crosssearch

Valaam, Solovecké ostrovy a Karélie - stříbrný sever Ruska

Poznávací zájezdy, Rusko

Vydejte se s námi do perly carského Ruska v deltě řeky Něvy, do Petrohradu. Poznejte malebný Petrohrad na síti kanálů, které trochu připomíná Benátky, které založil jeden z nejslavnějších ruských carů Petr Veliký. K tomu si přidejte zatím velmi málo navštěvovaná...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Vydejte se s námi do perly carského Ruska v deltě řeky Něvy, do Petrohradu. Poznejte malebný Petrohrad na síti kanálů, které trochu připomíná Benátky, které založil jeden z nejslavnějších ruských carů Petr Veliký. K tomu si přidejte zatím velmi málo navštěvovaná místa jako jsou Solovecké ostrovy a ostrov Kiži s neskutečně krásnými kláštery, které již byly zařazeny na seznam UNESCO. A navíc hlavní město Lotyšska Riga a Litvy Vilnius.

Program zájezdu:
1.den (čt): V dopoledních hodinách odjezd z republiky. Průjezd Polskem a noční přejezd Pobaltím.


2.den (pá): Příjezd do největšího města Pobaltí - RIGY, ubytování v hotelu. Následuje prohlídka hl. pamětihodností - katedrála sv. Petra, Rižský dóm, dům Černohlavců, individuální volno, procházky po ulicích rižského Starého města.


3.den (so): Po snídani odjedeme k ruské hranici. Ve večerních hodinách příjezd do PETROHRADU. Dle časových možností večerní projížďka městem. Ubytování.


4.den (ne): Celodenní prohlídka PETROHRADU s průvodcem - PETROPAVLOVSKÁ PEVNOST – symbol vojenské moci, bývalá věznice ale i místo odpočinku dynastie Romanovců, ZIMNÍ PALÁC, křižník Aurora, Isakijevský chrám, Kazaňský chrám, Něvský prospekt – nejrušnější ulice s paláci ruské šlechty, individuální volno. Návrat na ubytování.


5.den (po): Okolo LADOŽSKÉHO JEZERA přejezd do města SORTAVALA na ubytování. Cestou se zastavíme u jezera Vuoksa, jednoho z největších jezer na Karelské šíji v Leningradské oblasti v Rusku. Ubytování.


6.den (út): Fakultativní výlet na ostrov VALAAM ( plavba hydrofoilem 45 min.), ostrov plný kostelů a klášterů, s fantastickou severskou přírodou plnou losů, limb a sosen. Návrat na ubytování.
7.den (st): Odjezd do KEM, cestou krátká zastávka v krajském městě MEDVEŽEGORSK. Příjezd do Kemu, ubytování.


8.den (čt): Po snídani přeplujeme (fakultativně) lodí na SOLOVECKÉ (SLAVIČÍ) OSTROVY (plavba cca 2 hod.). Pěší exkurze okolo ústředního architektonického komplexu SOLOVSKÉHO KLÁŠTERA z 15. stol. (od roku 1992 je klášter i většina budou na ostrovech součástí UNESCO). Uvidíme prehistorický labyrint, památníky stalinského gulagu a především unikátní panenskou přírodu. Návrat na ubytování v Kemu.


9.den (pá): Přejezd do PETROZAVODSKU. Ubytování.


10.den (so): Dnes nás čeká KIŽI – perla Karélie. Fakult. přejedeme lodí (cca 30€) na ostrov Kiži v ONĚŽSKÉM JEZEŘE, kde se dochovala vzácná pamětihodnost, dřevěný CHRÁM TRANSFIGURACE, kterou jezdí obdivovat milovníci historie a architektury z celého světa. Je zapsán do seznamu UNESCO a patří k nejvzácnějším architektonickým památkám Ruska. Pověstných je jeho 22 dřevěných cibulovitých kopulí a zvláštní posvátná atmosféra. Kostel není jedinou ukázkou mistrovství místních tesařů. Postupem času zde vyrostl unikátní SKANZEN HISTORICKÝCH STAVEB, jaké se stavěly po celé Karélii – prohlídka. Odjezd na ubytování v okolí VOLHOVA.


11.den (ne): Přes starobylé město NOVGOROD dojedeme do PSKOVA, jednoho z nejstarších ruských měst. Prohlédneme si historické části města – Kreml, chrámy a opevnění. Nocleh.
12.den (po): Po snídani odjedeme k hranici, přejezd Lotyšskem do Litvy – VILNIUS – prohlídka města, připomínajícím Prahu. Ubytování a nocleh.


13.den (út): Odjezd, transit přes Polsko do ČR.


14.den (st): Příjezd v ranních hodinách

Ubytování: 11x ubytování v hotelích 2.lůžk. pokoje


Cena zahrnuje:

* poj. léčebných výloh a storna
* dopravu klim. busem
* 11x ubytování v hotelích 2.lůžk. pokoje
* 11x snídani
* průvodce.

Cena nezahrnuje: Turistické vízum do Ruska - cca 1.450,- Kč (vyřídí naše CK 1 měsíc před odjezdem)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000