crosssearch

Přírodní parky Slovinska a severní Istrie pro labužníky

Poznávací zájezdy, Slovinsko

Planšarské jezero o Cerklje o Krvavec o Krišská planina o Logarská dolina o Solčava o Gornji Grad o Kamnicko-Bystrická dolina o Velká Planina o Slovinský kras o Sežana o Chorvatsko o Istrije o Buje o Motovun o Ištarské Toplice o Beram o Pazinský potok o Buzet o Čičarija o Roce...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Planšarské jezero o Cerklje o Krvavec o Krišská planina o Logarská dolina o Solčava o Gornji Grad o Kamnicko-Bystrická dolina o Velká Planina o Slovinský kras o Sežana o Chorvatsko o Istrije o Buje o Motovun o Ištarské Toplice o Beram o Pazinský potok o Buzet o Čičarija o Roce o Humská konoba

Program

1.den:
odjezd z ČR ve večerních hodinách, noční přejezd přes Rakousko do Slovinska.

2.den:
ráno příjezd do Kamnicko-Savinských Alp k Planšarskému jezeru, dál horskou cestou do doliny se starobylým městečkem Cerklje, odtud lanovkou na Krvavec (1853 m) s překrásným výhledem na Kamnicko-Savinské Alpy. Panoramatická cesta kouzelnou Krišskou planinou do Tiché doliny ke kapli Panny Marie Sněžné, dílo J. Plečnika. Ubytování v horském hotelu na Jezersku ležícím pod stěnami Grintovce (2258 m).

3.den:

výlet do Logarské doliny. Turistika v pohádkově krásné ledovcové dolině, nejkrásnější ve Slovinsku, přes malebná městečka Solčava a Gornji Grad vyhlídkovou cestou po Logarské dolině kolem mnoha chráněných přírodních útvarů, pramen Cerne, prastará Logarská Lípa, úžasné vodopády, patřící mezi nejvyšší ve Slovinsku, stavby J. Plečníka, na závěr návštěva středověkého městečka Kamník (od 11. st.). Návrat na ubytování.

4.den:

turistika v Kamnicko-Bystrické dolině s krásným a unikátním přírodním parkem v ledovcové dolině do soutěsky Predoselj, 30 m hluboké koryto Kamnické Bystrice, dál lanovkou na Velkou Planinu (1666 m), největší pastevecká planina v Evropě s neobyčejnou lidovou architekturou, krasovými útvary a překrásnými výhledy na Kamnicko-Savinské Alpy, okružní cesta po planině, při návratu Arboretum Volcji potok - 4500 dřevin, milion květů. Návrat na ubytování.

5.den:
přejezd do Slovinského krasu s typickou krasovou lidovou architekturou. Prozkoumáme unikátní a málo známou jeskyni Vilenica, jeskyni vil a evropské knižní ceny. Odpoledne návštěva kobylárny Lipice proslavené chovem bílých koní. Přejezd do města Sežana, starobylého městečka s miniaturami a vzácnou botanickou zahradou a ubytování v hotelu Tabor. Večer degustace vín v historickém sklepě, nejstarším na Krasu.

6.den:

přejezd do Chorvatska do oblasti severní Istrije. Návštěva historických měst Buje, město vína a oliv, a Motovun, kouzelné městečko legend, vína a bílých lanýžů. Pak přejezd na ubytování do Ištarských Toplic, lázeňského městečka pod vysokou skalní stěnou u pramenů sv. Štěpána, sirná a mírně radioaktivní voda. Ubytování v hotelu s možností koupání v bazénech.

7.den:

výlet cestou vína a Hlaholice. Projdeme městečko Beram, nejstarší osídlené místo na Istrii se středověkým opevněním, s Ilyrskou nekropolí a vzácnými freskami, se starými vinnými sklepy (ochutnávka vína). Pazin, město Julese Verna, prohlídka středověké pevnosti a turistika dolinou Pazinského potoka s Pazinskou jeskyní, unikátní přírodní útvar. Návrat na ubytování a koupání v bazénech.

8.den:

návštěva starobylého města Buzet (města lanýžů) na úpatí masivu Čičarija, centrum Hlaholice, prohlídka města a muzea. Dál projdeme Hlaholskou alejí (dlouhou 6 km) od Roce muzea pod širým nebem, mezi vinohrady do městečka Hum (cca 6 km), které je nejmenším městem na světě (22 obyvatel), velmi významné, krásné starověké stavby často využívané jako filmové kulisy. Významná Humska konoba se specialitami staré Istrie (podávají se pouze zde). Návrat na ubytování a koupání v bazénu.

9.den:
odjezd z Ištarských Toplic k moři do přímořského městečka Umag, perly umažské riviéry. Prohlédneme si středověké město s úzkými uličkami a barokními památkami. Ochutnáme istriiské speciality a víno v některé z typických hospůdek. Vykoupeme se na krásných oblázkových plážích, které jsou oceněny Modrou vlajkou moří.

10.den:

návrat do ČR v ranních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000