crosssearch

Prodloužený víkend u Jadranu

Poznávací zájezdy, Slovinsko

POSTOJENSKÉ JESKYNĚ - PREDJAMA - KOPER - TERST - MIRAMARE - POREČ (UNESCO) - PULA - BRIJUNSKÉ OSTROVY - TIMAVUS - AQUILEIA (UNESCO) - PALMANOVA

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

Z Brna (další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč) vyjedeme v ranních hodinách. V odpoledních hodinách přijedeme do slavné oblasti Slovinského Krasu, abychom navštívili jednu z nejslavnějších a nejnavštěvovanějších jeskyní na světě. A víte, že 1. oficiálním návštěvníkem Postojenských jeskyní byl arcivévoda František Ferdinand d´Este? Za 200 let od jejího zpřístupnění již jeskyni navštívilo víc než 35 miliónů turistů. A tak i my nasedneme do speciálního vláčku, kterým budeme projíždět obrovským systémem tunelů, chodeb a hal, v nichž lustry jsou tvořeny překrásnými stalaktity a dekorace vytvořila sama příroda v podobě vápencových skulptur. Do středověku se přeneseme jen o několik kilometrů dál na hradě Predjama. Hrad je postaven na obdivuhodném místě v převisu ve vysoké skále a rozkládá se nad kaňonem řeky Lokva. Hrad tak obsahuje gotické, románské a především renesanční prvky. Má celkem pět pater a hlavně z těch vyšších je překrásný výhled po okolí a údolí řeky Vipava. Dozvíme se zde i legendu o slovinském baronovi i loupežníkovi Erasmu Luegerovi, obdobě slovenského Juraje Jánošíka, jenž jedněm bral a druhým dával…Poté dojedeme na naše ubytování na břehu jaderského moře do Koperu do hotelu 3* s bazénem a aquaparkem, večeře – výborná strava formou švédských stolů.

2. den

Po snídani se vydáme na prohlídku Terstu, největšího italského přístavu, významné obchodní křižovatky. Pět století zde vládli Habsburkové a pro nás je zajímavé zvláště to, že český vynálezce Josef Ressel zde úspěšně vyzkoušel svůj vynález – lodní šroub. Prohlédneme si pahorek San Giusto, historické jádro, Canal Grande, přístav a největší a podle mnohých nejkrásnější náměstí Itálie – Piazza Unitá d´Italia. Poté navštívíme Miramare, pohádkový zámek Maxmiliána Habsburského, nešťastného mexického císaře, který nás uchvátí díky bělostné barvě kamene, modři okolního jaderského moře a zeleni stromů, jíž je obklopen. Projdeme se anglickou zahradou s jezírkem, fontánami a kaplemi. Návrat do hotelu. Po večeři se projdeme do centra Koperu s jediným slovinským námořním přístavem, historickým jádrem s podloubími, nádhernými domy a paláci, katedrálou a zvonicí, z jejíhož ochozu je vidět celé město, přístaviště a široké okolí.

3. den:

Tento den se vydáme na výlet na nedalekou Istrii. Nejprve navštívíme Poreč, oblíbené turistické středisko s bohatou historií, jehož většinu obyvatel tvoří Italové. Jsou zde zbytky antických chrámů, domy a paláce ovlivněné benátskou gotikou i dalšími slohy. Místní bazilika je na seznamu UNESCO. Nesmíme si také nechat ujít návštěvu druhého nejvýznamnějšího a nejslavnějšího římského amfiteátru na světě (po římském Koloseu), který se nachází v Pule, městě hýřící antickou historií a středomořským stylem. Zájemci mohou výletní lodí dojet za 20 minut na Brijunské ostrovy. 16 ostrovů Brijuni je navlečeno jako korálky podél jihozápadního pobřeží Istrijského poloostrova. V Národním parku Brijuni na nás bude čekat cesta po safari parku, kde zvířata pobíhají volně po krajině. Dopravu návštěvníků po ostrově zajišťují autovlaky a trasa je dlouhá 3 kilometry (cca 160 HRK). Návrat do hotelu, večeře.

4. den:

Po snídani pojedeme na sever podél jaderského pobřeží. Krátce se zastavíme u ústí řeky Timavus, které je opředeno mnoha legendami a budeme pokračovat do města Aquileia, bývalého římského města. Můžeme se projít antickým městem s luxusními rezidenčními komplexy, lázněmi, amfiteátrem, hřbitovem, ale i domy řemeslníků. Především si ale prohlédneme raně křesťanskou baziliku (UNESCO), která byla od počátku cílem poutníků. Nachází se zde největší nástěnná mozaika starokřesťanského světa ze 4. stol. Naší poslední zastávkou bude Palmanova, město, které je nádherným příkladem pozdně renesanční pevnosti postavené ve tvaru pěticípé hvězdy. V odpoledních hodinách pojedeme přes Rakousko do ČR. Návrat v pozdních nočních hodinách.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu luxusním autobusem
• 3× ubytování ve 2lůžkových pokojích v hotelu 3*
• vstup do hotelového wellnes a aquaparku
• 3× polopenzi
• průvodcovské služby

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000