crosssearch

Národní parky Slovenský a Maďarský kras NP Slovenský ráj

Poznávací zájezdy, Slovenská republika

Obrázek není k dispozici

Program zájezdu 1.den (út): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách. 2.den (st): Výlet na jižní stranu NP SLOVENSKÝ RÁJ. Ráno krátký výstup a prohlídka DOBŠINSKÉ LEDOVÉ JESKYNĚ, která patří mezi největší a nejkrásnější v Evropě, a proto je zapsaná i na...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (út): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.

2.den (st): Výlet na jižní stranu NP SLOVENSKÝ RÁJ. Ráno krátký výstup a prohlídka DOBŠINSKÉ LEDOVÉ JESKYNĚ, která patří mezi největší a nejkrásnější v Evropě, a proto je zapsaná i na Seznamu přírodního a kulturního dědictví UNESCO. Po prohlídce následuje výlet romantickým údolím STRATENSKÝ KAŇON, kde se vápencové skály vypínají nad zelenou vodou říčky Hnilec. Od Stratenského kaňonu odbočíme na Havraní skálu, která nabízí daleké výhledy na jižní Spiš a severní Gemer. Sestup do obce Dědinky k přehradě PALCMANSKÁ MAŠA.

3.den (čt): Prohlídka nádherné jeskyně DOMICA s bohatou krápníkovou výzdobou (štíty a budovy, pagodovité stalagnáty a kaskádovitá jezírka). Za dobrého stavu vody je součástí prohlídek i plavba lodičkou po říčce Styx. Výlet v NP SLOVENSKÝ KRAS – zajímavá Silická planina, zejména v nezalesněných horních partiích se nachází množství pěkných přírodních scenérií. Z obce Silica procházka k SILICKÉ LADNICI, jeskyně, kde se po celý rok drží led. Dále výlet na severní stranu k JAŠTĚRČÍMU JEZERU.

4.den (pá): NP SLOVENSKÝ RÁJ – PRIELOM HORNÁDU – jeden z nejkrásnějších a nejromantičtějších výletů na Slovensku. Z obce Čingov výstup na jedinečnou vyhlídku TOMÁŠOVSKÝ VÝHLED padající kolmou stěnou přímo do soutěsky Hornádu. Sestup do soutěsky Hornádu a průchod touto nádhernou romantickou soutěskou nad zelenomodrou řekou (místy po stupačkách). Poté výstup KLÁŠTORSKOU DOLINOU na KLÁŠTORISKO se zříceninami kláštera a vyhlídkou a návrat do Čingova.

5.den (so): Výlet do pěkné doliny v NP SLOVENSKÝ KRAS, kterou je ZADIELSKÁ DOLINA – nejkrásnější a nejmohutnější Slovenská dolina. Podnikneme výlet, při kterém si roklinu prohlédneme nejen z jejího dna, ale i z nadhledu, vychutnáme si mohutnou soutěsku, jejíž okraje lemují rozeklané vápencové skály vytvářející typické bělostné hřebínky. Odpoledne nás čeká výstup na zříceninu TURNIANSKÉHO HRADU, odkud se otevírá nádherný výhled.

6.den (ne): Den věnovaný kulturním památkám oblasti. ZÁMEK BETLIAR s nádherným renesančním vzhledem a rozlehlým anglickým parkem. Hrad KRÁSNA HORKA, jehož hradní areál patří k nejmohutnějším , nejkrásnějším a nejzachovalejším na Slovensku. Zastávka v historickém centru městečka ROŽŇAVA.

7.den (po): Návštěva maďarského krasu, který přímo navazuje na slovenskou část. Pěší výlet v NP AGGTELEK, možnost návštěvy jeskynního systému BARADLA. Zájezd zakončíme ve speciálním krasovém útvaru – koupáním v TERMÁLNÍ JESKYNI MISKOLC TAPOLCA. Večer odjezd do Čech.

8.den (út): Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000