crosssearch

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna na Slovensko, kde nás čeká prohlídka pohádkového zámku v Bojnicích, který, tak jak si to přál hrabě Pálffy, v mnohém připomíná romantické zámky na Loiře. Odpoledne se vydáme za tajemstvím zlaté Kremnice s dominantním středověkým...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

1. DEN

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna (další nástupní místa: Žďár nad Sáz. (250 Kč), Jihlava (250 Kč), Velké Meziříčí (250 Kč), Velká Bíteš (150 Kč)) na Slovensko, kde nás čeká prohlídka pohádkového zámku v Bojnicích, který, tak jak si to přál hrabě Pálffy, v mnohém připomíná romantické zámky na Loiře. Odpoledne se vydáme za tajemstvím zlaté Kremnice s dominantním středověkým městským hradem a jedinečnou expozicí mincovnictví. Poté se příjemně vykoupeme v lázních Sklené Teplice, kde dnes vyvěrá termální voda ze čtrnácti přírodních mineralizovaných pramenů z hloubky až 1600 metrů, a nenecháme si ujít ani zdejší raritu jeskynní parní lázeň Parenica. Dojezd na ubytování, nocleh.

2. DEN

Ráno si trošku přivstaneme a po snídani pojedeme za neopakovatelnou podívanou do Zubří obory, kde budeme svědky krmení těchto mohutných a vzácných zvířat. V nedalekém letním sídle Habsburků v Topoľčiankách, obklopeném rozsáhlým anglickým parkem s jezírky, fontánami a sochami, se v bohatých interiérech ponoříme do historie a možná nám toto místo učaruje stejně jako Masarykovi a dalším prezidentům, kteří se zde rádi vraceli. Zbytek dne strávíme ve skutečném klenotu Slovenska a jednom z nejstarších měst střední Evropy v Bánské Štiavnici, ve městě, jehož sláva vyrostla z legendární stříbronosné žíly, kterou před stoletími objevil chudobný pasáček. Město se honosí krásným historickým jádrem i cennými technickými památkami, díky nimž je zapsáno na seznamu UNESCO. Nejdříve navštívíme důlní muzeum u jezera Klinger s povrchovou a podzemní částí se zpřístupněnými šachtami ze 17. století i fárací trasou pro návštěvníky. Dále se budeme věnovat historickým zákoutím města v uličkách mezi Starým a Novým zámkem. Zájemci mohou podniknout procházku na Kalvárii nad městem. Náš pobyt ve Štiavnici zpestří také jarmark a doprovodné akce každoročních oslav Salamandřích dnů. Večer se vrátíme na ubytování.

3. DEN

Po snídani odjedeme do rovinaté oblasti ohraničené koryty Malého Dunaje a Dunaje na Žitný ostrov. Z vodní hladiny se blíže seznámíme s monumentálním Vodním dílem Gabčíkovo. Proplujeme i jeho plavebními komorami. A nakonec zavítáme do Veľkého Mederu, kde se oddáme vodním radovánkám nebo odpočinku. Zdejší termální prameny příznivě působí na kloubní poruchy, nemoci páteře, svalů a na celkovou regeneraci organismu. Najdete zde několik bazénů: kombinovaný krytý bazén s propojením na vnější bazén s teplotou vody 36 - 38 °C, rekreační 30 °C, bazén s tobogánem, sportovní plavecký bazén, dětský bazén a krytý areál s bazénem o velikosti 300 m˛ s doplňkovým vybavením jako je sauna, dětský bazén, vířivý bazén a masáže. K dalším atrakcím patří i dva tobogány, minigolf, plážový volejbal, velká pláž, hřiště pro děti a maxišachy. Celý areál je obklopen lesoparkem s možností procházek po udržovaných a značených lesních cestičkách. V podvečer se přes Bratislavu vydáme zpět do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000