crosssearch

Přílet na letiště Sevilla, transfer, ubytování 2.den Po snídani odjed a cesta krajem La Mancha, známým krajem Dona Quijota až do Toleda, města obklopeného meandrem řeky Tajo, na které hned tak nezapomenete.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis produktu

1.den Přílet na letiště Sevilla, transfer, ubytování

2.den Po snídani odjed a cesta krajem La Mancha, známým krajem Dona Quijota až do Toleda, města obklopeného meandrem řeky Tajo, na které hned tak nezapomenete. Zde se projdeme historickou částí města, jež je známé jako město tří kultur. V dřívějších dobách zde totiž panovala harmonie mezi třemi různými kulturami křesťanskou, židovskou a muslimskou. Všechny zde po sobě zanechaly památky. Navštívíme Katedrálu Panny Marie, majestátní budovu postavenou v 15. století, která je dominantou města. Zde se také nachází díla slavného El Greca, jež v Toledu strávil velkou část svého života. Židovskou kulturu si připomeneme návštěvou původní Synagogy, jež je dnes muzeem a na její stavbě se podíleli muslimští stavitelé, můžeme na ní tedy pozorovat prvky španělského stylu mudéjar. Po volném čase odjezd směr Madrid, ubytování, večeře.

3.den Po snídani nás čeká návštěva hlavního a největšího města Španělska, Madridu. Města, které nikdy nespí, neustále se rozrůstajícího o moderní architekturu a infrastrukturu, kde však můžeme najít i zajímavé památky a kulturní zajímavosti. Zde navštívíme Královský palác, oficiální sídlo královské rodiny, které je dnes využíváno především k reprezentačním účelům, král v něm totiž nebydlí. Množství sálů a komnat připomíná bohatství španělské šlechty. Další na programu je návštěva slavného musea Prado, domovem rozsáhlé sbírky umění kde můžeme najít autory: Velazquez, Goya, El Greco, Murillo, Tizian, Botticelli, Caravagio, Rembrandt, Rubens a další. Odpoledne odjezd na hotel, večeře

4.den Madrid je velké město a proto nás čeká panoramatická jízda autobusem, abychom viděli co nejvíce z jeho krás. Pojedeme po slavné třídě Gran Vía, tepna Madridu plná divadel, obchodů a lidí. Náměstí Puerta del Sol neboli Brána Slunce, místo střetávání Madriďanů, střed Španělska i Madridu. Plaza Mayor, čtvercové náměstí kde se dřív pořádaly býčí zápasy, oslavy či trhy. Puerta de Alcalá jedna z původních bran do města postavená oblíbeným králem Karlem III. a mnoho dalšího. Odpoledne volný čas, odjezd na hotel, večeře

5.den - Po snídani odjezd do Cordoby, města takzvaných patií, vnitřních dvorů zdobených květinami a fontánami. V Cordobě, dřívějším hlavním městě maurského Al-Andaluz, navštívíme takzvanou Mešitu/Katedrálu, stavbu, jež byla za maurského období největší mešitou Pyrenejského poloostrova a do níž byla v 15. století vestavěna katedrála. Tato jedinečná stavba je světovým unikátem. Projdeme se také malebnými křivolakými uličkami původní židovské čtvrti, abychom mohli nasát atmosféru tehdejší doby a také pochopit, jak se zrodil pojem španělská vesnice. Po volném čase směr Granada, ubytování, večeře.

6.den Po snídani nás čeká prohlídka jedné z nejnavštěvovanějších památek Španělska Alhambra. Komplex paláců a zahradˇ, jež je neobvyklým spojením přírody a architektury, skvostnou stavbou maurského období ležícím na kopci nad městem Granada, posledním místem patřícím muslimům před jejich porážkou na Pyrenejském poloostrově. Granada je městem, kde pocítíte harmonické souznění kultury arabské, cikánské i křesťanské. Po volném čase v centru města odjezd směr Sevilla, ubytování, večeře.

7.den - po snídani na nás čeká hlavní a největší město Andalusie, Sevilla, ležící na řece Guadalquivir. Zde navštívíme Plaza de Espaa, původní pavilon postavený na světovou výstavu, jež se zde konala v roce 1929, který je krásným příkladem španělského stylu zvaného neomudéjar, spojujícího prvky architektury maurské a evropské. Projdeme se také úzkými uličkami čtvrti Santa Cruz, původní židovské čtvrti, která byla inspirací například pro operu Carmen, či Don Juan. Navštívíme také třetí největší gotickou katedrálu na světě, kde je pohřben slavný mořeplavec Kryštof Kolumbus, jež je pro Španěly významnou osobností neodmyslitelně patřící do jejich historie. Odpoledne po volném čase návrat na hotel, večeře.

8.den Snídaně, volný čas, odjezd na letiště

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000