crosssearch

Volný den, možnost fakultativních prohlídek. Doporučujeme prohlídku Zakázaného města - sídla panovníků dynastie Ming a Čching. V tomto rozlehlém císařském komplexu vládlo 24 panovníků po více než 500 let celé Čínské říši. Zakázané město bývá též nazýváno největším kulturním...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY

Odlet z Prahy do Pekingu.

2. den PEKING

Přílet do Pekingu, transfer do hotelu. Odpoledne fakultativní projížďka rikšami po chu-tchungu u jezera Chou-chaj. Nocleh.

3. den PEKING

Snídaně. Volný den, možnost fakultativních prohlídek. Doporučujeme prohlídku Zakázaného města - sídla panovníků dynastie Ming a Čching. V tomto rozlehlém císařském komplexu vládlo 24 panovníků po více než 500 let celé Čínské říši. Zakázané město bývá též nazýváno největším kulturním muzeem Číny, během vlády všech císařů bylo nepřístupné veřejnosti. Odpoledne transfer na nádraží, odjezd lehátkovým vlakem do Pchjongjangu. Nocleh ve vlaku.

4. den TÁN-TUNG - PCHJONGJANG

Ranní příjezd do Tán-tungu, odbavení formalit na hranici KLDR. Příjezd do Pchjongjangu, transfer do hotelu. Večeře a nocleh v Pchjongjangu.

5. den PCHJONGJANG - KAESONG

Snídaně. Prohlídka města s návštěvou Kim Ir-senova náměstí, s největší knihovnou země - Velkou studovnou lidí, v níž je uloženo 30 milionů knih a denně ji navštíví 10.000 Korejců. Následuje prohlídka prezidentského paláce Kumsusan, kde leží mumifikovaný Kim Ir-sen. Uprostřed této obrovské mramorové budovy uvidíte další z obřích soch tohoto věčného vůdce. Dále navštívíte pahorek Mansu s monumentální sochou Velkého vůdce, Vítězný oblouk (samozřejmě vyšší než známější v Paříži). Zastávka u věže Čučche. Věž je 170 metrů vysoká. Byla postavena na počet 70. narozenin Kim Ir-sena za 35 dní. Stavba je věnována ideologii Kim Ir-sena, vyznačující se uchováním národní identity a soběstačnosti nad okolím. Výtahem se svezete do výšky 150 metrů a prohlédnete si hlavní město z ptačí perspektivy. Oběd. Návštěva americké válečné lodi USS Pue­blo, zajaté roku 1968 - dodnes jediné americké válečné lodi v cizích rukou. Odjezd do Kaesongu, bývalého hlavního města dynastie Koryo. Toto město během korejské války 3x změnilo svého majitele. Prohlídka hrobky krále Kongmina z dynastie Koryo. Večeře a nocleh v Kaesongu.

6.den KAESONG - PCHANMUDŽOM - PCHJONGJANG - MJOHJANGSAN

Snídaně. Prohlídka demilitarizované zóny v Pchanmudžomu. Zde američtí a severokorejští velitelé podepsali v roce 1953 příměří, jež ukončilo krvavou korejskou válku. Válka trvala pouhé tři roky, ale byla jedním z nejkrvavějších konfliktů 20. století. Zahynuly v ní 4 miliony lidí. Podle odhadů 2 miliony korejských civilistů a 1,5 milionu komunistických vojáků. Dnes podpis příměří připomíná nenápadná budova, která leži na společné korejské hranici. Návštěva muzea dynastie Koryo. Oběd. Odjezd do Pchjongjangu, návštěva domu pionýrů a mládeže a shlédnutí kulturního představení. Odjezd do horského rekreačního letoviska v pohoří Mjohjangsan, které je obklopeno nádhernou panenskou přírodou. Večeře a nocleh v Mjohjangsanu.

7. den MJOHJANGSAN - PCHJONGJANG

Snídaně. Návštěva Výstavy mezinárodního přátelství neboli muzea družby s dary všech světových státníků prezidentu Kim Ir-senovi a Drahému vůdci Kim Chong-ilovi. Dnes je zde přes 300.000 exponátů z celého světa. Naleznete zde např. opancéřované auto od Josifa Stalina, podepsaný basketbalový míč od Michaela Jordana, pancéřový vlak od Mao Ce-tunga a mnoho dalších. Muzeu vévodí vosková socha ,,Velkého vůdce". Prohlíd­ka buddhistického chrámu Pohyon. Ná­vrat do Pchjongjangu, večeře, nocleh.

8. den NAMPO - PCHJONGJANG

Snídaně. Odjezd do přímořského města Nampo, prohlídka soustavy přehrad. Návrat do Pchjongjangu, návštěva rodiště Kim Ir-sena v Mangyongdae, prohlídka pchjongjangského metra. Večeře. Večer možnost fakultativní návštěvy spartakiády Arirang se 100.000 účinkujícími.

9. den PCHJONGJANG - PEKING

Snídaně. Transfer na letiště, odlet do Pekingu. Volný den, možné fakultativní akce. Nocleh.

10. den PEKING

Snídaně. Volný den, možnost fakultativní návštěvy Velké čínské zdi v Si-ma-tai. Nocleh v Pekingu.

11. den ODLET Z PEKINGU

Transfer na letiště, odlet do Prahy s mezipřistáním. Přílet do Prahy.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou přepravu Praha - Peking - Praha s mezipřistáními
leteckou přepravu Pchjongjang - Peking
3x ubytování se snídaní v Pekingu
5x ubytování s plnou penzí v Pchjongjangu
1x nocleh v lehátkovém vlaku
transfery a vstupy dle itineráře
českého průvodce po okruhu (min.16 os.)
konečná cena zájezdu zahrnuje letištní a bezpečnostní taxy

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

vízum Čína 2 x 1.700,- Kč (dva vstupy)
vízum KLDR 1984,- Kč
turistickou odletovou taxu v Pchjongjangu 10 EURO
vstupné Arirang 50,- EURO

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000