crosssearch

UNESCO Památky Ukrajiny a východního Slovenska

Poznávací zájezdy, Slovenská republika

KOŠICE - UŽHOROD - MUKAČEVO - IZA - KOLOČAVA - LVOV (UNESCO) - BARDĚJOV (UNESCO) - HERVARTOV (UNESCO) - LEVOČA (UNESCO)

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

Program zájezdu

1. den:

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Prahy, Brna, od 4 osob svoz Plzeň 400 Kč (další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Praha 0 Kč, Jihlava-Pávov 0 Kč, Velké Meziříčí - dálnice 0 Kč, Velká Bíteš - dálnice 0 Kč) na Slovensko. Odpoledne si prohlédneme historické centrum Košic, druhého největšího slovenského města. Během naší procházky opravdu nádherně renovovanou památkovou rezervací s kouzelnou pěší zónou a vodotrysky v centrálním parčíku i my pochopíme, díky čemu bylo toto město vybráno za Evropské hlavní město kultury pro rok 2013 spolu s francouzským Marseille. Budeme obdivovat domy a paláce z období gotiky, baroka i secese a uvidíme i největší gotickou slovenskou katedrálu sv. Alžběty, která tomuto centru dominuje. Po přejezdu hranice s Ukrajinou přijedeme do Užhorodu, ubytujeme se v hotelu v blízkosti centra. Večer se projdeme městem s množstvím kaváren a promenádní atmosférou.

2. den

Po snídani odjedeme z hotelu a zamíříme do krajanského spolku Tomáše Garyka Masaryka. Poté se podíváme do čtvrti Malé Galago, kde stojí staré vládní a obytné budovy postavené československou vládou ve 20. a 30. letech minulého století. Budovy jsou často postaveny ve funkcionalistickém stylu a připomínají Malé Dejvice. Vrátíme se do centra a kolem řeckokatolické katedrály se projdeme hradní čtvrtí, již vévodí hradní tvrz ze 13. století. V individuálním volnu budeme moci navštívit užhorodský skanzen lidové architektury, kde se nachází 30 tradičních dřevěných stavení přemístěných ze Zakarpatí nebo navštívit hradní tvrz. Odpoledne navštívíme Mukačevo, město, které patřilo mezi světovými válkami Československu. Projdeme se nově opraveným historickým centrem s cennými památkami ze 14. stol., mezi něž patří barokní klášter, gotická kaple a především nedobytný hrad Palanok tyčící se nad městem. Večer se vrátíme do Užhorodu a projdeme se městem na večeři, která je zajištěna pro zájemce v typické vinárně.

3. den:

Po snídani pojedeme krásnou karpatskou hornatou krajinou s malebnými výhledy na pasoucí se koně i starobylé chalupy. Cestou se zastavíme ve vesničce Iza, která je proslulá výrobou tradičních předmětů z proutí a dřeva. U místních stánků budeme mít možnost koupit si i my nějaké typické suvenýry. Kolem poledne přijedeme na Koločavu přezývanou turistickou „čechárnou“ v Zakarpatí. Po prohlídce minimuzea Ivana Olbrachta, které se nachází v místní škole, ochutnáme zakarpatské menu a domácí pálenku v bývalé četnické stanici, kde je dnes místní hospoda. Před odjezdem se ještě podíváme k hrobu Nikoly Šuhaje i k hrobu jeho ženy Eržiky a navštívíme také dřevěný kostelík sv. Ducha. Poté pojedeme horskou oblastí přes poloninu Boržava do Lvova, ubytování.

4. den:

Po snídani se budeme věnovat prohlídce pozoruhodného Lvova, hlavního města západní Ukrajiny. Město bylo součástí Polska i Rakousko-Uherska. Jeho centrum je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Lvov je také důležitým duchovním střediskem. Své katedrály tu má řeckokatolická, římskokatolická i arménská církev. V roce 2001 navštívil město papež Jan Pavel II. Prohlédneme si památkovou rezervaci, uvidíme všechny tři katedrály, renesanční kapli Boimů i čtvercové náměstí s radnicí a památnými renesančními a městskými domy. Nocleh.

5. den:

Po snídani se ze Lvova vydáme na Przemysl, která je (po Krakově) druhým nejstarším polským městem a budeme dále pokračovat přes Dukelský průsmyk, známý z 2. světové války, kdy zde probíhala operace, při které zahynulo nebo bylo zraněno až 8.500 sovětských a 6.500 československých bojovníků. V podvečer přijedeme na Slovensko, abychom se ubytovali v Bardějově.

6. den:

Po snídani si prohlédneme centrum Bardějova, středověké městské opevnění s baštami, starobylé náměstí s radnicí a baziliku minor s 11 gotickými oltáři. Město bylo pro svou unikátnost zapsáno na seznam UNESCO. Poté odjedeme do Hervartova, malé obce, kde stojí další památka ze seznamu UNESCO – vzácný dřevěný římskokatolický kostel sv. Františka z Assisi. Poté již pojedeme do Levoči, perly spišské koruny, jejíž historické centrum je zapsáno na listině UNESCO. Po procházce centrem si prohlédneme jeden z největších gotických oltářů mistra Pavla z Levoče. Naší poslední zastávkou bude typická salaš Krajinka u Ružomberoku, kde si budeme moci zakoupit výhodně domácí sýry. Do Brna přijedeme v pozdních večerních hodinách, následně do Prahy

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu luxusním autobusem
• 5× ubytování ve 3* hotelech
• 5× snídani
• 1× oběd v Koločavě
• průvodcovské služby

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000