crosssearch

Slovinsko - krajem ledovcových jezer

Poznávací zájezdy, Slovinsko

JULSKÉ ALPY - BLED - SOUTĚSKA VINTGAR - BOHINJSKÉ JEZERO - VODOPÁD SAVICA - VOGEL - RIBČEV LAZ - LUBLAŇ - ŠKOCJANSKE JESKYNĚ (UNESCO) - PIRAN - SEČOVELJSKÉ SALINY - PORTOROŽ - KOPER - HRASTOVLJE - LIPICE

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Plzně, Prahy a Brna (další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Plzeň 0 Kč, Praha 0 Kč, Jihlava-Pávov 0 Kč, Velké Meziříčí - dálnice 0 Kč, Velká Bíteš - dálnice 0 Kč, svoz Žďár nad Sázavou 250 Kč) přes Rakousko do oblasti slovinských Julských Alp. Přijedeme do proslulých lázní Bled u stejnojmenného jezera, které byly velmi populární již za Rakouska-Uherska. Ubytujeme se v hotelu v blízkosti jezera. V ceně ubytování je i vstup do krytého centra s bazény v hotelu Golf (300 m od našeho hotelu). Snídaně jsou přímo v našem hotelu, večeře v restauraci Panorama u pětihvězdičkového hotelu Grand Hotel Toplice (150 m od našeho hotelu). Večer se budeme moci projít lázněmi Bled. S historií kraje se seznámíme v Bledském hradu, někdejším sídle biskupů z Brixenu, který majestátně trůní na skalnatém ostrohu ve výšce 140 metrů nad vodní hladinou a ze své terasy nabízí neopakovatelné vyhlídky do kraje. Večeře. Nocleh.

2. den

Po snídani pojedeme k soutěsce Vintgar, jenž vytváří svými skalními stěnami nad zurčící vodou Radovny jedinečnou přírodní scenérii. Nenáročnou procházkou dojdeme k říčnímu vodopádu Šum. Poté nás čeká výjezd lanovkou pod vrchol Vogelu a pokocháme se vyhlídkou na údolí s poledovcovým jezerem a protilehlá horská panoramata Triglavského národního parku s vrcholkem Triglav (2.864 m). Odtud pojedeme do kraje mýtů a legend na jižní stranu Triglavského masivu ke břehům ledovcového Bohinjského jezera. Zájemci se vydají na výšlap k vodopádu Savica, z něhož se voda řítí do hloubky 78 metrů. Ostatní se mohou koupat v jezeře. Poslední zastávkou bude malebná obce Ribčev Laz. Po návratu do Bledu budeme mít možnost relaxace a koupání ve wellness centru Živa v hotelu Golf 4* superior, nebo absolvovat tradiční vyjížďku ručně poháněnou loďkou na jezerní ostrov s kostelem P. Marie. Večeře v restauraci Panorama, nocleh.

3. den:

Po snídani pojedeme do Lublaně. Nejdříve nahlédneme do katedrály sv. Mikuláše a do známé tržnice se sloupořadím vedoucím až k Dračímu mostu. Vychutnáme si atmosféru kamenných uliček staré Lublaně a kaváren na nábřeží Lublanice, nad kterou se klene nejfotografovanější místo ve městě Trojmostoví od architekta Plečnika. Naše rozloučení s městem bude z výšky věže středověkého Lublaňského hradu. Odpoledne budeme objevovat podzemní poklady v oblasti Karstu ve Škocjanských jeskyních (UNESCO). Slovinsko má přes 7.000 jeskyní, tato je však jedinečná ve světovém měřítku. Uvidíme zde systém podzemních prostor s krápníky, jezírky, kaskádami, vodopádem a ponornou řekou Reka, včetně malého Pamukkale. Dojezd na ubytování na pobřeží v hotelu 3* s bazénem a aquaparkem, večeře – výborná strava formou švédských stolů. Nocleh.

4. den:

Po snídani zahájíme den na poloostrově Punta v městečku Piran. Okouzlující spletí úzkých uliček budeme moci vystoupat nad město ke středověkým hradbám, zvonici, baptisteriu a kostelu sv. Jiří, odkud se nám nabídne nádherná vyhlídka na členité jadranské pobřeží. Zájemci mohou navštívit námořní muzeum. Lodí odplujeme do Piranského zálivu, kde na hranicích s Chorvatskem navštívíme v mělkých pobřežních pánvích Sečoveljské saliny a solivar Lera, kde se seznámíme s výrobou mořské soli, která je zde vyráběna v souladu se středověkými tradicemi, i se životem solných dělníků. Zbytek dne strávíme v lázeňské Portoroži, která je olemována písečnými plážemi a kde se mimo hotelových komplexů nachází parky s růžovými keři, které jí daly název – přístav růží. Návrat na ubytování, večeře, nocleh.

5. den:

Po snídani si prohlédneme Koper, město s jediným slovinským námořním přístavem, historickým jádrem s podloubími, nádhernými domy a paláci, katedrálou a zvonicí, z jejíhož ochozu je vidět celé město, přístaviště a široké okolí. Odpoledne se podíváme do románského kostelíku v Hrastovlje. Kostelík obklopený středověkými hradbami ukrývá fresky z konce 15. století, z nichž nejzajímavější je „Tanec smrti“ s 11 kostlivci. Naše poslední zastávka nás zavede za koňmi. Slavné hřebčíny v Lipici založil arcivévoda Karel již v 16. století. Dnes hřebčín chová asi 200 jedinců a my budeme mít možnost nahlédnout do stájí a dozvědět se něco více o těchto inteligentních, společenských a půvabných koních, kteří mimo jiné umí s nebývalou lehkostí tančit třeba vídeňský valčík. O tom se budeme moci přesvědčit v druhé části prohlídky s představením jezdeckého umění Španělské školy. Poté se již oborami s koňmi a napříč Slovinskem vydáme zpět na cestu domů. Příjezd do Brna v pozdních večerních, do Prahy v nočních hodinách, následně do Plzně.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000