crosssearch

Jedinečné památky a přírodní krásy Andalusie

Poznávací zájezdy, Španělsko

Tento náš zájezd je zaměřen na velmi podrobné poznání nádherné pohádkové oblasti Andalusie. Navštívíme světově proslulá místa s maurskou historií jako jsou Granada, Sevilla, Cordoba, ale i bílá andaluská městečka, často neuvěřitelně rozložená na skalních útesech. Zájezd si...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Tento náš zájezd je zaměřen na velmi podrobné poznání nádherné pohádkové oblasti Andalusie. Navštívíme světově proslulá místa s maurskou historií jako jsou Granada, Sevilla, Cordoba, ale i bílá andaluská městečka, často neuvěřitelně rozložená na skalních útesech. Zájezd si zpestříme výlety do zajímavých přírodních oblastí (např. NP Torcal, jeskynní oblast Guadix) i návštěvou tradičních specialit Andalusie (farma na chov býků, ochutnávka sherry aj.).

Program zájezdu

1.den (čt):Odlet z Prahy do Malagy.
2.den (pá):Přejezd přes hory do Rondy. RONDA – malebné nad skalní rozsedlinou rozložené městečko, které upoutá každého návštěvníka svou roztomilostí. MALAGA – přístavní město s mohutnou katedrálou, maurskou pevností a rodným domem Pabla Picassa.
3.den (so):ANTEQUERA – bílé romantické město ležící v pohoří El Torcal s maurskou pevností, odkud jsou nádherné výhledy na centrum a široké okolí. Historické centrum je tvořeno převážně kostely z období renesance. Turistika v přírodním parku TORCAL DE ANTEQUERA, kde vápencové skály tvoří rozsáhlé skalní městečko. Území je chráněnou krajinnou oblastí kvůli hojnému výskytu vzácných rostlin a zvířat.
4.den (ne):Prohlídka GIBRALTARU- britská kolonie s bezcelní zónou, výlet na mohutnou skálu s pevností a s výhledy na africký kontinent. Jediná volně žijící kolonie opic v Evropě. TARIFA – nejjižnější bod evropského kontinentu, krátká procházka po mysu MARROQUI na rozhraní Středozemního moře a Atlantického oceánu.
5.den (po):JEREZ DE LA FRONTERA – město proslavené flamenkem, koňmi a světoznámým vínem sherry – možnost exkurze v jedné z nejznámějších „bodegas“ s ochutnávkou sherry a návštěvy Královské jezdecké školy. ARCOS DE LA FRONTERA – historické centrum této bílé andaluské vesničky se vypíná na mohutném skalním útesu nad řekou a je bohaté na monumentální stavby (hrad, bazilika Santa María de la Asunción, věž Torre de Santa María).
6.den (út):CÁDIZ – malebné bílé město ležící na úzkém poloostrově, významný přístav, pěkná katedrála, příjemné promenády a pláže. BAELO CLAUDIA – impozantní rozvaliny římského města na břehu Atlantiku. VEJER DE LA FRONTERA – půvabné „bílé městečko“ s krásnými výhlídkami.
7.den (st):A CAMPO ABIERTO DE ALVARO DOMECQ - exkurze na proslulé farmě s prezentací chovu andaluských koní a býků pro koridu. Odpoledne přejezd do SEVILLY a první část prohlídky města – katedrála, Španělské náměstí, romantické uličky bývalé židovské čtvrti Barrio de Sanra Cruz, fak.večeře ve městě (ochutnávka „tapas“).
8.den (čt):SEVILLA – dokončení prohlídky města – královský zámek Alcázar, Zlatá věž, aréna na býčí zápasy aj. Odpoledne přejezd do CORDOBY – prohlídka katedrály/mešity, římský most, židovská čtvrť. Večer možnost návštěvy vystoupení flamenka.
9.den (pá):Přejezd oblastí nekonečných olivových hájů se zastávkou v městečku BAENA – exkurze v tradiční lisovně olivového oleje. GUADIX – návštěva městečka proslulého svými stále obydlenými jeskynními příbytky v ohromující přírodní krajině. GRANADA – návštěva velkolepého barokního kláštera Monasterio de la Cartuja.
10.den (so):GRANADA – pokračování prohlídky města, palác Alhambra, katedrála, Královská kaple, bílá čtvrť Albaicín s nádhernými výhledy na Alhambru a pohoří Sierra Nevada. Večer možnost návštěvy cikánského flamenkového vystoupení v jeskynní čtvrti Sacromonte.
11.den (ne):Horská pásma Sierra Nevada a Las Alpujarras, JESKYNĚ NERJA se zajímavými nástěnnými malbami z období paleolitu. Přímořské městečko NERJA s vyhlídkou „Balkón Evropy“. Transfer na letiště v Malaze. Odlet ve večerních hodinách. Přílet v nočních/ranních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000