crosssearch

Od Plitvických jezer ke slovinským termálům

Poznávací zájezdy, Slovinsko

PTUJ - RASTOKE - PLITVICKÁ JEZERA (UNESCO) - ZADAR (UNESCO) - MARIBOR

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

V brzkých ranních hodinách vyjedeme z Brna (další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč). Naší první zastávkou bude malebné městečko Ptuj, nejstarší slovinské město, jež založili již Římané, s romantickými uličkami a dominantním hradem nad městem. Ptuj není známo jen svou bohatou historií, památkami, kulturou, ale také vínem. V podvečer se zastavíme v malebné mlynářské vesničce Rastoke (25 KN), která se nachází na soutoku řek Korana a Slunjčica. Díky množství peřejí a vodopádků se oblast nazývá Male Plitvicki. Uvidíme i funkční mlýn, ale také totem z filmu o Vinetuovi. Poté se již pojedeme ubytovat do hotelu v národním parku v bezprostřední blízkosti areálu Plitvických jezer. Park byl založen v roce 1949 a od roku 1979 je na seznamu světového přírodního dědictví UNESCO. Tvoří ho soustava 16 jezer propojená vodopády a kaskádami a celý zabírá plochu 295 km².
Možnost večeře.

2. den

Po snídani nás už očekává prohlídka parku Plitvická jezera (100 KN). Film Poklad na stříbrném jezeře ukazuje jenom zlomek toho, co uvidíme ve skutečnosti. Nejatraktivnějším cílem návštěvníků je 16 malých jezer křištálové modrozelené barvy. Jezera jsou vzájemně spojena šumícími dechberoucími vodopády a četnými potoky. Barva jezer se neustále mění od azurové přes jasně zelenou po tmavě modrou nebo šedou. K dispozici nám budou kilometry turistických cest a dřevěné chodníky, které vedou do bezprostřední blízkosti vodopádů. Panoramatickým vláčkem (v ceně vstupenky) se dostaneme i do vzdálenějších míst parků, kde můžeme vychutnávat nezapomenutelné výhledy na jezera. Elektrické lodě (v ceně vstupenky) jezdí po největším jezeře Kozjak a spojují zóny Dolních a Horních jezer. Každý si tedy zvolí trasu dle svých fyzických možností. Návrat na ubytování, večeře, nocleh.

3. den:

Po snídani odjedeme do samotného srdce Jadranu, do města Zadar s mimořádně cenným kulturním dědictvím, které je na seznamu UNESCO. Projdeme se starým městem na poloostrově obklopeném hradbami a věžemi, které je s novým městem spojeno mostem. Během procházky po vyleštěných kamenných ulicích se vydáme na cestu do minulosti. V samotném historickém centru města se nachází 70 kulturních památek, zatímco s okolím je jich neskutečných 600. Jedná se o památky světového významu, jako je římské Fórum, nejznámější chorvatská bazilika a symbol města Kostel sv. Donata, katedrála sv. Anastázie, Národní náměstí s Městskou lóží a strážnou věží z 16. stol. Projdeme si také antický Zadar s typickým pravidelným rozdělením ulic, za zmínku stojí i Muzeum antického skla a Archeologické muzeum. A samozřejmě nesmíme vynechat Mořské varhany – místo, kde se snoubí lidská idea a zručnost s energií moře a vln, a Pozdrav Slunci – zadarskou perlu, která se skládá ze 300 vrstvených skleněných desek. V odpoledních hodinách možnost koupání na kouzelných písečných plážích v okolí Zadaru. Individuální večeře v Zadaru. Návrat na ubytování.

4. den:

Po snídani nás čeká přejezd do Mariboru, druhého největšího slovinského města, které bylo vyhlášeno Městem kultury pro rok 2012. Projdeme se historickým centrem s katedrálou z 12. století, renesanční radnicí a mariborským hradem z 15. století, které obklopují tři náměstí. Podíváme se i k muzeu vín, kde se nachází nejstarší vinná réva na svete, která je zaznamenána i v Guinessově knize rekordů. Je více než 400 let stará a stále plodí. V odpoledních hodinách odjezd do ČR, návrat do Brna ve večerních hodinách.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000