crosssearch

Národní parky Slovenska

Poznávací zájezdy, Slovenská republika

Trasa zájezdu: Štrbské Pleso o Starý Smokovec o Hrabušice o Tatranské Matliare o Poprad Program: Turistické a vysokohorské túry v Tatranském národním parku, Pieninském NP a NP Slovenský ráj. 1. den: brzy ráno odjezd z Prahy do Bratislavy. Z Bratislavy následuje...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu: Štrbské Pleso o Starý Smokovec o Hrabušice o Tatranské Matliare o Poprad Program: Turistické a vysokohorské túry v Tatranském národním parku, Pieninském NP a NP Slovenský ráj.

1. den: brzy ráno odjezd z Prahy do Bratislavy. Z Bratislavy následuje přejezd do Žiliny a první setkání s Vysokými Tatrami bude v nejvýše položené tatranské osadě Štrbské Pleso. Tatranský národní park - TANAP je nejstarším národním parkem v SR. Tvoří ho nejvyšší horská skupina v karpatském oblouku s nejvyšším vrcholem - Gerlachovským štítem (2655 m n. m.). Dělí se na Vysoké, Belianské a Západní Tatry. Území NP zabírá rozlohu 73800 ha. Symbolem TANAPu je kamzík horský, který spolu se svištěm horský patří neodmyslitelně k tomuto klenotu přírody. Večeře a ubytování.

2. den: snídaně. Celodenní turistický výlet na Zbojnickou chatu (1960 m n. m.) ve Velké Studené dolině, která v roce 2007 oslavila své sté výročí. Fakultativně přechod přes Prielom a Poľský hřeben do Velické doliny. Večeře a ubytování.

3. den: po snídani návštěva Pieninského NP. Pod masívem Tří Korun si řeka Dunajec razí cestu úzkým vápencovým údolím, dlouhým 8,5 km. Součástí programu je atraktivní splav po Dunajci na dřevěných vorech. Odpoledne přesun do NP Slovenský ráj. Návštěva Dobšínské ledové jeskyně, která je zapsaná do seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Návrat na ubytování a večeři.

4. den: po snídani následuje celodenní vysokohorská túra ve Vysokých Tatrách. Mlýnickou dolinou, přechod přes Bystré sedlo do Furkotské doliny a zpět na Štrbské Pleso. Přechod přes sedlo je zabezpečený řetězy. Možnost zkrátit výlet jen k vodopádu Skok v Mlýnické dolině. Návrat na ubytování a večeři.

5. den: snídaně, poté návštěva NP Slovenský ráj, který představuje členité krasové území s množstvím roklin, úzkých dolin a kaňonů. Přechod roklinou Suchá Belá, která je považovaná za nejromantičtější roklinu Slovenského ráje. Chůze po lávkách, lezení po žebřících a překonávání stupňů v roklinách. Cesta zpět na ubytování a večeři.

6. den: snídaně. Celodenní výlet v Belianských Tatrách. Přechod naučným chodníkem Monkova dolina, přes Kopské sedlo a dolinou Zadné Meďodoly do Tatranské Javoriny. Návrat na večeři a utbytování.

7. den: po snídani půldenní výlet ve Vysokých Tatrách. Odpoledne odjezd přes Bratislavu zpět do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000