crosssearch

Extremadura a Vía de la Plata - po starobylé cestě Římanů

Poznávací zájezdy, Španělsko

TRUJILLO - GUADALUPE - MÉRIDA - CÁCERES - YUSTE - PLASENCIA - HERVAS - BÉJAR - LA ALBERCA - SALAMANCA

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

TRUJILLO - GUADALUPE - MÉRIDA - CÁCERES - YUSTE - PLASENCIA - HERVAS - BÉJAR - LA ALBERCA - SALAMANCA

1. den:

Odlet do Madridu. Po příletu odjezd do Trujilla, rodiště Francisca Pizarra, dobyvatele Peru a Francisca de Orellana, který objevil Amazonku. Trujillo je zajímavým středověkým městečkem, založeným Římany, jehož historické jádro si zachovalo atmosféru z dob slavných dobyvatelů Nového světa. Odjezd na ubytování.

2. den:

Po snídani odjezd do Guadalupe, jednoho z největších poutních míst Španělska. V královském klášteře, který je pod ochranou UNESCA, se uctívá P. Maria Guadalupská, která je považována za patronku všech Hispánií (všech španělsky hovořících obyvatel světa). Po prohlídce odjezd na ubytování do Méridy.

3. den:

Po snídani prohlídka Méridy, hlavního města Extremadury s největším počtem římských památek - divadlo, amfiteátr, 2 akvadukty, Trajánův oblouk, Dianin chrám, most přes Guadianu s 64 oblouky. V době Římanů byla Mérida nejbohatším městem Iberského poloostrova. Možnost návštěvy Muzea římského umění. Odjezd na ubytování do Cáceres.

4. den:

Po snídani prohlídka Cáceres, města založeného Římany r. 34 př. n. l., města, z kterého pocházela řada dobyvatelů Nového světa. Prohlídka historického jádra města, které je pod ochranou UNESCO, díky palácům a šlechtickým domům, které si dochovaly svůj středověký ráz. Město je obehnané hradbami s 5 vstupními branami. Volné odpoledne. Ubytování v Cáceres.

5. den:

Po snídani odjezd ke klášteru Monasterio de Yuste, kde zemřel Karel V., španělský král a římsko-německý císař. Pokračování do Plasencie, historického města opevněného dvojitým řetězcem hradeb, založeného ve 12. stol. králem Alfonsem VIII. Při pěší prohlídce uvidíte starobylou Plaza Mayor, starou a novou katedrálu, šlechtické paláce. Odpoledne prohlídka židovské čtvrti v Hervasu, ubytování v Hervasu.

6. den:

Odjezd do čarokrásné přírody pohoří Sierra de Francia, se zapadlými vesnicemi, kde se zastavil čas. První zastávka bude v Béjaru, podhorském městečku s palácem vévodů z Béjaru ze 16. stol., historickými zahradami a mudejarskými hradbami ze 12. stol. Další zastávka v jedné z nejhezčích vesnic Španělska, v La Alberca, které si dochovalo původní lidovou architekturou Kastilie, zvyky a řemeslnou výrobu. Vyrábí se zde také nejchutnější iberská sušená šunka. Návrat na ubytování.

7. den:

Putování po Stříbrné stezce zakončíme v Salamance. Po příjezdu procházka starobylým univerzitním s nádhernými renesančními a platereskními paláci, kostely a historickými budovami univerzity, jejíž věhlas se rovnal univerzitám v Oxfordu a Paříži. Město je pod ochranou UNESCO. Ubytování v Salamance.

8. den:

Ráno odjezd na letiště, odbavení a odlet.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000