crosssearch

Baskicko a Rioja

Poznávací zájezdy, Španělsko

BURGOS - LOGROŇO - HARO - BRIONES - VITORIA - GASTEIZ - SAN SEBESTIÁN - PAMPLONA - ESTELLA - NÁJERA - ST. DOMINGO DE LA CALZADA - ARANDA DE DUERO - PEŇAFIEL

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

BURGOS - LOGROŇO - HARO - BRIONES - VITORIA - GASTEIZ - SAN SEBESTIÁN - PAMPLONA - ESTELLA - NÁJERA - ST. DOMINGO DE LA CALZADA - ARANDA DE DUERO - PEŇAFIEL

1. den:

Odlet z Prahy do Madridu. Odjezd autobusem do Burgosu, Cidova města s nádhernou gotickou katedrálou a řadou působivých renesančních památek, ať už je to Puerta de S. María, Casa del Cordón nebo Plaza Mayor. Procházka starým městem. Ubytování v Burgosu.

2. den:

Dopoledne věnované vinicím a vínu Álavy a kraje Rioja, nejdříve navštívíme Haro, centrum oblasti Rioja Alta, s muzeem vína a kostelem Santo Tomás a historickým centrem prohlášeným národní kulturní památkou. V Ollauri nás čekají barokní domy a v Briones, hradby a uzounké středověké křivolaké uličky a všude kolem vinné sklepy nabízející degustaci. Pokračování cesty do Vitoria - Gasteiz, hlavního města Baskicka, jehož jedinečné středověké centrum s četnými paláci a tzv. Cuatro Torres, věžemi kostelů sv. Petra, Michala, Vincenta a gotické katedrály P. Marie bylo vyhlášeno národně kulturní památkou. Odjezd na ubytování.

3. den:

Po snídani se vydáme směrem k pobřeží do měst Deva a Zumaia, dvou typických přímořských letovisek s rozlehlými písečnými plážemi, a do malé rybářské vesnice Getaría, rodiště 1. jachtaře, který obeplul svět. Getaría je také centrem baskického vinařství, zejména speciální odrůdy suchého bílého vína. Pokračování cesty do San Sebastiánu, přímořských lázní, malebně rozprostřených v polokruhovém zálivu s plážemi La Concha a Ondaretta a s ostrovem Santa Clara. Procházka uličkami starého města pod Monte Urgull. Ubytování u San Sebastiánu.

4. den:

Volné dopoledne u moře, odpoledne odjezd do Pamplony, která je známá především červencovými oslavami svátku sv. Fermína, který světově proslul díky E. Hemingwayovi. Prohlídka města. Ubytování v Pamploně.

5. den:

Po snídani pokračuje putování směrem do Logroňa přes Puente de la Reina s proslulým mostem, zastávka v Estelle, nazývané "Toledo severu" pro své četné památky. Estella je také centrem produkce merinské vlny. Ubytování v Logroňo, srdci kraje Rioja, města ležícího na břehu řeky Ebro se známým poutním kostelem Santiago el Real, důležitou zastávkou poutníků na cestě do Santiaga de Compostela, a s tržnicí v secesním stylu.

6. den:

Dopoledne strávíte mezi vinicemi, nejdříve se vydáme do Elciego, kde se nachází jedinečný vinný sklep a hotel Marqués de Mariscal, jehož autorem je známý architekt Frank Gehry. Po té navštívíme centrum Alavy, městečko Guardia, odkud jsou krásné výhledy na rozsáhlé vinice Riojy. Možnost návštěvy vinných sklepů s degustací. Po té zastávka v Nájeře bývalém hlavním městě Navarry, kde jsou v klášteře S. María la Real z 11. stol. pochováni navarští králové a kde se nachází také poutnický hospic. Cesta pak bude pokračovat přes Santo Domingo de la Calzada, město poutníků s katedrálou, kde je náhrobek sv. Dominika, a kde za povšimnutí stojí i dochovaný soubor hradeb a krásné náměstí Plaza Mayor, do Burgosu na ubytování.

7. den:

Ráno volno v Burgosu a odjezd do kraje vína na řece Duero, zastávka v Peňafiel, kde se v impozantním středověkém hradu nachází Muzeum vína. Návštěva vinného sklepa D. O. Ribera del Duero spojená s degustací. Odpoledne odjezd do Aranda de Duero, srdce vinařské oblasti Ribera de Duero. Katoličtí králové zde nechali vystavět kostel Sta María ve stylu pozdní gotiky a r. 1473 se tu konal koncil. Ubytování.

8. den:

Transfer na letiště, odbavení a let do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000