crosssearch

Východní Slovensko a Zakarpatská Ukrajina

Poznávací zájezdy, Slovenská republika

Obrázek není k dispozici

Tento nevšední zájezd kombinuje poznávání historických zajímavostí (romantické dřevěné kostelíky na východním Slovensku, Užhorod, Mukačevo) s lehkou pěší turistikou v nejkrásnějších částech východního Slovenska (Slovenský kras, CHKO Vihorlat, Východní...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Tento nevšední zájezd kombinuje poznávání historických zajímavostí (romantické dřevěné kostelíky na východním Slovensku, Užhorod, Mukačevo) s lehkou pěší turistikou v nejkrásnějších částech východního Slovenska (Slovenský kras, CHKO Vihorlat, Východní Karpaty) a Ukrajiny (poloniny a NP Siněvir).

Program zájezdu:
1.den (pá): Odjezd z Prahy v pozdních večerních hodinách.


2.den (so): Příjezd do oblasti romantického SLOVENSKÉHO KRASU. Výlet do oblasti bizarních skalních útvarů v ZADIELSKÉ DOLINĚ, kde nás naučná stezka provede pod vysokými vápencovými bradly s pitoreskními tvary. Návštěva JASOVSKÉ JESKYNĚ v krasovém masivu Biela skala. Zastávka v historickém centru města KOŠICE (dóm sv. Alžběty, kaple sv. Michala aj.).


3.den (ne): Výlet do srdce CHKO VIHORLAT. Cesta okolo jezer MOŘSKÉ OKO (sesuvem zahrazené jezero) a Malé Mořské oko a bradlový vrchol Sninský Kameň.


4.den (po): Výlet do CHKO VÝCHODNÍ KARPATY. Příjezd na DUKELSKÝ PRŮSMYK. Pěší výlet přes Vojenské přírodní muzeum po Cestě hrdinů SNP do obce MEDVEDIE. Dále si prohlédneme zdejší vzácné sakrální památky – dřevěné kostelíky. Kostel Ochrany Bohorodičky v obci KOREJOVCE, další dřevěné kostelíky v obcích HUNKOVCE a BODRUŽAL (kostel sv. Mikuláše z r. 1658 s barokním zařízením).


5.den (út): Přejezd na Podkarpatskou Rus. Město UŽHOROD - pěší prohlídka města, významné památky metropole Zakarpatské Ukrajiny, hrad, kde je stálá expozice etnografického muzea, muzea, Užhorodský skanzen. Zastávka u zámku KARPATI.


6.den (st): Výjezd z městečka Mežhorje do SEDLA POD KAMJONKOU. Pěší výlet s výhledy na poloniny Piskoňa, Kamjonka do obce SINĚVIR. Návštěva vesnice KOLOČAVA s hrobem NIKOLY ŠUHAJE a českých četníků, muzeem I. Olbrachta.


7.den (čt): Pěší procházka k VODOPÁDU ŠIPOT, který se nachází pod poloninou Boržava. NP SINĚVIR - perla Karpat, přírodní rezervace. Vycházka kolem SINĚVIRSKÉHO JEZERA nazývaného Mořské oko v nadmořské výšce 989 metrů. Turistika v malebném údolí OZERJANKA k muzeu vorařství na toku říčky Ozerjanka.


8.den (pá): MUKAČEVO vzniklo v 10. století v místech, kde se řeka Latorica rozlévá do Zakarpatské nížiny. Nejstarší stavební památkou je hrad Palanok na strmém pahorku při jižním okraji města, postavený jako nedobytná pevnost, gotická kaple ze 14.stol., barokní Bílý dům ze 17.stol., klášter na pravém břehu řeky z konce 14.stol., dřevěný kostelík - zajímavá lidová stavba z 18.stol., převezený sem z vesnice Šelestovo. Odjezd do Čech.


9.den (so): Příjezd do Prahy.

Cena zahrnuje:

* dopravu autobusem
* vedoucí zájezdu
* pojištění léčebných výloh a storna
* 6x ubytování (dvoulůžkové pokoje)
* 6x polopenzi.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000