crosssearch

Ze slovinského Toskánska k vinicím u Jadranu i smaragdové Soče

Poznávací zájezdy, Slovinsko

GRAZ (UNESCO) - KARLOVAC - PLITVICKÁ JEZERA (UNESCO) - POHORJE - PTUJ - JERUZALÉM - MARIBOR - MORAVSKÉ TOPLICE - TERME 3000

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

GRAZ (UNESCO) - KARLOVAC - PLITVICKÁ JEZERA (UNESCO) - POHORJE - PTUJ - JERUZALÉM - MARIBOR - MORAVSKÉ TOPLICE - TERME 3000

1. den:

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna (další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč). Naše poznávání zahájíme v univerzitním městě Graz, hlavním městě Štýrska, jehož historické centrum je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO. Projdeme se po Hlavním náměstí, kterému dominuje kašna se sochou arcivévody Jana. Od radnice se vydáme do známé ulice Herrengasse, na níž mimo jiné nalezneme malovaný dům a Zemský dům, nejmohutnější stavbu štýrské renesance. Hlavním symbolem a jakýmsi poznávacím znakem města je Schlossberg zámecký vrch s hodinovou věží a pevností, jejíž základy pocházejí již z 9. století. Je také zapsán v Guinessově knize rekordů jako nejhůře dobyvatelná pevnost. Na ubytování přejedeme do města Karlovac, města založeného v 16. stol. jako pevnost proti Turkům na čtyřech řekách, z nichž Korana teče z Plitvických jezer. Město je známé jako město parků, kultury a piva. Z hradu Dubovac, oblíbeného místa výletů, se nám rozevřou nádherné výhledy na celé město a široké okolí. Večeře, nocleh.

2. den:

Po snídani pojedeme kolem malebné mlynářské vesničky Rastoke, která se nachází na soutoku řek Korana a Slunjčica. Díky množství peřejí a vodopádků se oblast nazývá Malé Plitvičky. Přijedeme do národního parku Plitvická jezera a tento velkolepý areál si také prohlédneme (110 HRK). Park byl založen v roce 1949 a od roku 1979 je na seznamu světového přírodního dědictví UNESCO. Tvoří ho soustava 16 jezer propojená vodopády a kaskádami a celý zabírá plochu 295 km2. Film Poklad na stříbrném jezeře ukazuje jenom zlomek toho, co uvidíme ve skutečnosti. Nejatraktivnějším cílem návštěvníků je 16 malých jezer křištálové modrozelené barvy. Jezera jsou vzájemně spojena šumícími dech beroucími vodopády a četnými potoky. Barva jezer se neustále mění od azurové přes jasně zelenou po tmavě modrou nebo šedou. K dispozici nám budou kilometry turistických cest a dřevené chodníky, které vedou do bezprostřední blízkosti vodopádů. Panoramatickým vláčkem (v ceně vstupenky) se dostaneme i do vzdálenějších míst parků, kde můžeme vychutnávat nezapomenutelné výhledy na jezera. Elektrické lodě (v ceně vstupenky) jezdí po největším jezeře Kozjak a spojují zóny Dolních a Horních jezer. Každý si tedy zvolí trasu dle svých fyzických možností. V pozdním odpoledni odjedeme do Slovinska. Ubytujeme se v hotelu 4*, který se nachází v romantickém prostředí v pohoří Pohorje nad Mariborem, kde pro nás bude připravena večeře formou švédského stolu. V hotelovém wellness centru máme zdarma vstup do světa saun.

3. den:

Po snídani se vydáme na prohlídku malebného městečka Ptuj, nejstaršího slovinského města, jež založili již Římané, s romantickými uličkami a dominantním hradem nad městem. Ptuj není známý jen svou bohatou historií, památkami, kulturou, ale také vínem. Poté pojedeme po jedné z nejmalebnějších vinařských cest do vesnice Jeruzalém, která za svůj název vděčí skupině křižáků, kteří tudy putovali ve 13. století. Okolní krajina jim tak učarovala, že se rozhodli poctít vesnici jménem svatého města. Krajina protkaná vinohrady na slunných svazích se velmi podobá italskému Toskánsku. Zde se zastavíme na ochutnávku místních slovinských vín. Odpoledne se vrátíme k Mariboru a budeme mít možnost až do večera relaxovat v hotelu Habakuk 5*, který je s naším hotelem spojen lanovkou. Hotel disponuje termálními bazény a wellness, jeho zázemí můžeme zdarma využít. Budeme mít možnost si vybrat z několika vnitřních i venkovních bazénů s termální vodou o teplotě 2935 °C. Ve většině bazénů jsou také k dispozici podvodní masáže, vířivky a vodní vodopády. K odpočinku a relaxaci nám budou sloužit turecké lázně a finská sauna (zdarma), k aktivnímu odpočinku fitness centrum a dva kurty na squash, salon krásy, masáže (za poplatek). Večer se vrátíme autobusem (zájemci mohou jet lanovkou, cca 5 ) na večeři do našeho hotelu 4*. Kdo by se nechtěl koupat, může absolvovat některou z příjemných vycházek po turistických stezkách, které vedou přímo z našeho hotelu. Zájemci si mohou za poplatek zapůjčit kola a vyjet si do nádherné okolní přírody pohoří Pohorje.

4. den:

Po snídani se seznámíme s Mariborem, druhým největším slovinským městem, které bylo vyhlášeno Městem kultury pro rok 2012. Projdeme se historickým centrem s katedrálou z 12. století, renesanční radnicí a mariborským hradem z 15. století, které obklopují tři náměstí. Podíváme se i k muzeu vín, kde se nachází nejstarší vinná réva na světě, která je zaznamenána i v Guinessově knize rekordů. Je více než 400 let stará a stále plodí. Odpoledne strávíme v lázních Moravské Toplice, v moderním špičkovém komplexu TERME 3000, který nabízí soustavu 22 vnitřních a venkovních bazénů s celkovou vodní plochou 5.000 m a teplotou vody 3038 °C. Zdejší termální voda je světovým unikátem černá uhličitá voda tryská z hloubky téměř 1.500 m a má nejen terapeutický účinek na lidské tělo, ale také zlepšuje krevní oběh, snižuje nervové napětí a prý také urychluje přírodní opalování. Návštěvníci mohou relaxovat pod vodopády i v gejzírech, využívat podvodní masážní proudy i vzduchové masáže, finské i turecké sauny. Ti odvážní se jistě nechají zlákat některou ze skluzavek, mezi nimiž je největší atrakcí vodní skluzavka s raketovým startem, která je jediná na světě. V podvečer odjezd do ČR, návrat do Brna v nočních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000