crosssearch

Tatry a NP Pieniny ze slovenské i polské strany

Poznávací zájezdy, Slovenská republika

Tento zájezd nás zavede do jedné z nejkrásnějších části Slovenska - na Spiš. Zároveň poznáme jedinečné Pieniny, Tatry z polské strany a další zajímavosti. Zároveň budete mít možnost relaxace v termálních koupalištích. Program zájezdu: 1.den (so):...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Tento zájezd nás zavede do jedné z nejkrásnějších části Slovenska - na Spiš. Zároveň poznáme jedinečné Pieniny, Tatry z polské strany a další zajímavosti. Zároveň budete mít možnost relaxace v termálních koupalištích.

Program zájezdu:
1.den (so): Odjezd z Prahy v pozdních večerních hodiŹnách.


2.den (ne): STARÁ LUBOVŇA s mohutným hradem, který jako královský pohraniční hrad střežil severní hranici Uher. Skanzen řešený jako podhradní osada. Lázně VYŠNÉ RUŽBACHY - koupaliště, které plní pramen Izabela. Zdejší atrakcí jsou jámy připomínající sopečné krátery a bývalý traventinový lom, který slouží jako nevšední přírodní galerie.


3.den (po): PIENINSKÝ NÁRODNÍ PARK - i přes svoji malou rozlohu patří Pieniny k nejkrásnějším a nejcennějším územím střední Evropy. Za svoji divokost a malebnost vděčí hlavně činnosti Dunajce, který v nich vymodeloval známý kaňon Prielom Dunajca. Možnost plavby na pltích PRIELOMOM DUNAJCA, ČERVENÝ KLÁŠTOR, LESNICA. Výlet po vyhlídkách národního parku, kde krásu lesa doplňují rozkvetlé louky.


4.den (út): Výlet do POLSKÉ ČÁSTI TATER. Vyhlídka GLODÓVKA POLANA s dalekými rozhledy po kraji, na Vysoké Tatry a Belianské Tatry. Horské středisko ZAKOPANÉ - východisko do polské části Vysokých Tater. Dolina BYSTREJ. Možnost výjezdu lanovkou na hraniční KASPROV VRCH (1986 m). Krásné vyhlídky na okolní vrcholy Vysokých Tater. Pěkná cesta zpět úbočím do Zakopaného.


5.den (st): Monumentální SPIŠSKÝ HRAD, který svou rozlohou přes čtyři hektary je jedním z největších hradních komplexů ve střední Evropě. SPIŠSKÁ KAPITULA s dominantou, katedrálou SV.MARTINA, a městským opevněním. Sídlo biskupa. TRAVENTINOVÁ KUPA SOBOTISKO - naučná stezka. ŽEHRA - starobylý kostel sv.Ducha postavený ze spišského traventinu (UNESCO) . Koupání v termálním koupališti VRBOV.


6.den (čt): Výlet do POLSKÉ ČÁSTI PIENIN - z měsŹtečka KROSCIENKO přes skalní útvary a vyhlídky Sokolica, Czertez Gora, Zamkowa Gora na TRZY KORUNY (981 m) a k autobusu do vesnice Stromow-ce. Přehrada na Dunajci, zajímavé hrady NEEDZICA a CZORSZTYN.


7.den (pá): Výlet do VYSOKÝCH TATER. TATRANSKÁ LOMNICE - možnost výjezdu lanovkou na LOMNICKÝ ŠTÍT. Výlet z mezistanice lanovky, ze SKALNATÉHO PLESA, nádhernou vyhlídkovou cesŹtou přes sedlo Pod Svišťovkou, okolo Zeleného a Bie-leho plesa, po úpatí BELIANSKYCH TATER dolinou Sedmi jezer zpět do Tatranské Kotliny. Nebo možnost návratu autobusem a procházka v okolí Tatranské Kotliny.


8.den (so): KEŽMAROK - historický vzhled a panorama Tater činí z tohoto starobylého města nejpřitažlivější turistický cíl na Spiši. Termální koupaliště v obci VRBOV. Starobylé Spišské město LEVOČA s uceleným souborem památek vysoké hodnoty.Po požáru roku 1550 zde vznikl jedinečný renesanční urbanistický celek v takové podobě, jakou má zhruba i dnes.


9.den (ne): Příjezd do Prahy v časných ranních hodinách.

Cena zahrnuje:

* pojištění léčebných výloh a storna
* dopravu autobusem
* 6x ubytování (dvoulůžkové pokoje)
* 6x polopenzi
* průvodce

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000