nabídek nenajdete jinde v Evropě. Rádi tančíte? Je tu pro vás Sevilla. Jste milovníkem historie? Pak tedy zajeďte do provincií Malaga a Granada. Přijeli jste za španělským vínem? Zaujme Vás Cordóba a nedaleká Montilla.

Program zájezdu:

1. den: Přílet do Malagy:

Přílet do Malagy. Po přivítání s delegátem následuje transfer do Vašeho hotelu a informační schůzka, kde se dozvíte podrobnosti o Vašem programu.

Přenocování v 3* hotelu v oblasti Costa Del Sol.

2. den: Cordoba - arabské znamení (fakultativní)

Po snídani je možné se zúčastnit výletu do Cordoby. Po příjezdu do města budeme překvapeni architekturou města, nalezneme zde kousek muslimské křesťanské a židovské architektury. Začneme zkoumáním historické části města a překročením řeky Guadalquivir. Projdeme nejoblíbenější, malebnou uličkou turistů Calleja de las Flores, která poskytuje krásný výhled na nejvýznamnější památky. Navštívíme židovskou čtvrť, která je od roku 1984 v seznamu světového dědictví UNESCO a je považována za největší v Evropě. Dále máme možnost vidět jednu z největších mešit ve Španělsku, která byla posléze přestavěna na křesťanskou katedrálu. Uvnitř mešity budeme fascinováni ,,sloupovým lesem", který tvoří asi 860 sloupů v pravidelných řadách. Následuje transfer zpět do hotelu.

Přenocování v 3* hotelu v oblasti Costa Del Sol.

3. den: Sevilla - tradiční Španělsko (fakultativní)

Dnes se vydáme na prohlídku hlavního a největšího města Andalusie - Sevilla. Vydáme se pěší procházkou krásnými městskými zahradami, starobylou čtvrtí Santa Cruz s typickými velmi úzkými uličkami. Navštívíme též náměstí Plaza de la Virgen de Los Reays, které se nachází v srdci historického centra města, dále majestátnou sevillskou katedrálu, která je největší gotickou katedrálou na světě a nachází se zde i známá hodinová věž Giralda. Pokračujeme k historickému domu Murillo, kde žil malíř Bartolome Esteban Murillo a ke klášteru San Jose del Careno. V odpoledních hodinách budeme mít možnost navštívit ohromující náměstí Plaza de Espana a nádherně upravený park Maria Luisa. Transfer zpět do hotelu.

Přenocování v 3* hotelu v oblasti Costa Del Sol.

4. den: Gibraltar - na hranicích Evropy (fakultativní)

Dnes nás čeká návštěva Gibraltaru, britské kolonie. Navštívíme městečko, které si zčásti zachovalo svůj koloniální charakter, míchají se zde totiž až 3 kultury: britská, španělská a africká. Centrum města tvoří dlouhá hlavní třída plná obchodů, restaurací a anglických pubů (možnost nákupů - Gibraltar je bezcelní zóna). Kdo bude chtít, může se vypravit lanovkou na skálu Gibraltar odkud je nádherný výhled na samotné město Gibraltar, sousedící španělské město La Linea a za dobré viditelnosti zřetelně uvidíme i pobřeží Afriky. Pouze na tomto místě zcela volně žije jediná kolonie opic v Evropě. Opice zde žijí naprosto volně a místní turismus si je vychoval tak dokonale, že jejich chování je někdy více než drzé, může se stát, že občas ukradnou foťák a téměř neustále loudí něco k jídlu. Pokud nám při zpáteční cestě zbyde čas, navštívíme městečko Mijas. Je to půvabné ,,bílé" městečko s úzkými, klikatými uličkami, bílými domky a oslňujícími výhledy. Následuje transfer zpět do hotelu.

Přenocování v 3* hotelu v oblasti Costa Del Sol.

5. den: Granada a úžasná Alahambra (fakultativní)

Dnešní den začneme ve městě Granada, kde navštívíme dominantu tohoto města Alahambru - středověký komplex paláců a pevností maurských panovníků Granady a letohrádek El Generalife s krásnými zahradami. Při pohledu na pevnost Alcazaba budeme mít možnost vychutnat si příběh historického dobytí tohoto území španělskými křesťanskými vládci z nadvlády Arabů. V odpoledních hodinách navštívíme starou část města, maurskou, kopcovitou čtvrť Albayzín, kde jsou útulné kavárny, květinové terasy a uličky jako v labyrintu. Projdeme nákupní třídy Gran Via de Colon a Calle de los Reyes Catolicos, které se nacházejí kolem městské katedrály. Transfer zpět do hotelu.

