crosssearch
myway.cz
Na našem Facebooku denně zveřejňujeme zlevněné zájezdy

Slovinsko - Julské Alpy

Poznávací zájezdy, Slovinsko

Na tomto zájezdu lze vychutnat lehká pěší turistika v nejkrásnějších scenériích Julských Alp, podíváte se i do Slovinského krasu a navštívíte hlavní město Slovinska, Ljublaň. Julské Alpy jsou příznačné svými hlubokými údolími, kde se nad třpytivými jezery tyčí ohromné &edobílé...

Konečná cena za osobu od: 12 590 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Na tomto zájezdu lze vychutnat lehká pěší turistika v nejkrásnějších scenériích Julských Alp, podíváte se i do Slovinského krasu a navštívíte hlavní město Slovinska, Ljublaň. Julské Alpy jsou příznačné svými hlubokými údolími, kde se nad třpytivými jezery tyčí ohromné šedobílé skalní stěny horských masivů. Na území Julských Alp byl roku 1981 vyhlášen Triglavský národní park, který patří k největším ve Slovinsku.

Program zájezdu

1.den (pá): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.

2.den (so): BLED - prohlídka letoviska ležícího na břehu Bledského jezera s pěknou promenádou podél jezera, noblesní výstavbou a hradem, ze kterého je pěkný výhled na jezero s ostrůvkem a okolní krajinu. Návštěva zajímavé soutěsky VINTGAR.

3.den (ne): Výjezd na nejvýše položený slovinský průsmyk VRŠIČ (1611m) - výlet na vyhlídku pod vrchol Mojstrovka, možnost výstupu na vrchol. Úchvatné výhledy po velikánech Julských Alp. Zastávka u dřevěného ruského kostelíka. Horské středisko KRANJSKA GORA.

4.den (po): BOHINJSKÉ JEZERO - jedno z nejkrásnějších jezer Julských Alp obklopené kulisou skal. Lanovkou na vrchol VOGEL, odkud jsou panoramatické pohledy na jezero, lehká turistika. Odpoledne procházka od západní části jezera ke krásnému vodopádu SAVICA.

5.den (út): Výlet podél říčky MOSTNICA k chatě Na Vojah a dále do doliny VOJE, která je proslulá krásnými výhledy na množství seníků a zakončená peřejemi MOSTNIŠKY SLAP. Variantně možnost výletu na KOSIJEV DOM, odkud je jeden z nejkrásnějších výhledů na BOHINJSKE JEZERO.

6.den (st): Cesta malebným údolím Trenta podél řeky Soča do střediska BOVEC. Lanovkou pod vrchol Kanin, krásné vyhlídky. Proslulé návštěvní místo Julských Alp - pramen řeky SOČI.

7.den (čt): Výlet do italské části Julských Alp k malebným jezerům LAGHI DI FUSINE s výhledy na vrchol Mangart. Dolina VRATA, která se hluboko zařezává do horského masivu, a v jejímž středu spadá VODOPÁD PERIČNIK.

8.den (pá): Výlet do malebné oblasti Slovinského KRASU. Návštěva POSTOJENSKÝCH JESKYNÍ - krásná krápníková výzdoba, jízda podzemním vláčkem, koncertní dvorana aj. PREDJAMSKI GRAD - hrad vyrůstající ze skalního masivu. LJUBLANA - hlavní město Slovinska se starým městem s barokními stavbami a hradem vysoko na kopci. Večer odjezd.

9.den (so): Příjezd do Prahy v časných ranních hodinách.

Ubytování: v hotelu (dvoulůžkové pokoje)

Cena zahrnuje:

* pojištění léčebných výloh a storna
* dopravu autobusem
* vedoucí zájezdu
* 6x ubytování v hotelu (1/2L pokoje)
* 6x polopenzi

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000