crosssearch

Východním Slovinskem s pobytem v termálech

Poznávací zájezdy, Slovinsko

Trasa zájezdu: Maribor o Ptuj o Čatež o Břežice o Sromlje o Celje o Novo Mesto o Ljubljana Program: 1. den: odjezd z ČR. 2. den: příjezd do Slovinska, zastávka ve druhém největším městě Slovinska Mariboru na řece Drávě, důležité dopravní křižovatce - k vidění hrad,...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu: Maribor o Ptuj o Čatež o Břežice o Sromlje o Celje o Novo Mesto o Ljubljana

Program: 1. den: odjezd z ČR.

2. den: příjezd do Slovinska, zastávka ve druhém největším městě Slovinska Mariboru na řece Drávě, důležité dopravní křižovatce - k vidění hrad, galerie, muzea, pokračování do Ptuje - zastávka v jednom z nejstarších slovinských měst, s historií sahající až do doby kamenné, s vyhlášenými termálními lázněmi, přes Rogatec do termálních lázní Terme Čatež, ubytování, volno na koupání, večeře, nocleh.

3. den: po snídani odjezd do Břežice s impozantním stejnojmenným hradem, přes vinařskou vesničku Sromle do pohraničního městečka Podsreda, proslulého svými nedělními trhy - zastávka u hradu na kopci, jedné z nejzachovalejších románských staveb ve Slovinsku. Zastávka v Brestanici, prohlídka hradu Rajhenburgu, návrat zpět do Terme Čatež - indiv. volno, večeře, nocleh.

4. den: po snídani odjezd do Sevnice, prohlídka hradu nad městečkem, uvnitř hradu tématické muzem historie této oblasti, malířská škola a galerie Alojze Kranjce, pod hradem vyhlášený "Luteránský sklipek". Přejezd do Celje - třetího největšího města Slovinska s bohatou historií, "Horním hradem", prohlídka, přes Velenje s nejdochovalejším hradem v regionu do Šempeteru v Savinjské dolině, proslulém římskou nekropolí a 4 km vzdálenou Pekelnou jámou. Návrat do Terme Čatež, indiv. volno, večeře, nocleh.

5. den: snídaně, individuální volno na koupání, večeře, nocleh.

6. den: po snídani odjezd přes Novo Mesto, prohlídka čtvrti "Breg" s domy pův. z 18. století, krásným náměstím s kašnou a radnicí, četnými kostely, dále do hlavního a největšího města Ljubljana - prohlídka nejzajímavějších míst jako Prešerenské náměstí, katedrála, hrad, odjezd do ČR.

7. den: příjezd do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000