crosssearch

Památky UNESCO na Slovensku

Poznávací zájezdy, Slovenská republika

Trasa zájezdu: Banská Štiavnica o Kežmarok o Bardejov o Spišské Podhradie o Levoča o Rožňava o Detva o Komárno o Bratislava Program: Putování po vybraných kulturních a přírodních památkách zapsaných na seznamu UNESCO, nebo kandidujících na zápis do něj: Banská...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu: Banská Štiavnica o Kežmarok o Bardejov o Spišské Podhradie o Levoča o Rožňava o Detva o Komárno o Bratislava

Program: Putování po vybraných kulturních a přírodních památkách zapsaných na seznamu UNESCO, nebo kandidujících na zápis do něj: Banská Štiavnica, dřevěné kostelíky, Bardejov, Spišský hrad a jeho okolí, Levoča, Dobšinská ledová jeskyně a jeskyně Slovenského krasu, fujara - hudební nástroj a jeho hudba, Limes Romanus na Dunaji.

1. den: ráno odjezd z Prahy přes Bratislavu do Banské Štiavnice. Hornické město Banská Štiavnica je plným právem zapsané do seznamu UNESCO. V historickém jádru města je 360 umělecko-historických památek. Hornická akademie založená v roce 1762 byla první vysoká škola technického charakteru na světě. Součástí programu je návštěva skanzenu - Slovenského hornického muzea se vstupem do štoly Bartoloměj. Večeře a ubytování.

2. den: po snídani odjezd do Kežmaroku. Dozvíme se, že v červenci 2008 bylo do seznamu UNESCO zapsaných 8 dřevěných kostelů v slovenské části Karpatského oblouku. V severo-východní části Slovenska jde o kostely ve městech Kežmarok, Hervatov, Bodružal a Ladomirová, které jsou spolu s návštěvou muzea ukrajinsko-rusínské vesnice na programu druhého dne. Večeře a ubytování.

3. den: po snídani následuje prohlídka města Bardejov. Další zastávkou je Spišský hrad a jeho okolí - Spišská kapitula a kostel v Žehre. Spišský hrad pochází z 12. století a patří k nejrozsáhlejším ve střední Evropě. Z rekonstruované věže, nejvyššího místa na hradě, je nezapomenutelný panoramatický výhled na Vysoké Tatry a celé okolí. Fakultativně výlet přes přírodní rezervaci Dreveník, největší travertinové území na Slovensku. Ubytování a večeře.

4. den: snídaně. Levoča je neodmyslitelně spojená s Mistrem Pavlem z Levoče, známým gotickým řezbářem přezdívaným také "Michelangelo dřeva". V kostele sv. Jakuba je jeho nejobdivovanější hlavní oltář, který je díky svým rozměrům 18,62 m nejvyšším dřevěným gotickým oltářem na světě. Levoča - město Mistra Pavla a kulturní krajina Spiša je navrhnuté jako rozšíření stávajícího zápisu Spišského hradu a památek okolí do seznamu UNESCO. V odpoledních hodinách návštěva Dobšínské ledové jeskyně. Ubytování a večeře.

5. den: po snídani na nás čekají neobyčejné krásy podzemí, které bude možné obdivovat během návštěvy Ochtínské aragonitové jeskyně a některé další jeskyně NP Slovenský kras. Přesun do rázovité oblasti Podpoľanie, jedné ze tří oblastí výskytu a původu fujary na Slovensku. Fujara, hudební nástroj a jeho hudba byla zařazená do seznamu děl ústního a nehmotného dědictví humanity UNESCO v roce 2005. Folklórní večer.

6. den: snídaně. Poslední den bude patřit památkám z období říše Římské. Jsou to především archeologické lokality, patriace do obranného systému Limes Romanus na Dunaji, které jsou navržené na zápis do seznamu UNESCO: předsunutý vojenský tábor u obce Iža a kastel Gerulata - římský vojenský tábor v Rusovciach, které jsou městskou částí hlavního města Bratislava. Limes je nejvelkolepější památkou římského impéria, které existovalo na jeho severních hranicích více jak 400 let. Má délku okolo 3000 km a rozkládá se na území od severní Británie až po Balkán. Tato transevropská památka je natolik významná, že část germánského limesu je už zapsaná do seznamu UNESCO. Pozdě odpoledne cesta přes Bratislavu zpět do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000