crosssearch

ZAJÍMAVOSTI VÝCHODNÍHO SLOVENSKA A ZAKARPATSKÉ UKRAJINY

Poznávací zájezdy, Slovenská republika

Obrázek není k dispozici

Zájezd s poznáváním historických zajímavostí v nejkrásnějších částech východního Slovenska nás zavede do oblasti romantického Slovenského krasu. Dále objevíme unikátní dřevěné kostely pod Duklou, památky na těžké boje za 2.světové války, pěkné historické město Bardějov...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Zájezd s poznáváním historických zajímavostí v nejkrásnějších částech východního Slovenska nás zavede do oblasti romantického Slovenského krasu. Dále objevíme unikátní dřevěné kostely pod Duklou, památky na těžké boje za 2.světové války, pěkné historické město Bardějov (UNESCO). Také budeme mít možnost k nahlédnutí do sousední Ukrajiny.


Program zájezdu:
1.den (st): Odjezd z Prahy v podvečerních hodinách.


2.den (čt): Příjezd do oblasti romantického SLOVENSKÉHO KRASU. Výlet do oblasti bizarních skalních útvarů v ZADIELSKÉ DOLINĚ, kde nás naučná stezka provede pod vysokými vápencovými bradly s pitoreskními tvary. Návštěva JASOVSKÉ JESKYNĚ v krasovém masivu Biela skala. Zastávka v historickém centru města KOŠICE (dóm sv. Alžběty, kaple sv. Michala aj.). Ubytování pod pohořím VIHORLAT u ZEMPLÍNSKÉ ŠÍRAVY.


3.den (pá): Výlet do CHKO VÝCHODNÍ KARPATY. Příjezd na DUKELSKÝ PRŮSMYK. Prohlédneme si zdejší vzácné sakrální památky – dřevěné kostelíky. Kostel Ochrany Bohorodičky v obci KOREJOVCE a další dřevěný kostelík v obci BODRUŽAL (kostel sv. Mikuláše z r. 1658 s barokním zařízením). BARDĚJOVSKÉ KÚPELE s výstavními lázeňskými domy. Koupání v Bardějovských Kúpelích nebo prohlídka města Bardějova. Starobylé město BARDĚJOV s pozoruhodnou městskou památkovou rezervací. Zachované původní městské opevnění, monumentální chrám Sv. Egídia aj. Město Bardějov je nositel Evropské ceny, Zlaté medaile za záchranu a obnovu kulturního dědictví a v r. 2000 bylo zapsáno do seznamu UNESCO. Příjezd v pozdních hodinách.


4.den (so): Přejezd na Ukrajinu. Města UŽHOROD - pěší prohlídka města, významné památky metropole Zakarpatské Ukrajiny, hrad, kde je stálá expozice etnografického muzea, muzea, Užhorodský skanzen. MUKAČEVO vzniklo v 10. století v místech, kde se řeka Latorica rozlévá do Zakarpatské nížiny. Nejstarší stavební památkou je hrad Palanok na strmém pahorku při jižním okraji města, postavený jako nedobytná pevnost, gotická kaple ze 14.stol., barokní Bílý dům ze 17.stol., klášter na pravém břehu řeky z konce 14.stol., dřevěný kostelík - zajímavá lidová stavba z 18.stol., převezený sem z vesnice Šelestovo.


5.den (ne): NP SINĚVIR, perla Karpat přírodní rezervace SINĚVIRSKÉ JEZERO v nadmořské výšce 989 metrů. Návštěva vesnice KOLOČAVA s hrobem Nikoly Šuhaje. Odjezd do Čech.


6.den (po): Příjezd do Prahy v dopoledních hodinách.

Ubytování: 2x hotel na Slovensku, 1x pension na Ukrajině


Stravování:
3x snídaně, 2x večeře


Cena zahrnuje:

* pojištění léč. výloh a storna
* dopravu autobusem
* průvodce
* 3x ubytování
* 3x snídaně
* 2x večeře

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000