Přenocování v 3* hotelu v oblasti Costa Del Sol.

6. den: Malaga + Torremolinos (fakultativní)

Dnes navštívíme nedalekou Malagu, která je přístavním městem na jihu Španělska. Začneme panoramatickou prohlídkou města, během které budeme mít možnost zahlédnout základní dominanty, jako je Římské divadlo a pevnost týčící se nad městem - Alcazabu. Alcazaba je maurská pevnost, která byla vybudována na troskách fénického paláce. Maurové použili některé kameny z amfiteátru při budování této pevnosti. Dále se zastavíme také u hradu neboli pevnosti Castillo de Gibralfaro, kde je opravdu krásný výhled na město a okolí. Pěší procházkou přes nádherné historické centrum s jeho výkladními bulváry a typickými ,,plazas" dojdeme až k městské katedrále, která je nazývaná též jako La Manquita (,,ta jednoramenná"). Jednoramenná proto, že její druhá věž nebyla kvůli nedostatku peněz nikdy dokončena. V odpoledních hodinách zavítáme do Torremolinos, hlavního turistického střediska Costa Del Sol, kam přijíždí lidé z celé Evropy, aby zde trávili svou dovolenou na krásných plážích u křišťálově čistého moře. Následuje transfer zpět do hotelu.

Přenocování v 3* hotelu v oblasti Costa Del Sol.

7. den: Cadiz - nejstarší město západního světa (fakultativní)

Po snídani vyrazíme na starověký poloostrov, kde navštívíme přístavní město Cadiz. Féničané, kteří město založili, jej využívali především jako obchodní přístav, stejně jako později Římané a Arabové. Z cádizského přístavu dokonce vyplul i Kryštof Kolumbus na svou druhou a čtvrtou objevnou plavbu do Ameriky. Mimo to, že je Cadiz považován za nejstarší evropské město v jihozápadní Evropě, najdeme tu i jednu z nejstarších katedrál ve Španělsku - ,,Stará Katedrála", která bude jedním z bodů naší procházky. Dále pro nás bude zajímavostí kostel Sv. Juana, městská radnice, rybí trh, pozůstatek starořímské brány a Admiralův dům. Následuje transfer zpět do hotelu.

Přenocování v 3* hotelu v oblasti Costa Del Sol.

8. den Návrat domů

Tento den se bohužel budeme muset rozloučit a čeká na Vás transfer na letiště a odlet zpět do Prahy. Přejeme Vám mnoho šťastných zážitků.

Vybavení pokoje:

K dispozici jsou dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky, pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením (toaleta, sprcha nebo vana), telefonem, TV se sat., klimatizací, minibarem (za poplatek) a trezorem (možnost poplatku).

Stravování:

Snídaně - formou švédských stolů. Možnost večeří za příplatek 79,- Eur / osoba / pobyt (hradí se na místě u delegáta).

Služby za poplatek:

Možnost přiobjednat:

- Rozšířené Top cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu za 560,- Kč / osoba

- Možnost večeří za příplatek 79,- Eur / osoba / pobyt (hradí se na místě u delegáta)

Programový balíček výletů za 259,- EUR (platba na místě u delegáta):

- výlet Cordoba - arabské znamení (2. den)

- výlet Sevilla - tradiční Španělsko (3. den)

- výlet Gibraltar - na hranicích Evropy (4. den)

- výlet Granada a úžasná Alahambra (5. den)

- výlet Malaga + Torremolinos (6. den)

- výlet Cadiz (7. den)

- všechny vstupy do navštívených objektů a památek

- odborný výklad českého průvodce

Poznámka:

- Změny programu nejsou plánovány, ale jsou vyhrazeny!!

- Jednotlivé výlety (včetně programu, vstupů, transferů k památkám, obědů nebo večeří a výkladů průvodců) nejsou zahrnuty v ceně zájezdu. Výlety si lze zakoupit fakultativně na místě u delegáta.

- Konkrétní názvy hotelů jsou upřesněny na místě delegátem.

- Klienti mohou vycestovat na občanský průkaz.

- Při vstupu na Gibraltar je nutný cestovní pas!

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000