crosssearch

GERONA - PALS - BEGUR - MONTSERRAT - BARCELONA - FIGUERAS - CADAQUÉS - PYRENEJE - RIPOLL - NÚRIA

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

GERONA - PALS - BEGUR - MONTSERRAT - BARCELONA - FIGUERAS - CADAQUÉS - PYRENEJE - RIPOLL - NÚRIA

1. den:

Odlet z Bratislavy do Gerony (za příplatek transfer z Brna). Transfer do hotelu, ubytování.

2. den:

Odpočinek, volno, koupání.

3. den:

Po snídani celodenní výlet do hlavního města Katalánska a druhého největšího města Španělska, Barcelony. Podniknete okružní jízdu, během které uvidíte nejznámější Gaudího stavby katedrálu sv. Rodiny Sagrada Família, domy Casa Milá, Casa Batló, dále Olympijský stadion a horu Montjuic s masívní pevností ze 17. st., která nabízí panoramatický výhled na město a přístav. Následuje společná procházka starým městem od přístavu po hlavní třídě Ramblas do gotické čtvrti s katedrálou a hradem barcelonských knížat. Poté individuální volno k návštěvám muzeí, např. Picasova muzea, muzea FC Barcelona, nejbarvitějšího díla Antonia Gaudího Parku Güell, Námořního muzea nebo podmořského Akvária na přístavním molu Port Vell. Večer návrat na ubytování.

4. den:

Navštívíte středověké město na březích řeky Riu Onyar, Geronu, prohlédnete si majestátní katedrálu s nejširší gotickou klenbou v Evropě, románský kostel Sant Pere, arabské lázně a starobylé opevnění, které poprvé vztyčili Římané. Odpoledne navštívíte půvabná středověká městečka ve vnitrozemí - Pals, malebně položené na kopci mezi rýžovými poli a Begur, s ruinami hradu z 9. stol. a strážními věžemi. Návrat na ubytování.

5. den:

Dopoledne návštěva fascinujícího pohoří Montserrat, jehož klášter je nejvyhledávanějším a nejuctívanějším poutním místem Katalánska. Klášter je zasvěcený černé Madoně,,Moreneta, patronce Katalánska. Zde vznikla nejstarší doložená škola církevního zpěvu v Evropě, působící dodnes. Odpoledne návštěva vinných sklepů Codorniu vyhlášených katalánskou národní památkou. Prohlídka sklepů známých výrobou šampaňského spojená s ochutnávkou. Večer návrat na ubytování.

6. den:

Dopoledne výlet do rodného města Salvadora Dalího Figueras s jeho slavným muzeem. Možnost prohlídky muzea tohoto originálního umělce. Dále přejezd k pobřeží do Cadaqués, malebného přístavního městečka, na jehož okraji v Portlligat leží dům S.Dalího. Návrat na ubytování.

7. den:

Celodenní výlet do Pyrenejí. Úzkou soutěskou vás zubačka vyveze do vysokohorského střediska Núria (2000 m n. m.), zde možnost individuálních pěších vycházek k okolním vrcholům. Návrat opět zubačkou. Na zpáteční cestě zastávka u románského kláštera v Ripollu, jednoho z nejvýznamnějších náboženských a kulturních center Katalánska. Večer návrat na ubytování.

8. den:

Transfer na letiště a odlet do Bratislavy (za příplatek transfer do Brna).

Poloha

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000